FreeCinema

Follow us

Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ (2019)

(IL TRADITORE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάρκο Μπελόκιο
  • ΚΑΣΤ: Πιερφραντσέσκο Φαβίνο, Φαμπρίτσιο Φερακάνε, Μαρία Φερνάντα Κάντιντο, Λουίτζι Λο Κάσο, Φάουστο Ρούσο Αλέσι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 153'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21

Η αληθινή ιστορία του Σικελού μαφιόζου Τομάζο Μπουσέτα, ο οποίος στα μέσα της δεκαετίας του ’80 τόλμησε να γίνει ο πρώτος εκ των έσω πληροφοριοδότης που «κάρφωσε» τα μέλη της Κόζα Νόστρα, οδηγώντας τα σε μια επικών διαστάσεων δίκη με κοινωνικό και πολιτικό αντίκτυπο.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Δευ-Τετ 21:15

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

Πεμ-Τετ 21:30

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΔΑΝΑΟΣ

ΔΑΝΑΟΣ 1

Πεμ-Τετ 20:15

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΛΟΜΑ

ΑΛΟΜΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Σαβ, Κυρ, Δευ, Τρι, Τετ 22:40

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΡΙΑ

ΡΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:15 / Δευ-Τετ 21:30

ΓΚΑΖΙ

ΛΑΪΣ (ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

ΛΑΪΣ (ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Παρ, Σαβ, Κυρ, Τρι, Τετ 21:00

ΓΛΥΦΑΔΑ

CINE ΜΑΡΙΛΕΝΑ

CINE ΜΑΡΙΛΕΝΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:30

ΔΡΟΣΙΑ

ΑΛΙΚΗ

ΑΛΙΚΗ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:20

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΑΛΕΚΑ

ΑΛΕΚΑ

Πεμ-Τετ 21:45

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΦΛΕΡΥ

ΦΛΕΡΥ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Παρ, Σαβ, Τετ 20:45 / Κυρ 21:15

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 1

Πεμ-Τετ 21:30

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Παρ, Σαβ, Τρι 21:10 / Κυρ-Δευ 22:00

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΧΛΟΗ

ΧΛΟΗ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:55

ΚΟΛΩΝΑΚΙ

ΑΘΗΝΑΙΑ

ΑΘΗΝΑΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:20

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 1

Πεμ-Τετ 20:00

ΛΑΓΟΝΗΣΙ

ΓΑΛΑΖΙΑ ΑΚΤΗ

ΓΑΛΑΖΙΑ ΑΚΤΗ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:45

ΛΑΥΡΙΟ

ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΑΘΩΟΤΗΤΑΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΑΘΩΟΤΗΤΑΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:30 / Δευ, Τετ 20:30

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΜΙΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΜΙΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:50

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:45

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

ΛΑΟΥΡΑ

ΛΑΟΥΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 22:05

ΠΑΛΗΝΗ

ΣΙΝΕ ΠΑΛΗΝΗ

ΣΙΝΕ ΠΑΛΗΝΗ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τρι 21:30

ΠΑΠΑΓΟΥ

ΑΡΤΕΜΙΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΑΡΤΕΜΙΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:30

ΠΑΤΗΣΙΩΝ

ΛΙΛΑ

ΛΙΛΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

CINE ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ

CINE ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 22:00

ΠΕΡΑΜΑ

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΜΑ

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΜΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 20:30

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΕΡΑΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμ.-Κυρ.: 21.20, Δευτ.-Τετ. 21.00

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ

ΜΑΡΙΕΛ

ΜΑΡΙΕΛ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:30

ΡΕΝΤΗ

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 21:30

ΣΑΡΩΝΙΔΑ

ΤΡΙΑΝΟΝ CINEMAX

ΤΡΙΑΝΟΝ CINEMAX (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Κυρ 20:30 / Παρ-Σαβ 20:00, 22:45

ΧΑΙΔΑΡΙ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΒΑΝΑ

ΑΒΑΝΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:45

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

ΨΥΧΙΚΟ

CINE ΨΥΧΙΚΟ ΒΙΚΟΣ COLA

CINE ΨΥΧΙΚΟ ΒΙΚΟΣ COLA (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Δευ-Τετ 21:15 / Παρ-Κυρ 20:00, 22:20

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 6 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:45

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΑΛΕΞ

ΑΛΕΞ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 20:00

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

CΙΝΕ ΛΑΪΣ ΘΕΡΙΝΟ 1

CΙΝΕ ΛΑΪΣ ΘΕΡΙΝΟ 1 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 21:15 / Δευ-Τετ 20:45