FreeCinema

Follow us

ΑΝΔΟΡΑ

Σεβαστουπόλεως 117, Ερ. Σταυρός (ΜΕΤΡΟ Πανόρμου)

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 210 6980796

Γενική Είσοδος: 8 €
Φοιτητές, Άνεργοι, Άνω των 65, Παιδιά (έως 12 ετών): 6,5 €
Κάθε Τετάρτη: 5 € (εκτός επίσημων αργιών)
Πάρκινγκ 5€ για 8 ώρες, Σεβαστουπόλεως 131 (Shell)

https://www.facebook.com/andoracinema/

POOR THINGS

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΝΔΟΡΑ

Τρίτη και Τετάρτη: 21.40

ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

(ALL OF US STRANGERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΝΔΟΡΑ

Σάββατο και Κυριακή: 21.40

ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟΙ

(LES AMANDIERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βαλέρια Μπρούνι Τεντέσκι
  • ΚΑΣΤ: Νάντια Τερέζκιεβιτς, Σοφιάν Μπενασέρ, Λουί Γκαρέλ, Κλαρά Μπρετό, Εβά Ντανινό, Μισά Λεσκό
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 126'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Δευτέρα έως Τετάρτη: 19.30

ΕΓΩ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ

(IO CAPITANO)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ματέο Γκαρόνε
  • ΚΑΣΤ: Σεϊντού Σαρ, Μουσταφά Φαλ, Ισάκα Σαγουαντόγκο, Χικέμ Γιακουμπί, Ντουντού Σανιά
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 121'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη: 21.40

ΚΑΜΠΙΑ ΝΥΜΦΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κύρος Παπαβασιλείου
  • ΚΑΣΤ: Μαρία Αποστολακέα, Χρήστος Σουγάρης, Μάκης Παπαδημητρίου, Γιάννης Νιάρρος, Στεφανία Σωτηροπούλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 91'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Δευτέρα: 21.40

ΜΑΤΩΜΕΝΟΣ ΔΕΣΜΟΣ

(LOVE LIES BLEEDING)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ Εγκλήματος
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόουζ Γκλας
  • ΚΑΣΤ: Κρίστεν Στιούαρτ, Κέιτι Ο’Μπράιαν, Εντ Χάρις, Τζένα Μαλόουν, Ντέιβ Φράνκο, Άννα Μπαρίσνικοφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΝΔΟΡΑ

Σάββατο και Κυριακή: 19.45

Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΡΟΜΠΟΤ

(ROBOT DREAMS)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πάμπλο Μπερχέρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 102'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

Δευτέρα και Τρίτη: 17.45

ΠΕΣΜΕΝΑ ΦΥΛΛΑ

(KUOLLEET LEHDET)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματική Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άκι Καουρισμάκι
  • ΚΑΣΤ: Άλμα Πόιστι, Γιούσι Βάτανεν, Μάρτι Σουοσάλο, Αλίνα Τόμνικοφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 81'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη και Παρασκευή: 17.45

ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΓΡΟΘΙΑ

(THE IRON CLAW)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σον Ντέρκιν
  • ΚΑΣΤ: Ζακ Έφρον, Τζέρεμι Άλεν Γουάιτ, Χάρις Ντίκινσον, Μόιρα Τίρνεϊ, Στάνλεϊ Σίμονς, Χολτ ΜακΚάλανι, Λίλι Τζέιμς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 132'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΝΔΟΡΑ

Πέμπτη και Παρασκευή: 19.20

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

(DAS LEHRERZIMMER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ιλκέρ Τζατάκ
  • ΚΑΣΤ: Λεόνι Μπένες, Λέοναρντ Στέτνις, Ίβα Λέμπαου, Μίκαελ Κλάμερ, Ανν-Κατρίν Γκούμιχ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΝΔΟΡΑ

Τετάρτη: 17.45

ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ

(KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χαγιάο Μιγιαζάκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΝΔΟΡΑ

Σάββατο και Κυριακή: 17.30