FreeCinema

Follow us

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ (2023)

(THE HOLDOVERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεξάντερ Πέιν
  • ΚΑΣΤ: Πολ Τζιαμάτι, Ντόμινικ Σέσα, Ντα’Βάιν Τζόι Ράντολφ, Κάρι Πρέστον, Ναχίμ Γκαρσία
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER

Υποχρεωμένος να περάσει τις εορταστικές μέρες των Χριστουγέννων και της αλλαγής του χρόνου στις εγκαταστάσεις ενός παραδοσιακών αρχών οικοτροφείου, ώστε να προσέχει τους σπουδαστές που έμειναν στα «αζήτητα», ο καθηγητής Ιστορίας Πολ Χάναμ καταλήγει να σπάει τα νεύρα μονάχα στον καταθλιπτικό Άνγκους και τη μαγείρισσα Μέρι, η οποία πενθεί τον χαμό του μοναχογιού της στον πόλεμο.

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

Πέμ., Σάβ., Κυρ., Δευτ., Τετ. : 19.00

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX

ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 18:40, 21:20

ΓΛΥΦΑΔΑ

OPTIONS CINEMAS @ GLYFADA

OPTIONS CINEMAS@GLYFADA 4

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 19:15

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 6

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 21:15

ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ 2

Πέμ.-Τετ. : 21.00

ΙΛΙΟΝ

OPTIONS ΙΛΙΟΝ

OPTIONS ΙΛΙΟΝ 7

ΠΕΜ EΩΣ ΤΕΤ: 19:50

ΙΛΙΣΙΑ

ΕΛΙΖΕ

ΕΛΙΖΕ

Πέμ.-Τετ. : 19.45

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1

Πέμ.-Κυρ., Τετ. : 19.00

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

CINOBO ΟΠΕΡΑ

CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ – ΚΥΡ 17.30

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - 3

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - 3

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 17:50, 20:40

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 1

Πέμ.-Τετ. : 17.30

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

Πέμ.-Τετ. : 19.00

ΠΑΤΗΣΙΩΝ

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 19:45

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πέμ., Κυρ. : 17.30, Σάβ. 18.00, Τετ. 19.20

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 2

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.00

ΦΟΙΒΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ 2

Πέμ.-Τετ. : 19.15

ΣΥΓΓΡΟΥ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

Πέμ.-Σάβ. : 19.30, Κυρ. 20.00, Δευτ., Τρ. 19.00, Τετ. 18.00

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 2

Πέμ.-Τετ. : 19.10/ 21.45

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΗΛΥΣΙΑ

ΗΛΥΣΙΑ

Πέμπτη, Τετάρτη: 19:15, Κυριακή: 19:00, Τρίτη: 22:00

ΒΕΡΟΙΑ

ΣΤΑΡ

ΣΤΑΡ 2

Σαβ-Κυρ 19:00

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΣΙΝΕ ΓΡΕΒΕΝΑ

ΣΙΝΕ ΓΡΕΒΕΝΑ

Πεμ-Τετ 18:30

ΔΡΑΜΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

Πεμ-Παρ & Κυρ-Τετ 19:00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 7

Πεμ-Παρ & Δευ-Τετ 19:30

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 2

Πεμ-Τετ 17:30

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 3

Πεμ-Τετ 21:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 19:20

OPTIONS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

OPTIONS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 10

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ: 19:30, 22:10

ΒΑΚΟΥΡΑ

ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Πέμπτη-Τετάρτη: 17:30 / Κυριακή: 12:00

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Σαβ, Κυρ 21:15

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη: 17:45

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη 21:30

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

Σαβ-Κυρ 20:30

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 3

Σαβ 21:00 / Τετ 19:30

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ 2

Πεμ-Κυρ & Τρ-Τετ 19:00

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Δευ 19:00

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

CINE ΔΙΟΝΥΣΟΣ

CINE ΔΙΟΝΥΣΟΣ

Παρ-Κυρ 21:00

ΠΑΤΡΑ

OPTIONS VESO MARE

OPTIONS VESO MARE 8

Πεμ-Τετ 19:20

ΠΡΕΒΕΖΑ

CINE ΟΑΣΗ ΠΡΕΒΕΖΑ

CINE ΟΑΣΗ ΠΡΕΒΕΖΑ

Πεμ-Σαβ 18:30

ΡΟΔΟΣ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 2

Παρ-Κυρ 19:35

ΧΑΛΚΙΔΑ

ΜΑΓΙΑ MOVIETONE

ΜΑΓΙΑ MOVIETONE

Πεμ-Τετ 19:30

ΧΑΝΙΑ

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 4

Πεμ-Τετ 20:00