FreeCinema

Follow us
ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

STOP MAKING SENSE

  • ΕΙΔΟΣ: Μουσικό Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόναθαν Ντέμι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 88'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΤΕΤ 22.15

TOTEM

(TÓTEM)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λίλα Αβιλές
  • ΚΑΣΤ: Ναΐμα Σεντίες, Μονσεράτ Μαρανιόν, Μαρισόλ Γκασέ, Σαόρι Γκούρζα, Ματέο Γκαρσία Ελιζόντο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ – ΠΑΡ 20.15, ΤΡ – ΤΕΤ 18.00

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΤΕΤ 20.00

ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ

(CIVIL WAR)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνικό Περιπετειώδες Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άλεξ Γκάρλαντ
  • ΚΑΣΤ: Κίρστεν Ντανστ, Βάγκνερ Μούρα, Κέιλι Σπέινι, Στίβεν ΜακΚίνλεϊ Χέντερσον, Νέλσον Λι, Έβαν Λάι, Τζέφερσον Γουάιτ, Νικ Όφερμαν, Τζέσι Πλέμονς, Μελίσα Σεντ-Άμαντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΣΑΒ 22.00

CINOBO ΟΠΕΡΑ 1

ΠΕΜ – ΠΑΡ, ΚΥΡ 17.45 & 22.00, ΣΑΒ 17.45, ΔΕΥ – ΤΕΤ 22.00

Η ΧΙΜΑΙΡΑ

(LA CHIMERA)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλίτσε Ρορβάκερ
  • ΚΑΣΤ: Τζος Ο’Κόνορ, Κάρολ Ντουάρτε, Ιζαμπέλα Ροσελίνι, Άλμπα Ρορβάκερ, Βιντσέντζο Νεμολάτο, Τζουλιάνο Μαντοβάνι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ 17.45, ΣΑΒ – ΚΥΡ 19.30

ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ

(ARRÊTE AVEC TES MENSONGES)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ολιβιέ Πεγιόν
  • ΚΑΣΤ: Γκιγιόμ ντε Τονκεντέκ, Βικτόρ Μπελμοντό, Ζερεμί Ζιλέ, Ζιλιέν Ντε Σεν Ζαν, Γκιλέν Λοντέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 1

ΠΕΜ-ΠΑΡ, ΚΥΡ – ΤΕΤ 20.00, ΣΑΒ 19.30

Ο ΑΝΤΙΛΑΛΟΣ

(EL ECO)

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τατιάνα Ουέζο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 102'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΣΑΒ – ΚΥΡ 17.30

ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ

(PAST LIVES)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σελίν Σονγκ
  • ΚΑΣΤ: Γκρέτα Λι, Τέο Γιου, Τζον Μάγκαρο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΤΡ 20.00

ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ

(KUOLLEET LEHDET)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματική Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άκι Καουρισμάκι
  • ΚΑΣΤ: Άλμα Πόιστι, Γιούσι Βάτανεν, Μάρτι Σουοσάλο, Αλίνα Τόμνικοφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 81'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΤΡ 22.15

ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ

(LATE NIGHT WITH THE DEVIL)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάμερον Κερνς, Κόλιν Κερνς
  • ΚΑΣΤ: Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Λόρα Γκόρντον, Ίνγκριντ Τορέλι, Ίαν Μπλις, Ρις Αουτέρι, Φαϊζάλ Μπάτσι, Τζορτζίνα Χέιγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ – ΠΑΡ, ΚΥΡ 22.15

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

(DAS LEHRERZIMMER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ιλκέρ Τζατάκ
  • ΚΑΣΤ: Λεόνι Μπένες, Λέοναρντ Στέτνις, Ίβα Λέμπαου, Μίκαελ Κλάμερ, Ανν-Κατρίν Γκούμιχ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 2

ΠΑΡ 18.15

ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΟΠΛΟΙΟ

(SUR L'ADAMANT)

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νικολά Φιλιμπέρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
CINOBO ΟΠΕΡΑ 1

ΤΕΤ 17.45

ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΚΕΤ

(DANCE FIRST)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέιμς Μαρς
  • ΚΑΣΤ: Γκάμπριελ Μπερν, Φιόν Ο’Σι, Έινταν Γκίλεν, Μαξίν Πικ, Σαντρίν Μπονέρ, Μπρόνα Γκάλαγκερ, Ρόμπερτ Αραμάγιο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FILMTRADE / TANWEER
CINOBO ΟΠΕΡΑ 1

ΔΕΥ – ΤΡ 18.00

ANIMAL

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σοφία Εξάρχου
  • ΚΑΣΤ: Δήμητρα Βλαγκοπούλου, Φλομαρία Παπαδάκη, Aχιλλέας Χαρίσκος, Χρόνης Μπαρμπαριάν, Ηλίας Χατζηγεωργίου, Δανάη Πετροπουλέα, Κριστόφ, Ελπίδα Ορφανίδου, Ιωάννα Τουμπακάρη, Φαίη Τζούμα, Νώντας Δαμόπουλος, Βούντου Γιούργκενς, Βαγγέλης Ευαγγελινός
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

Δευτέρα: 17.45 - 20.00 - 22.15

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟΙ

(LES AMANDIERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βαλέρια Μπρούνι Τεντέσκι
  • ΚΑΣΤ: Νάντια Τερέζκιεβιτς, Σοφιάν Μπενασέρ, Λουί Γκαρέλ, Κλαρά Μπρετό, Εβά Ντανινό, Μισά Λεσκό
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 126'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 21.30 (Εκτός Δευτέρας)

ΕΓΩ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ

(IO CAPITANO)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ματέο Γκαρόνε
  • ΚΑΣΤ: Σεϊντού Σαρ, Μουσταφά Φαλ, Ισάκα Σαγουαντόγκο, Χικέμ Γιακουμπί, Ντουντού Σανιά
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 121'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 17.30 (Εκτός Δευτέρας και Τρίτης)

Η ΑΡΠΑΓΗ

(LE RAVISSEMENT)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ιρίς Καλτενμπάκ
  • ΚΑΣΤ: Χαφσιά Χερζί, Αλεξί Μαναντί, Νινά Μερίς, Γιουνές Μπουσίφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ONE FROM THE HEART
ΑΣΤΟΡ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 19.45 (Εκτός Δευτέρας)

ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

(L'ÉTÉ DERNIER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κατρίν Μπρεγιά
  • ΚΑΣΤ: Λεά Ντρουκέρ, Ολιβιέ Ραμπουρντέν, Σαμουέλ Κιρσέρ, Κλοτίλντ Κουρό
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: AMA FILMS
ΑΣΤΥ

Πέμ.-Τετ. : 18.00/ 20.00/ 22.00

ΣΠΙΘΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

(ZEEVONK)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντόμιεν Χάιγκε
  • ΚΑΣΤ: Σάαρ Ροζίερς, Ντούνια Έλβαλιντ, Σβέρε Ρους, Βαλεντίν Ντένενς, Χίλντε Ντε Μπερντεμέκερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΕΛΛΗ

Πέμ.-Τετ. : 17.20

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΛΑΓΚΑ

(UROTCITE NA BLAGA)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στέφαν Κομαντάρεφ
  • ΚΑΣΤ: Έλι Σκόρτσεβα, Ιβάιλο Χριστόφ, Γκερασίμ Γκεοργκίεφ, Ροζαλία Αμπγκαριάν, Στέφαν Ντενολιούμποφ, Ιβάν Μπάρνεφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 114'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS
ΕΛΛΗ

Πέμ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. : 19.20, Παρ., Κυρ. 19.20/ 21.35

ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΜΕΡΕΣ

(PERFECT DAYS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βιμ Βέντερς
  • ΚΑΣΤ: Γιακούσο Κότζι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΕΛΛΗ

Πέμ., Σάβ., Δευτ., Τρ., Τετ. : 21.35