FreeCinema

Follow us
ΠΑΤΗΣΙΩΝ

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Δευτ.-Τετ. : 22.00

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Πέμ.-Κυρ. : 22.30

ΕΝΙΟ ΜΟΡΙΚΟΝΕ: Ο ΜΑΕΣΤΡΟΣ

(ENNIO)

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζουζέπε Τορνατόρε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 156'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: NEW STAR
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Σάβ., Κυρ. : 12.00, Δευτ. 18.00

ΕΞΕΛΙΞΗ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Περικλής Χούρσογλου
  • ΚΑΣΤ: Αλέξανδρος Λογοθέτης, Βασίλης Κολοβός, Ελένη Γερασιμίδου, Δημήτρης Ναζίρης, Γιώτα Μηλίτση, Βαγγελιώ Ανδρεαδάκη
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Δευτ. : 20.30

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ

(THE OLD OAK)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κεν Λόουτς
  • ΚΑΣΤ: Ντέιβ Τέρνερ, Έμπλα Μάρι, Κλερ Ρότζερσον, Τρέβορ Φοξ, Κρις ΜακΓκλέιντ, Κολ Τάιτ, Τζόρνταν Λούις, Κρίσι Ρόμπινσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Πέμ.-Κυρ. : 20.30

ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ

(KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χαγιάο Μιγιαζάκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Πέμ.-Κυρ. : 18.30

ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ

(LE BLEU DU CAFTAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαριάμ Τουζανί
  • ΚΑΣΤ: Σαλέχ Μπακρί, Λούμπνα Αζαμπάλ, Αγιούμπ Μισιουί
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS / ROSEBUD.21
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

Σάβ., Κυρ. : 15.00, Τρ., Τετ. 18.30

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 18:50

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 19:30

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 21:40

ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

(KOTY ERMITAZHA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βασίλι Ροβένσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 83'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4

ΣΑΒ-ΚΥΡ: 16:50 (ΜΕΤΑΓΛ)

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΜΟΝΕΥΕΙ

(CUANDO ACECHA LA MALDAD)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντεμιάν Ρούγκνα
  • ΚΑΣΤ: Εζέκιελ Ροντρίγκεζ, Ντεμιάν Σαλομόν, Σιλβίνα Σαμπάτερ, Λουίς Ζιμπρόφσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 21:45

ΕΥΧΗ

(WISH)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρις Μπακ, Φον Βιρασάνθορν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2

ΣΑΒ-ΚΥΡ: 17:30 (ΜΕΤΑΓΛ)

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ

(THE HOLDOVERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεξάντερ Πέιν
  • ΚΑΣΤ: Πολ Τζιαμάτι, Ντόμινικ Σέσα, Ντα’Βάιν Τζόι Ράντολφ, Κάρι Πρέστον, Ναχίμ Γκαρσία
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 19:45

ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ

(KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χαγιάο Μιγιαζάκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3

ΣΑΒ-ΚΥΡ: 17:20 (ΜΕΤΑΓΛ)

ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΔΙΚΗΣ

(RED RIGHT HAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Έσομ Νελμς, Ίαν Νελμς
  • ΚΑΣΤ: Ορλάντο Μπλουμ, Άντι ΜακΝτάουελ, Γκάρετ Ντίλαχαντ, Μπράιαν Γκέρατι, Τζέιμς Λάφερτι, Τζέρεμι Ράτσφορντ, Τσάπελ Όουκς, Μο ΜακΡέι, Σκοτ Χέιζ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 22:15

ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΜΕΡΕΣ

(PERFECT DAYS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βιμ Βέντερς
  • ΚΑΣΤ: Γιακούσο Κότζι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 1

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 18:30, 21:00

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΠΕΜ – ΔΕΥ 18.00

ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ

(ANATOMIE D'UNE CHUTE)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζιστίν Τριέ
  • ΚΑΣΤ: Σάντρα Χούλερ, Σουάν Αρλό, Μιλό Μασαντό Γκρανέρ, Σαμιουέλ Τάις, Αντουάν Ρεϊνάρ, Τζένι Μπεθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 150'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΤΕΤ 21.10

ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

(THE ZONE OF INTEREST)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόναθαν Γκλέιζερ
  • ΚΑΣΤ: Κρίστιαν Φρίντελ, Σάντρα Χούλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΠΑΡ -ΣΑΒ 22.15, ΤΡ – ΤΕΤ 19.00

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

(NU AȘTEPTA PREA MULT DE LA SFÎRȘITUL LUMII)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνική (στα μούτρα σου) Σάτιρα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ράντου Ζούντε
  • ΚΑΣΤ: Ιλίνκα Μανολάτσε, Οβίντιου Πίρσαν, Ντορίνα Λαζάρ, Νίνα Χος, Σέρμπαν Πάβλου, Ούβε Μπολ, Ντάνιελ Πόπα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 163'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΠΕΜ 20.15, ΤΡ 21.10

ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ

(PAST LIVES)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σελίν Σονγκ
  • ΚΑΣΤ: Γκρέτα Λι, Τέο Γιου, Τζον Μάγκαρο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΠΑΡ – ΣΑΒ 20.10

ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ

(KUOLLEET LEHDET)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματική Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άκι Καουρισμάκι
  • ΚΑΣΤ: Άλμα Πόιστι, Γιούσι Βάτανεν, Μάρτι Σουοσάλο, Αλίνα Τόμνικοφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 81'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΚΥΡ – ΔΕΥ 22.15

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

(DAS LEHRERZIMMER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ιλκέρ Τζατάκ
  • ΚΑΣΤ: Λεόνι Μπένες, Λέοναρντ Στέτνις, Ίβα Λέμπαου, Μίκαελ Κλάμερ, Ανν-Κατρίν Γκούμιχ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

ΚΥΡ – ΔΕΥ 20.10

ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΜΕΡΕΣ

(PERFECT DAYS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βιμ Βέντερς
  • ΚΑΣΤ: Γιακούσο Κότζι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΤΡΙΑΝΟΝ

Πέμ.-Σάβ., Δευτ.-Τετ. : 17.40/ 20.00/ 22.15, Κυρ. 21.30