FreeCinema

Follow us

ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ (2023)

(OPPENHEIMER)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Νόλαν
  • ΚΑΣΤ: Κίλιαν Μέρφι, Έμιλι Μπλαντ, Ματ Ντέιμον, Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Τζέισον Κλαρκ, Φλόρενς Πιου, Μέικον Μπλερ, Τόνι Γκόλντουιν, Ντέιβιντ Κρούμχολτζ, Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Άλντεν Έρενραϊχ, Τζέιμς Ντ’ Άρσι, Τζος Χάρτνετ, Ντέιν ΝτεΧάαν, Μπένι Σάφντι, Κένεθ Μπράνα, Τομ Κόντι, Ντίλαν Άρνολντ, Μάθιου Μοντίν, Κέισι Άφλεκ, Ραμί Μαλέκ, Γκάρι Όλντμαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 180'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER

Η ιστορία του Αμερικανού φυσικού Τζούλιους Ρόμπερτ Οπενχάιμερ, περισσότερο γνωστού ως «πατέρα της ατομικής βόμβας», από τα εργαστηριακά επιστημονικά πειράματα της νιότης μέχρι τη δημιουργία του πρώτου πυρηνικού όπλου, αλλά και την καταδίωξή του από το φανατισμένα αντικομμουνιστικό πολιτικό «κύμα» του μακαρθισμού.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ έως ΤΡΙ : 20:30 ΤΕΤ : 18:20

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

Πέμ.-Τετ. : 21.15

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

Πέμ.-Τετ. : 20.00

ΕΛΛΗΝΙΣ CINEMAX

ΕΛΛΗΝΙΣ CINEMAX (ΘΕΡΙΝΟ)

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 21:30

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΙΝΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΙΝΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευτ.-Τετ. : 21.45

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΡΙΑ

ΡΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμ.-Τετ. : 21.15

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΑΡΚΑΔΙΑ

ΑΡΚΑΔΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 22:00

ΓΚΑΖΙ

ΛΑΪΣ (ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

ΛΑΪΣ 1 (ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

Πέμ.-Τετ. : 20.30

ΓΛΥΦΑΔΑ

TOWN CINEMAS (πρώην Cinepolis)

TOWN CINEMAS 3

Πέμ.-Τετ. : 20.45

ΑΡΙΑΝ

ΑΡΙΑΝ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σάβ. : 21.30

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 2

ΠΕΜΠTH έως ΤΕΤΑΡΤΗ 20:20

ΙΛΙΟΝ

OPTIONS ΙΛΙΟΝ

OPTIONS ΙΛΙΟΝ 3

ΠΕΜ EΩΣ ΤΕΤ: 20:30

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ΙΝΤΕΑΛ

ΙΝΤΕΑΛ

Πέμ.-Σάβ. : 20.45, Δευτ.-Τετ. 17.45/ 21.00

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:20 / Δευ-Τετ 20:15

ΚΟΛΩΝΑΚΙ

ΑΘΗΝΑΙΑ

ΑΘΗΝΑΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 20:40

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευτ. : 20.30

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 2 COCA COLA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:00, 21:40

VILLAGE @ THE MALL 3

ΤΡΙ : 17:10

VILLAGE @ THE MALL 7 VMAX SPHERA

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΕΤ : 17:10

VILLAGE @ THE MALL 11

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ : 20:40 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 14:40, 20:40

VILLAGE @ THE MALL 13 GOLD CLASS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 22:30

VILLAGE @ THE MALL 14 GOLD CLASS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:30

ΔΙΑΝΑ

ΔΙΑΝΑ

Παρ. : 19.00, Κυρ. 16.10, Τρ. 17.50

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

ΠΕΜΠΤΗ-ΤΡΙΤΗ 20.45

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

Πέμ.-Τετ. : 19.00

ΑΝΟΙΞΙΣ

ΑΝΟΙΞΙΣ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:45

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΠΕΜ-ΤΕΤ 22:40

Π. ΦΑΛΗΡΟ

CINERAMA

CINERAMA

Πέμ.-Τετ. : 19.45

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 2

ΠΕΜ έως ΤΡΙ : 20:30 ΤΕΤ : 18:00

ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΜΥΝΤΑΣ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμ., Παρ., Κυρ. : 20.30, Σάβ. 21.45

ΠΑΤΗΣΙΩΝ

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2

ΠΕΜΠTH έως ΤΕΤΑΡΤΗ 20:30

ΗΛΕΚΤΡΑ

ΗΛΕΚΤΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμ., Παρ., Σάβ., Κυρ., Τετ. : 21.00 No-image

ΠΕΡΑΜΑ

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΜΑ

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΜΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευτ.-Τετ. : 20.30

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΦΟΙΒΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ 1

Σάβ.-Τετ. : 21.15

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΙΝΕ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμ.-Κυρ. : 20.30

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 14

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:10

VILLAGE 20 CINEMAS 5

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 17:40, 21:30 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 14:00, 17:40, 21:30

ΣΥΓΓΡΟΥ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

Πέμ.-Κυρ. : 18.15

ΤΑΥΡΟΣ

ΝΕΑ ΜΑΣΚΩΤ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΝΕΑ ΜΑΣΚΩΤ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:00

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 1

Πέμ.-Τετ. : 21.00

ΓΙΑΛΟΒΑ

DANAOS OPEN AIR CINEMA

DANAOS OPEN AIR CINEMA (ΘΕΡΙΝΟ)

ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ- 20:15

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 1

Πεμ-Τρ 21:00

ODEON @ TALOS PLAZA 3

Πεμ-Τετ 22:00

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 3

Πεμ-Τετ 19:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

OPTIONS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

OPTIONS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ: 20:00

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 3

ΠΕΜ έως ΤΡΙ : 21:00 ΤΕΤ : 20:30

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 6 VMAX

ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:00

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Κυρ 21:00

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ

Πεμ-Τετ 22:00

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 1 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 23:00

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

Πέμπτη, Δευτέρα, Τρίτη 19:40

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 1

Πεμ-Τετ: 22:15 Παρ-Κυρ & Τρι: 16:20, 22:15

Cineplexx One Salonica 4

Πεμ-Τετ: 20:30

Cineplexx One Salonica 6

Πεμ-Τετ: 21:20

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 3

Δευ-Τετ 21:00

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 1

Τετ 21:00

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 2

Δευ-Τετ 18:30

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Τρ 19:30

ΛΑΡΙΣΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS 4

Πεμ-Τετ 19:00

ΜΥΚΟΝΟΣ

ΜΑΝΤΩ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΜΑΝΤΩ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ 20:30

ΠΑΤΡΑ

OPTIONS VESO MARE

OPTIONS VESO MARE 7

Πεμ-Τετ 21:20

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2

Παρ, Κυρ, Δευ 19:00

ΡΟΔΟΣ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 2

Πεμ, Δευ-Τετ 21:30

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 3

Πεμ-Τετ 20:30

ΧΑΛΚΙΔΑ

ΜΑΓΙΑ MOVIETONE

ΜΑΓΙΑ MOVIETONE

Πεμ-Τετ 21:30

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 2

Πεμ-Τετ 19:15

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 5

Πεμ-Τετ 20:30

ΛΕΜΕΣΟΣ

RIO CINEMA (LIMASSOL)

RIO CINEMA (LIMASSOL) 6

Πεμ-Τετ 19:30