POOR THINGS
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
- ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Τρ., Τετ. : 22.00
ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ
(ALL OF US STRANGERS)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
- ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Πέμ., Παρ. : 20.30
ΕΞΕΛΙΞΗ
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Περικλής Χούρσογλου
- ΚΑΣΤ: Αλέξανδρος Λογοθέτης, Βασίλης Κολοβός, Ελένη Γερασιμίδου, Δημήτρης Ναζίρης, Γιώτα Μηλίτση, Βαγγελιώ Ανδρεαδάκη
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Τρ., Τετ. : 16.15
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ
(THE OLD OAK)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κεν Λόουτς
- ΚΑΣΤ: Ντέιβ Τέρνερ, Έμπλα Μάρι, Κλερ Ρότζερσον, Τρέβορ Φοξ, Κρις ΜακΓκλέιντ, Κολ Τάιτ, Τζόρνταν Λούις, Κρίσι Ρόμπινσον
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Πέμ., Παρ. : 18.30
Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ
(THE LAST EMPEROR)
- ΕΙΔΟΣ: Ιστορική Δραματική Βιογραφία
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπερνάρντο Μπερτολούτσι
- ΚΑΣΤ: Τζον Λόουν, Τζόαν Τσεν, Πίτερ Ο'Τουλ, Γινγκ Ρουοτσένγκ, Βίκτορ Γουόνγκ, Ντένις Νταν, Ριουίτσι Σακαμότο
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 163'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Κυρ. : 12.00, Δευτ. 16.00
ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ
(KIMITACHI WA DÔ IKIRU KA)
- ΕΙΔΟΣ: Animation
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χαγιάο Μιγιαζάκι
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Πέμ., Παρ., Κυρ. : 22.15, Σάβ. 23.30, Τρ., Τετ. 18.00
ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΦΤΑΝΙ
(LE BLEU DU CAFTAN)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαριάμ Τουζανί
- ΚΑΣΤ: Σαλέχ Μπακρί, Λούμπνα Αζαμπάλ, Αγιούμπ Μισιουί
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS / ROSEBUD.21
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Κυρ. : 15.00
ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΜΕΡΕΣ
(PERFECT DAYS)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βιμ Βέντερς
- ΚΑΣΤ: Γιακούσο Κότζι
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA
Τρ., Τετ. : 20.00
DUNE: ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ
(DUNE: PART TWO)
- ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντενί Βιλνέβ
- ΚΑΣΤ: Τιμοτέ Σαλαμέ, Ζεντάγια, Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Τζος Μπρόλιν, Όστιν Μπάτλερ, Φλόρενς Πιου, Ντέιβ Μπαουτίστα, Κρίστοφερ Γουόκεν, Λεά Σεντού, Σουεϊλά Γιακούμπ, Στέλαν Σκάρσγκαρντ, Σαρλότ Ράμπλινγκ, Χαβιέρ Μπαρδέμ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 166'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 1
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 21:20
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 22:15
POOR THINGS
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
- ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 21:00
ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ
(KOTY ERMITAZHA)
- ΕΙΔΟΣ: Animation
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βασίλι Ροβένσκι
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 83'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2
ΣΑΒ. ΚΥΡ. ΔΕΥΤ. 17:15
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4
ΣΑΒ. ΚΥΡ. ΔΕΥΤ. 17:45
ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
(THE ZONE OF INTEREST)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόναθαν Γκλέιζερ
- ΚΑΣΤ: Κρίστιαν Φρίντελ, Σάντρα Χούλερ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 3
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 18:45
ΜΑΤΩΜΕΝΟΣ ΔΕΣΜΟΣ
(LOVE LIES BLEEDING)
- ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ Εγκλήματος
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόουζ Γκλας
- ΚΑΣΤ: Κρίστεν Στιούαρτ, Κέιτι Ο’Μπράιαν, Εντ Χάρις, Τζένα Μαλόουν, Ντέιβ Φράνκο, Άννα Μπαρίσνικοφ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 19:15
ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ
(OPPENHEIMER)
- ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Νόλαν
- ΚΑΣΤ: Κίλιαν Μέρφι, Έμιλι Μπλαντ, Ματ Ντέιμον, Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Τζέισον Κλαρκ, Φλόρενς Πιου, Μέικον Μπλερ, Τόνι Γκόλντουιν, Ντέιβιντ Κρούμχολτζ, Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Άλντεν Έρενραϊχ, Τζέιμς Ντ’ Άρσι, Τζος Χάρτνετ, Ντέιν ΝτεΧάαν, Μπένι Σάφντι, Κένεθ Μπράνα, Τομ Κόντι, Ντίλαν Άρνολντ, Μάθιου Μοντίν, Κέισι Άφλεκ, Ραμί Μαλέκ, Γκάρι Όλντμαν
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 180'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 21:30
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ
(THE HOLDOVERS)
- ΕΙΔΟΣ: Δραμεντί
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεξάντερ Πέιν
- ΚΑΣΤ: Πολ Τζιαμάτι, Ντόμινικ Σέσα, Ντα’Βάιν Τζόι Ράντολφ, Κάρι Πρέστον, Ναχίμ Γκαρσία
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 1
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 18:10
ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΜΕΡΕΣ
(PERFECT DAYS)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βιμ Βέντερς
- ΚΑΣΤ: Γιακούσο Κότζι
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 4
ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 19:45
POOR THINGS
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
- ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Μαρκ Ράφαλο, Γουίλεμ Νταφόου, Ράμι Γιούσεφ, Κάθριν Χάντερ, Σούζι Μπέμπα, Τζέροντ Καρμάικλ, Μάργκαρετ Κουέιλι, Κρίστοφερ Άμποτ, Χάνα Σιγκούλα
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΣΑΒ – ΚΥΡ 16.00, ΤΕΤ 19.00
ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ
(ALL OF US STRANGERS)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντριου Χέι
- ΚΑΣΤ: Άντριου Σκοτ, Πολ Μεσκάλ, Κλερ Φόι, Τζέιμι Μπελ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΤΡ – ΤΕΤ 21.45
ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ
(ANATOMIE D'UNE CHUTE)
- ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζιστίν Τριέ
- ΚΑΣΤ: Σάντρα Χούλερ, Σουάν Αρλό, Μιλό Μασαντό Γκρανέρ, Σαμιουέλ Τάις, Αντουάν Ρεϊνάρ, Τζένι Μπεθ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 150'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΔΕΥ – ΤΡ 18.45
ΖΩΝΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
(THE ZONE OF INTEREST)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόναθαν Γκλέιζερ
- ΚΑΣΤ: Κρίστιαν Φρίντελ, Σάντρα Χούλερ
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΠΕΜ – ΠΑΡ 18.30, ΣΑΒ – ΚΥΡ 22.10
ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ
(OPPENHEIMER)
- ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Νόλαν
- ΚΑΣΤ: Κίλιαν Μέρφι, Έμιλι Μπλαντ, Ματ Ντέιμον, Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Τζέισον Κλαρκ, Φλόρενς Πιου, Μέικον Μπλερ, Τόνι Γκόλντουιν, Ντέιβιντ Κρούμχολτζ, Ντέιβιντ Νταστμάλσιαν, Άλντεν Έρενραϊχ, Τζέιμς Ντ’ Άρσι, Τζος Χάρτνετ, Ντέιν ΝτεΧάαν, Μπένι Σάφντι, Κένεθ Μπράνα, Τομ Κόντι, Ντίλαν Άρνολντ, Μάθιου Μοντίν, Κέισι Άφλεκ, Ραμί Μαλέκ, Γκάρι Όλντμαν
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 180'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΠΕΜ – ΠΑΡ 20.45, ΣΑΒ – ΚΥΡ 18.45
ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ
(PAST LIVES)
- ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σελίν Σονγκ
- ΚΑΣΤ: Γκρέτα Λι, Τέο Γιου, Τζον Μάγκαρο
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
ΔΕΥ 21.45
TRANZIT
- ΕΙΔΟΣ: Φιλοσοφική Αλληγορία Φαντασίας
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάρολος Ζωναράς
- ΚΑΣΤ: Παντελής Δεντάκης, Τζέο Πακίτσας, Δημήτρης Πουλικάκος, Μαρία Κουμπάνη, Γρηγόρης Γαλάτης, Κάτια Λεκλέρκ, Φώτης Θωμαΐδης, Δημήτρης Καραβιώτης, Μελέτης Γεωργιάδης, Μάνος Στεφανάκης, Σοφία Καψούρου, Ανδρέας Μαριανός, Βάσω Καμαράτου, Τάκης Σακελλαρίου, Χριστίνα Δενδρινού
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 82'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
ΤΡΙΑΝΟΝ
Πέμ., Παρ., Τρ., Τετ. : 16.45
ΕΓΩ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ
(IO CAPITANO)
- ΕΙΔΟΣ: Δράμα
- ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ματέο Γκαρόνε
- ΚΑΣΤ: Σεϊντού Σαρ, Μουσταφά Φαλ, Ισάκα Σαγουαντόγκο, Χικέμ Γιακουμπί, Ντουντού Σανιά
- ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 121'
- ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΤΡΙΑΝΟΝ
Πέμ., Παρ., Δευτ., Τρ., Τετ. : 18.15/ 20.30, Κυρ. 20.30