ARTE POVERA: THE DOCUMENTARY (2023)
- ΕΙΔΟΣ: Μουσικό Νοκιμαντέρ
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φώτης Γεωργιάδης
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
O Φώτης Γεωργιάδης (aka Beatz Pliz) είναι ένας hip hop producer από τη Σαλόνικα που αποφασίζει να κάνει το νέο του album μ’ έναν μοναδικό τρόπο, συνδυάζοντας κλασική μουσική (που ο ίδιος έχει συνθέσει) με σύγχρονα hip hop beats, καταγράφοντας το ταξίδι αυτής της δημιουργίας σ’ ένα ασπρόμαυρο ντοκιμαντέρ. «Μικρή» λεπτομέρεια: στο album συμμετέχουν οκτώ από τα πιο καυτά ονόματα της ελληνικής hip hop σκηνής.