FreeCinema

Follow us

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

TΣΙΜΙΣΚΗ 43 & ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: Τηλεφωνητής προγράμματος: 2310 290290

Ηλεκτρ. αγορές: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr.

Τηλ. επικοινωνίας & αγορά εισιτηρίων: 14560 (χρέωση ανά λεπτό 0,49€ (από σταθερό) και 0,99€ (από κινητό).

Εισιτήρια: Δευτ. – Παρ.: €7,50

Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α.: €6,50

Άνεργοι: €5,00

Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €5,50

Εισιτήρια: Δευτ. – Παρ.: €8,00

Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α.: €7,00

Άνεργοι: €5,00

Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €5,50

3D προβολές Δευτ. – Κυρ.: €10,00

Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α.

Άνεργοι: €9,00

Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €6,50

BACK TO BLACK

  • ΕΙΔΟΣ: Μουσική Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σαμ Τέιλορ-Τζόνσον
  • ΚΑΣΤ: Μαρίσα Αμπέλα, Τζακ Ο’Κόνελ, Έντι Μάρσαν, Λέσλι Μάνβιλ, Τζούλιετ Κάουαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 19:50

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 21:40

DUNE: ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ

(DUNE: PART TWO)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντενί Βιλνέβ
  • ΚΑΣΤ: Τιμοτέ Σαλαμέ, Ζεντάγια, Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Τζος Μπρόλιν, Όστιν Μπάτλερ, Φλόρενς Πιου, Ντέιβ Μπαουτίστα, Κρίστοφερ Γουόκεν, Λεά Σεντού, Σουεϊλά Γιακούμπ, Στέλαν Σκάρσγκαρντ, Σαρλότ Ράμπλινγκ, Χαβιέρ Μπαρδέμ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 166'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 21:00

GHOSTBUSTERS: Η ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ

(GHOSTBUSTERS: FROZEN EMPIRE)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκιλ Κέναν
  • ΚΑΣΤ: Φιν Γούλφχαρντ, ΜακΚένα Γκρέις, Πολ Ραντ, Κάρι Κουν, Κουμάλ Ναντζιάνι, Πάτον Όσβαλτ, Σελέστ Ο’Κόνορ, Λόγκαν Κιμ, Έμιλι Άλιν Λιντ, Τζέιμς Ακάστερ, Νταν Άκροϊντ, Μπιλ Μάρεϊ, Έρνι Χάντσον, Άννι Ποτς, Γουίλιαμ Άθερτον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 5

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ: 19:30, 21:50 ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ 17:10 , 19:30, 21:50

KUNG FU PANDA 4

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάικ Μίτσελ, Στέφανι Στάιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 94'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ: 18:00

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 19:00 ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ :17:00 , 19:00 (υποτ)

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ : 17:40

ΑΣΠΙΛΗ

(IMMACULATE)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάικλ Μόχαν
  • ΚΑΣΤ: Σίντνεϊ Σουίνι, Άλβαρο Μόρτε, Μπενεντέτα Πορκαρόλι, Σιμόνα Ταμπάσκο, Τζόρτζιο Κολάντζελι, Ντόρα Ρομάνο, Γκιούλια Χίθφιλντ Ντι Ρέντζι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: THE FILM GROUP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 20:10, 22:10

ΓΚΟΤΖΙΛΑ x ΚΟΝΓΚ: Η ΝΕΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ

(GODZILLA x KONG: THE NEW EMPIRE)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άνταμ Γουίνγκαρντ
  • ΚΑΣΤ: Ρεμπέκα Χολ, Μπράιαν Ταϊρί Χένρι, Νταν Στίβενς, Κέιλι Χοτλ, Άλεξ Φερνς, Φάλα Τσεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 19:20

Η ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΝΩΕ

(A ARCA DE NOÉ)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σέρζιο Μασάντο, Αλόις Ντι Λέο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 84'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ :17:20

Ο ΠΡΩΤΟΣ ΟΙΩΝΟΣ

(THE FIRST OMEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αρκάσα Στίβενσον
  • ΚΑΣΤ: Νελ Τάιγκερ Φρι, Νικόλ Σοράτσε, Σόνια Μπράγκα, Μαρία Καμπαλέρο, Μπιλ Νάι, Ταουφίκ Μπαρχόμ, Ραλφ Άινσον, Ίσταρ Κάρι-Γουίλσον, Αντρέα Αρκάντζελι, Τσαρλς Ντανς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 22:20

ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ

(OPPENHEIMER)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Νόλαν
  • ΚΑΣΤ: Κίλιαν Μέρφι, Έμιλι Μπλαντ, Ματ Ντέιμον, Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Τζέισον Κλαρκ, Φλόρενς Πιου, Μέικον Μπλερ, Τόνι Γκόλντουιν, Ντέιβιντ Κρούμχολτζ, Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Άλντεν Έρενραϊχ, Τζέιμς Ντ’ Άρσι, Τζος Χάρτνετ, Ντέιν ΝτεΧάαν, Μπένι Σάφντι, Κένεθ Μπράνα, Τομ Κόντι, Ντίλαν Άρνολντ, Μάθιου Μοντίν, Κέισι Άφλεκ, Ραμί Μαλέκ, Γκάρι Όλντμαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 180'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 20:30

ΣΚΥΛΟΣ & ΓΑΤΑ: ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ

(CHIEN & CHAT)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Κωμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ριμ Κερισί
  • ΚΑΣΤ: Φρανκ Ντιμπόσκ, Ριμ Κερισί, Φιλίπ Λασό
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 86'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: THE FILM GROUP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ : 18:10

ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ

(LATE NIGHT WITH THE DEVIL)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάμερον Κερνς, Κόλιν Κερνς
  • ΚΑΣΤ: Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Λόρα Γκόρντον, Ίνγκριντ Τορέλι, Ίαν Μπλις, Ρις Αουτέρι, Φαϊζάλ Μπάτσι, Τζορτζίνα Χέιγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜΠΤΗ ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ : 20:00 , 22:00