FreeCinema

Follow us

Cineplexx One Salonica

Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34 54627 Θεσσαλονίκη

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2310515351

Γενική Είσοδος Πέμπτη 7,50
Γενική Είσοδος Παρασκευή ως Κυριακή 8,00
Γενική Είσοδος Δευτέρα ως Τετάρτη 6,50
RealD 3D Επιπλέον χρέωση επί της οποιασδήποτε κανονικής τιμής 2,00
Φοιτητικό/Στρατιωτικό (Όλες τις ημέρες) 6,00
Couples Night Κάθε Τρίτη. Ισχύει από 2 άτομα και πάνω 4,00
Girls Night Out Κάθε Τετάρτη-Για γυναίκες. Ισχύει από 2 άτομα και πάνω 4,00
Παιδικό Δευτέρα ως Παρασκευή Ισχύει μόνο για μέλη του Family Film Club. Ως 14 ετών 5,00
Παιδικό Σάββατο-Κυριακή Ισχύει μόνο για μέλη του Family Film Club. Ως 14 ετών. 6,00
Family Film Club (Οικογενειακό) Όλες τις ημέρες. Ελάχιστος αριθμός ατόμων 3 5,00
ΑΜΕΑ 4,00

https://www.facebook.com/CineplexxGR/

AFTER 2: ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ

(AFTER WE COLLIDED)

  • ΕΙΔΟΣ: Νεανικό Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρότζερ Καμπλ
  • ΚΑΣΤ: Τζοζεφίν Λάνγκφορντ, Χίροου Φάινς Τίφιν, Λουίζ Λόμπαρντ, Ντίλαν Σπράους, Κάντις Κινγκ, Τσάρλι Γουέμπερ, Σέλμα Μπλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 4

Τρι: 18:20

ANNABELLE: CREATION

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Φ. Σάντμπεργκ
  • ΚΑΣΤ: Άντονι ΛαΠάλια, Μιράντα Ότο, Σαμάρα Λι, Στέφανι Σίγκμαν, Λούλου Γουίλσον, Τάλιθα Μπέιτμαν, Γκρέις Φούλτον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 6

Πεμ & Δευ: 20:00

ANTEBELLUM: Η ΕΚΛΕΚΤΗ

(ANTEBELLUM)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέραρντ Μπους, Κρίστοφερ Ρενζ
  • ΚΑΣΤ: Τζανέλ Μονέι, Έρικ Λαντζ, Τζένα Μαλόουν, Τζακ Χιούστον, Γκαμπορέι Σιντιμπέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 2

Πεμ-Τετ: 22:45

GREENLAND: ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ

(GREENLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Καταστροφής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρικ Ρόμαν Γουό
  • ΚΑΣΤ: Τζέραρντ Μπάτλερ, Μορένα Μπακαρίν, Ρότζερ Ντέιλ Φλόιντ, Σκοτ Γκλεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 5

Πεμ-Τετ: 21:30

JOKER

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τοντ Φίλιπς
  • ΚΑΣΤ: Χοακίν Φίνιξ, Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Ζάζι Μπιτς, Φράνσις Κόνροϊ, Μπρετ Κάλεν, Γκλεν Φλέσλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 1

Δευ: 19:00

OVERLORD

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμική Περιπέτεια Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζούλιους Έιβερι
  • ΚΑΣΤ: Τζόβαν Αντέπο, Γουάιατ Ράσελ, Πίλου Άσμπεκ, Ματίλντ Ολιβιέ, Τζον Μάγκαρο, Τζέικομπ Άντερσον, Ντόμινικ Άπλγουιτ, Μποκίμ Γούντμπαϊν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 7

Παρ: 20:10

SCOOBY-DOO!

(SCOOB!)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόνι Σερβόουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 6

Σαβ-Τετ: 18:00

ΑΛΙΤΑ: Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΑΧΗΣ

(ALITA: BATTLE ANGEL)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Επιστημονικής Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόμπερτ Ροντρίγκεζ
  • ΚΑΣΤ: Ρόζα Σαλαζάρ, Κρίστοφ Βαλτς, Κίαν Τζόνσον, Τζένιφερ Κόνελι, Μαχερσάλα Αλί, Τζάκι Ερλ Χέιλι, Εντ Σκράιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 1

Τρι: 19:00

ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ

(HAPPY DEATH DAY)

  • ΕΙΔΟΣ: Νεανικό Θρίλερ Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστοφερ Λάντον
  • ΚΑΣΤ: Τζέσικα Ροθ, Ίσραελ Μπρουσάρντ, Ρούμπι Μοντίν, Τσαρλς Έιτκεν, Λόρα Κλίφτον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 6

Παρ: 20:00 Δευ: 22:10

ΕΚΡΗΞΗ ΘΥΜΟΥ

(UNHINGED)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέρικ Μπόρτε
  • ΚΑΣΤ: Ράσελ Κρόου, Κάρεν Πιστόριους, Γκέιμπριελ Μπέιτμαν, Όστιν Π. ΜακΚένζι, Τζίμι Σίμπσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 3

Πεμ-Τετ: 22:00

Η ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ

(HALLOWEEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Γκόρντον Γκριν
  • ΚΑΣΤ: Τζέιμι Λι Κέρτις, Τζούντι Γκριρ, Άντι Μάτιτσακ, Τζέιμς Τζουντ Κόρτνεϊ, Νικ Κασλ, Χαλούκ Μπιλγκινέρ, Γουίλ Πάτον, Ριάν Ρις, Τζέφερσον Χολ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 106'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
Cineplexx One Salonica 1

Πεμ: 20:45 Σαβ & Δευ-Τρι: 21:45

Η ΦΩΛΙΑ

(THE NEST)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σον Ντέρκιν
  • ΚΑΣΤ: Τζουντ Λο, Κάρι Κουν, Ούνα Ρος, Τσάρλι Σότγουελ, Μάικλ Κάλκιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 3

Πεμ-Τετ: 19:45

ΚΑΘΑΡΣΗ: ΕΤΟΣ ΕΚΛΟΓΩΝ

(THE PURGE: ELECTION YEAR)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέιμς ΝτεΜόνακο
  • ΚΑΣΤ: Φρανκ Γκρίλο, Ελίζαμπεθ Μίτσελ, Μάικελτι Γουίλιαμσον, Τζόζεφ Τζούλιαν Σόρια, Μπέτι Γκέιμπριελ, Τέρι Σέρπικο, Έντουιν Χοτζ, Κάιλ Σεκόρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 6

Κυρ & Τετ: 20:00

ΚΑΘΑΡΣΗ: Η ΑΡΧΗ

(THE FIRST PURGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέραρντ ΜακΜάρεϊ
  • ΚΑΣΤ: Γουαϊ’λάν Νοέλ, Λεξ Σκοτ Ντέιβις, Τζοϊβάν Γουέιντ, Μάγγα, Πατς Ντάρα, Μαρίσα Τομέι, Ροτίμι Πολ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 7

Σαβ & Τρι: 20:00

Cineplexx One Salonica 6

Κυρ & Τετ: 22:20

ΜΟΥΛΑΝ

(MULAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκι Κάρο
  • ΚΑΣΤ: Γιφέι Λιου, Γκονγκ Λι, Ντόνι Γιεν, Τζέισον Σκοτ Λι, Τζετ Λι, Τζι Μα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
Cineplexx One Salonica 5

Σαβ-Τετ: 17:00 μεταγλ

Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

(THE INVISIBLE MAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λι Γουανέλ
  • ΚΑΣΤ: Ελίζαμπεθ Μος, Όλιβερ Τζάκσον-Κόεν, Χάριετ Ντάιερ, Άλντις Χοτζ, Στορμ Ριντ, Μάικλ Ντόρμαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
Cineplexx One Salonica 1

Σαβ-Κυρ: 19:00 Τετ: 21:45

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΓΑΪΔΑΡΟΣ

(THE DONKEY KING)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αζίζ Τζιντάνι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 5

Πεμ-Τετ: 19:20

Ο ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑ

(EL LABERINTO DEL FAUNO)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκιγέρμο ντελ Τόρο
  • ΚΑΣΤ: Ιβάνα Μπακέρο, Σέρζι Λόπεθ, Μαριμπέλ Βερντού, Νταγκ Τζόουνς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 118'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
Cineplexx One Salonica 6

Παρ: 22:10

Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

(THE SECRET GARDEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακό Δράμα Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαρκ Μάντεν
  • ΚΑΣΤ: Ντίξι Έγκεριξ, Ρίτσαρντ Χάνσελ, Ντέιβιντ Βέρεϊ, Τόμι Σάριτζ, Τζούλι Γουόλτερς, Κόλιν Φερθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 2

Πεμ-Τετ: 18:45 Σαβ-Δευ & Τετ: 16:45, 18:45 μεταγλ

Cineplexx One Salonica 2

Πεμ-Τετ: 20:45

Cineplexx One Salonica 3

Σαβ-Τετ: 17:45 μεταγλ

ΟΙ ΕΥΧΟΥΛΗΔΕΣ 2: ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ

(TROLLS WORLD TOUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόλτ Ντορν, Ντέιβιντ Π. Σμιθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
Cineplexx One Salonica 4

Σαβ-Δευ & Τετ: 18:30

ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

(THE WAR WITH GRANDPA)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τιμ Χιλ
  • ΚΑΣΤ: Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Όουκς Φέγκλεϊ, Ούμα Θέρμαν, Ρομπ Ριγκλ, Τζέιν Σίμουρ, Τσιτς Μαρίν, Κρίστοφερ Γουόκεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 94'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 7

Πεμ & Δευ: 22:20

ΤΟ ΑΥΤΟ

(IT)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντι Μουσιέτι
  • ΚΑΣΤ: Τζέιντεν Λίμπερερ, Φιν Γούλφχαρντ, Σοφία Λίλις, Τζακ Ντίλαν Γκρέιζερ, Γουάιατ Όλεφ, Τσόζεν Τζέικομπς, Τζέρεμι Ρέι Τέιλορ, Μπιλ Σκάρσγκαρντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 135'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 1

Παρ: 20:45 Κυρ: 21:45 Τετ: 19:00 χωρις υποτ.

Cineplexx One Salonica 6

Πεμ & Σαβ & Τρι: 22:10

ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ 2

(THE CONJURING 2)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέιμς Γουάν
  • ΚΑΣΤ: Βέρα Φαρμίγκα, Πάτρικ Γουίλσον, Μάντισον Γουλφ, Φράνσις Ο’Κόνορ, Λόρεν Εσποζίτο, Μπέντζαμιν Χάι, Πάτρικ ΜακΌλεϊ, Σάιμον ΜακΜπέρνι, Φράνκα Ποτέντε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 6

Σαβ & Τρι: 20:00

ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΜΑΣ

(THE SECRETS WE KEEP)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιουβάλ Άντλερ
  • ΚΑΣΤ: Νούμι Ραπάς, Τζόελ Κίναμαν, Κρις Μεσίνα, Έιμι Σέιμετζ, Τζάκσον Βίνσεντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 4

Πεμ-Τετ: 20:30, 22:30

ΤΡΕΞΕ!

(GET OUT)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόρνταν Πιλ
  • ΚΑΣΤ: Ντάνιελ Καλούγια, Άλισον Γουίλιαμς, Κάθριν Κίνερ, Μπράντλεϊ Γουίτφορντ, Κέιλεμπ Λάντρι Τζόουνς, Μάρκους Χέντερσον, Μπέτι Γκέιμπριελ, Λιλ Ρελ Χάουερι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 7

Παρ: 22:20 Δευ: 20:15

ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

(SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αντρέ Έβρενταλ
  • ΚΑΣΤ: Ζόι Μάργκαρετ Κολέτι, Μάικλ Γκάρζα, Γκιλ Μπέλοους, Γκέιμπριελ Ρας, Όστιν Τζάζουρ, Όστιν Έιμπραμς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 108'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
Cineplexx One Salonica 7

Πεμ: 20:10