FreeCinema

Follow us
ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΛΟ

(FIGLI)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζουζέπε Μπονίτο
  • ΚΑΣΤ: Βαλέριο Μασταντρέα, Πάολα Κορτελέζι, Αντρέα Σαρτορέτι, Στέφανο Φρέζι, Τζιανφελίτσε Ιμπαράτο, Λουίζα Ντε Σάντις
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21 / DANAOS FILMS
ΑΒΑΝΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

ΠΕΜΠΤΗ – ΚΥΡΙΑΚΗ 20.00

Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ

(IL TRADITORE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάρκο Μπελόκιο
  • ΚΑΣΤ: Πιερφραντσέσκο Φαβίνο, Φαμπρίτσιο Φερακάνε, Μαρία Φερνάντα Κάντιντο, Λουίτζι Λο Κάσο, Φάουστο Ρούσο Αλέσι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 153'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΒΑΝΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:45

CHINATOWN

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Νουάρ Μυστηρίου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρομάν Πολάνσκι
  • ΚΑΣΤ: Τζακ Νίκολσον, Φέι Ντάναγουεϊ, Τζον Χιούστον, Πέρι Λόπεζ, Τζον Χίλερμαν, Νταϊάν Λαντ, Ντάρελ Ζουέρλινγκ, Ρόι Τζένσον, Ρομάν Πολάνσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΘΗΝΑ PISCINES IDEALES (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:30

Η ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ

(THE APARTMENT)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπίλι Γουάιλντερ
  • ΚΑΣΤ: Τζακ Λέμον, Σίρλεϊ ΜακΛέιν, Φρεντ ΜακΜάρεϊ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 125'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΘΗΝΑ PISCINES IDEALES (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευ-Τετ 21:30

ΟΙ ΖΩΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ

(THE ROADS NOT TAKEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σάλι Πότερ
  • ΚΑΣΤ: Χαβιέρ Μπαρδέμ, Ελ Φάνινγκ, Λόρα Λίνεϊ, Σάλμα Χάγεκ, Μιλένα Τσάρντκε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΘΗΝΑ PISCINES IDEALES (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 20:00

SCOOBY-DOO!

(SCOOB!)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόνι Σερβόουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΙΓΛΗ 3 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 19:30

TENET

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Νόλαν
  • ΚΑΣΤ: Τζον Ντέιβιντ Γουόσινγκτον, Ρόμπερτ Πάτινσον, Ελίζαμπεθ Ντεμπίκι, Κένεθ Μπράνα, Άαρον Τέιλορ-Τζόνσον, Ντιμπλ Καπάντια, Χιμές Πατέλ, Κλεμάνς Ποεζί, Μάικλ Κέιν, Άντριου Χάουαρντ, Φιόνα Ντούριφ, Μάρτιν Ντόνοβαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 150'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 4

Πεμ-Τετ 20:45

Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ

(IL TRADITORE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάρκο Μπελόκιο
  • ΚΑΣΤ: Πιερφραντσέσκο Φαβίνο, Φαμπρίτσιο Φερακάνε, Μαρία Φερνάντα Κάντιντο, Λουίτζι Λο Κάσο, Φάουστο Ρούσο Αλέσι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 153'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΙΓΛΗ 3 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αγγελική Αντωνίου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 75'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FILMTRADE / TANWEER
ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 4

Πεμ-Κυρ 19:00

6.5 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

(METRI SHESH VA NIM)

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σαΐντ Ρουσταΐ
  • ΚΑΣΤ: Πεϊμάν Μοαντί, Ναβίντ Μοχαμαντζαντέ, Παρινάζ Ιζαντιάρ, Φαράντ Ασλανί, Χουμάν Κιαΐ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 131'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: NEO FILMS
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Τρι 22:00

ΑΛΥΤΗ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μίνως Νικολακάκης
  • ΚΑΣΤ: Προµηθέας Αλειφερόπουλος, Αναστασία - Ραφαέλα Κονίδη, Κώστας Λάσκος, Μάνος Βακούσης, Αλέκα Τουµαζάτου, Τζον Ντε Χόλαντ, Μαρία Εγγλεζάκη
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: NEO FILMS
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Παρ, Κυρ, Δευ 20:30 / Σαβ 21:30

ΗΡΩΙΚΑ ΧΑΜΕΝΟΙ

(LA ODISEA DE LOS GILES)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνική Κομεντί Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σεμπαστιάν Μπορενστάιν
  • ΚΑΣΤ: Ρικάρντο Νταρίν, Λουίς Μπραντόνι, Τσίνο Νταρίν, Βερόνικα Γινάς, Ντανιέλ Αράος, Κάρλος Μπελόσο, Μάρκο Αντόνιο Καπόνι, Ρίτα Κορτέσε, Αντρές Πάρα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ 23:00 / Κυρ 22:00

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ

(BASHTATA)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κριστίνα Γκροζέβα, Πέταρ Βαλσάνοφ
  • ΚΑΣΤ: Ιβάν Μπάρνεφ, Ιβάν Σάβοφ, Τάνια Σάχοβα, Χριστόφορ Νέντκοφ, Μαργκίτα Γκόσεβα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 87'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Τρι 20:30

ΦΥΓΑΜΕ

(ONWARD)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νταν Σκάνλον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 114'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ 19:40

Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ

(THE NIGHT OF THE HUNTER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τσαρλς Λότον
  • ΚΑΣΤ: Ρόμπερτ Μίτσαμ, Μπίλι Τσέιπιν, Σάλι Τζέιν Μπρους, Σέλεϊ Γουίντερς, Λίλιαν Γκις, Γκλόρια Καστίγιο, Πίτερ Γκρέιβς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 92'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ 23:15

ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ

(DON'T LOOK NOW)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Ψυχολογικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκολας Ρόουγκ
  • ΚΑΣΤ: Ντόναλντ Σάδερλαντ, Τζούλι Κρίστι, Χίλαρι Μέισον, Κλέλια Ματάνια, Μάσιμο Σεράτο, Ρενάτο Σκάρπα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 110'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ 21:10

ΝΑ ΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Ή ΝΑ ΜΗ ΖΕΙ;

(TO BE OR NOT TO BE)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ερνστ Λιούμπιτς
  • ΚΑΣΤ: Κάρολ Λόμπαρντ, Τζακ Μπένι, Ρόμπερτ Στακ, Φέλιξ Μπρεσάρτ, Λάιονελ Άτγουιλ, Στάνλεϊ Ρίτζες, Σιγκ Ρούμαν, Τομ Ντούγκαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ-Κυρ 19:50

ΟΙ 12 ΕΝΟΡΚΟΙ

(12 ANGRY MEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δικαστικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σίντνεϊ Λουμέτ
  • ΚΑΣΤ: Χένρι Φόντα, Λι Τζ. Κομπ, Εντ Μπέγκλεϊ, Έντουαρντ Μπινς, Ε.Τζ. Μάρσαλ, Τζακ Γουόρντεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρ 20:10 / Δευ-Τετ 21:10

ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΕΙΔΑ ΤΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟ

(THE MIRROR CRACK'D)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Μυστηρίου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκάι Χάμιλτον
  • ΚΑΣΤ: Άντζελα Λάνσμπερι, Τόνι Κέρτις, Ροκ Χάντσον, Τζέραλντιν Τσάπλιν, Έντουαρντ Φοξ, Κιμ Νόβακ, Ελίζαμπεθ Τέιλορ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρ 21:45

ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ

(LA CAGE AUX FOLLES)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Εντουάρ Μολιναρό
  • ΚΑΣΤ: Ούγκο Τονιάτσι, Μισέλ Σερό, Κλερ Μοριέ, Ρεμί Λοράν, Κάρμεν Σκαρπίτα, Μπένι Λουκ, Λουίζα Μανέρι, Μισέλ Γκαλαμπρί
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SUMMER CLASSICS
ΑΜΙΚΟ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ-Κυρ 21:30

GREENLAND: ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ

(GREENLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Καταστροφής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρικ Ρόμαν Γουό
  • ΚΑΣΤ: Τζέραρντ Μπάτλερ, Μορένα Μπακαρίν, Ρότζερ Ντέιλ Φλόιντ, Σκοτ Γκλεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ CINEMA (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 22:00

ΜΟΥΛΑΝ

(MULAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκι Κάρο
  • ΚΑΣΤ: Γιφέι Λιου, Γκονγκ Λι, Ντόνι Γιεν, Τζέισον Σκοτ Λι, Τζετ Λι, Τζι Μα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ CINEMA (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 19:50 (υποτ)