FreeCinema

Follow us
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

MADAME WEB

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σ. Τζ. Κλάρκσον
  • ΚΑΣΤ: Ντακότα Τζόνσον, Σίντνεϊ Σουίνι, Σελέστ Ο’Κόνορ, Ιζαμπέλα Μερσέντ, Ταχάρ Ραχίμ, Άνταμ Σκοτ, Έμμα Ρόμπερτς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

Πέμ.-Τετ. : 22.30

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Πέμ., Παρ., Σάβ., Κυρ., Δευτ., Τετ. : 20.00

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

Πέμ.-Τετ. : 17.15/ 19.50

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Δευτ., Τρ., Τετ. : 22.10

ΓΟΥΟΝΚΑ

(WONKA)

  • ΕΙΔΟΣ: Μουσική Κωμωδία Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πολ Κινγκ
  • ΚΑΣΤ: Τιμοτέ Σαλαμέ, Ολίβια Κόλμαν, Τομ Ντέιβις, Κάλα Λέιν, Τζιμ Κάρτερ, Κίγκαν-Μάικλ Κι, Πάτερσον Τζόζεφ, Ματ Λούκας, Μάθιου Μπέιντον, Χιου Γκραντ, Σάλι Χόκινς, Ρόουαν Άτκινσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Κυρ. : 12.00 μεταγλ.

ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΠΙΕΣ

(MIGRATION)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπενζαμέν Ρενέρ, Γκουιλό Ομσί
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 82'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

Σάβ., Κυρ. : 15.45

ΕΥΧΗ

(WISH)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρις Μπακ, Φον Βιρασάνθορν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

Κυρ. : 12.00

ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΜΙΣΩ

(ANYONE BUT YOU)

  • ΕΙΔΟΣ: Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουίλ Γκλακ
  • ΚΑΣΤ: Σίτνεϊ Σουίνι, Γκλεν Πάουελ, Αλεξάντρα Σιπ, Γκέιτα, Χάντλεϊ Ρόμπινσον, Μισέλ Χερντ, Ντέρμοτ Μαρλόνεϊ, Μπράιαν Μπράουν, Ντάρεν Μπαρνέτ, Ρέιτσελ Γκρίφιθς, Σαρλί Φρέιζερ, Τζο Ντέιβιντσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 103'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Πέμ., Παρ., Σάβ., Κυρ., Δευτ., Τετ. : 18.10, Πέμ., Παρ., Σάβ., Κυρ. 22.10

ΦΟΝΙΣΣΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Εύα Νάθενα
  • ΚΑΣΤ: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Μαρία Πρωτόπαππα, Έλενα Τοπαλίδου, Πηνελόπη Τσιλίκα, Γεωργιάννα Νταλάρα, Χρήστος Στέργιογλου, Στάθης Σταμουλακάτος, Δημήτρης Ήμελλος, Χριστίνα Μαξούρη, Όλγα Δαμάνη, Έρση Μαλικένζου, Αντώνης Τσιοτσιόπουλος, Αγορίτσα Οικονόμου, Μιχάλης Οικονόμου, Βερόνικα Δαβάκη, Νίκη Παπανδρέου, Μάνια Παπαδημητρίου, Μαρία Σκουλά, Γιάννης Τσορτέκης, Γαλήνη Χατζηπασχάλη, Ρίτα Λυτού, Λωξάντρα Λούκας, Αριάδνη Βελλή
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Σάβ., Κυρ. : 16.30

ANIMAL

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σοφία Εξάρχου
  • ΚΑΣΤ: Δήμητρα Βλαγκοπούλου, Φλομαρία Παπαδάκη, Aχιλλέας Χαρίσκος, Χρόνης Μπαρμπαριάν, Ηλίας Χατζηγεωργίου, Δανάη Πετροπουλέα, Κριστόφ, Ελπίδα Ορφανίδου, Ιωάννα Τουμπακάρη, Φαίη Τζούμα, Νώντας Δαμόπουλος, Βούντου Γιούργκενς, Βαγγέλης Ευαγγελινός
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 20.00 (Εκτός Τρίτης)

BOB MARLEY: ONE LOVE

  • ΕΙΔΟΣ: Μουσική Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρεϊνάλντο Μάρκους Γκριν
  • ΚΑΣΤ: Κίνγκσλεϊ Μπεν-Αντίρ, Τζέιμς Νόρτον, Λασάνα Λιντς, Τόζιν Κόουλ, Άντονι Γουέλς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 22.15 (Εκτός Τρίτης)

Η ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ

(BASTARDEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκολαϊ Άρσελ
  • ΚΑΣΤ: Μαντς Μίκελσεν, Αμάντα Κόλιν, Σιμόν Μπένεμπιεργκ, Μελίνα Χάγκμπεργκ, Γκούσταβ Λιντ, Κρίστιν Κούγιατ Θόρπ, Γιάκομπ Λόμαν, Μάγκνους Κρέπερ, Τόμας Β. Γκέιμπρελσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 127'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Τρίτη: 21.30

ΞΕΡΑ ΧΟΡΤΑ

(KURU OTLAR ÜSTÜNE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νουρί Μπιλγκέ Τζεϊλάν
  • ΚΑΣΤ: Ντενίζ Τζελίλογλου, Μουσάμπ Εκιτζί, Μερβέ Ντιζντάρ, Ετζέ Μπαγκτζί, Γιουκσέλ Ακσού
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 197'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Τρίτη: 18.00

ΠΛΑΝΟ 75

(PLAN 75)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τσι Χαγιακάουα
  • ΚΑΣΤ: Τσιέκο Μπαϊσό, Χαγιάκο Ισομούρα, Στεφανί Αριάν, Γιούμι Καγουάι, Τάκα Τακάο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη έως Τετάρτη: 17.45 (Εκτός Τρίτης)

PRISCILLA

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σοφία Κόπολα
  • ΚΑΣΤ: Κάιλι Σπίνι, Τζέικομπ Ελόρντι, Άρι Κοέν, Νταγκμάρα Ντομίντσικ, Τιμ Ποστ, Λιν Γκρίφιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.00

ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ

(ANATOMIE D'UNE CHUTE)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζιστίν Τριέ
  • ΚΑΣΤ: Σάντρα Χούλερ, Σουάν Αρλό, Μιλό Μασαντό Γκρανέρ, Σαμιουέλ Τάις, Αντουάν Ρεϊνάρ, Τζένι Μπεθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 150'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.00

ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

(THE ZONE OF INTEREST)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόναθαν Γκλέιζερ
  • ΚΑΣΤ: Κρίστιαν Φρίντελ, Σάντρα Χούλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00-22.10

ΜΙΑ ΖΩΗ

(ONE LIFE)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέιμς Χοζ
  • ΚΑΣΤ: Άντονι Χόπκινς, Τζόνι Φλιν, Έλενα Μπόναμ Κάρτερ, Λίνα Όλιν, Ρομόλα Γκαράι, Άλεξ Σαρπ, Ζίγκι Χιθ, Τζόναθαν Πράις
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 110'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΔΑΝΑΟΣ 2

Πεμ-Τετ 19:00

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΔΑΝΑΟΣ 1

Πέμπτη έως Δευτέρα και Τετάρτη - 17:45, 20:00, 22:15

ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ

(KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χαγιάο Μιγιαζάκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΔΑΝΑΟΣ 2

Πεμ-Τετ 21:45

ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

(KOTY ERMITAZHA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βασίλι Ροβένσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 83'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

ΣΑΒ. ΚΥΡ. 16:45

ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΓΡΟΘΙΑ

(THE IRON CLAW)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σον Ντέρκιν
  • ΚΑΣΤ: Ζακ Έφρον, Τζέρεμι Άλεν Γουάιτ, Χάρις Ντίκινσον, Μόιρα Τίρνεϊ, Στάνλεϊ Σίμονς, Χολτ ΜακΚάλανι, Λίλι Τζέιμς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 132'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 2

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 18:00

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ

(THE HOLDOVERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεξάντερ Πέιν
  • ΚΑΣΤ: Πολ Τζιαμάτι, Ντόμινικ Σέσα, Ντα’Βάιν Τζόι Ράντολφ, Κάρι Πρέστον, Ναχίμ Γκαρσία
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 18:40 21:20

ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 2

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 20:30