FreeCinema

Follow us

ΒΑΚΟΥΡΑ

ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 8, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2310 233665

SCREAM

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ματ Μπετινέλι-Όλπιν, Τάιλερ Τζιλέτ
  • ΚΑΣΤ: Μελίσα Μπαρέρα, Τζακ Κουέιντ, Νεβ Κάμπελ, Κόρτνεϊ Κοξ, Ντέιβιντ Αρκέτ, Τζένα Ορτέγκα, Μάρλεϊ Σέλτον, Ντίλαν Μινέτ, Μίκι Μάντισον, Τζάσμιν Σαβόι Μπράουν, Μέισον Γκούντινγκ, Σόνια Αμάρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 114'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή 23:00

SPIDER-MAN: NO WAY HOME

(SPIDER-MAN: NO WAY HOME)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Γουάτς
  • ΚΑΣΤ: Τομ Χόλαντ, Ζεντάγια, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Τζέικομπ Μπάταλον, Μαρίζα Τομέι, Τζον Φαβρό, Άλφρεντ Μολίνα, Γουίλεμ Νταφόου, Τζέιμι Φοξ, Τόνι Ρεβολόρι, Άντριου Γκάρφιλντ, Τόμπι Μαγκουάιρ, Μπένεντικτ Γουόνγκ, Τζ. Κ. Σίμονς, Τόμας Χέιντεν Τσερτς, Ρις Ίφανς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 148'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΒΑΚΟΥΡΑ 1

Κυριακή στις 15:00

ΕΝΚΑΝΤΟ: ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΓΙΚΟΣ

(ENCANTO)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπάιρον Χάουαρντ, Τζάρεντ Μπους
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Κυριακή 14:00

Η ΓΑΛΛΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

(THE FRENCH DISPATCH)

  • ΕΙΔΟΣ: Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουές Άντερσον
  • ΚΑΣΤ: Μπενίσιο Ντελ Τόρο, Έιντριαν Μπρόντι, Τίλντα Σουίντον, Λεά Σεντού, Φράνσις ΜακΝτόρμαντ, Τιμοτέ Σαλαμέ, Λίνα Κουντρί, Τζέφρι Ράιτ, Ματιέ Αμαλρίκ, Στίβεν Παρκ, Μπιλ Μάρεϊ, Όουεν Γουίλσον, Μπομπ Μπάλαμπαν, Χένρι Γουίνκλερ, Λόις Σμιθ, Τόνι Ρεβολόρι, Ντενί Μενοσέ, Λάρι Πάιν, Μοργκάν Πολάνσκι, Κρίστοφ Βαλτς, Σεσίλ Ντε Φρανς, Γκιγιόμ Γκαγιέν, Ρούπερτ Φρεντ, Άλεξ Λόδερ, Ιπολίτ Ζιραρντό, Λιβ Σράιμπερ, Γουίλεμ Νταφόου, Έντουαρντ Νόρτον, Σίρσα Ρόναν, Ελίζαμπεθ Μος, Τζέισον Σουόρτσμαν, Φίσερ Στίβενς, Γκρίφιν Νταν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Πεμ-Τετ 21:00

ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ Η ΑΝΝΑ ΦΡΑΝΚ

(WHERE IS ANNE FRANK)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άρι Φόλμαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Κυριακή 16:45

ΣΜΥΡΝΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γρηγόρης Καραντινάκης
  • ΚΑΣΤ: Μιμή Ντενίση, Λεωνίδας Κακούρης, Μπουράκ Χακί, Κρατερός Κατσούλης, Ταμίλλα Κουλίεβα, Κατερίνα Γερονικολού, Ντίνα Μιχαηλίδου, Αναστασία Παντούση, Οζντεμίρ Τζιφτζίογκλου, Νέδη Αντωνιάδη, Γιάννης Εγγλέζος, Έφη Γούση, Νέιθαν Τόμας, Ντάνιελ Κρόσλεϊ, Γιάννης Βογιατζής, Τζέιν Λαποτέρ, Σούζαν Χάμσαϊρ, Ρούπερτ Γκρέιβς, Χρήστος Στέργιογλου, Θοδωρής Κατσαφάδος, Ντάνκαν Σκίνερ, Δάφνη Αλεξάντερ, Μιχάλης Μητρούσης, Nαταλία Δραγούμη, Ανδρέας Νάτσιος, Μανώλης Γεραπετρίτης, Ίαν Ρόμπερσον, Τζοάνα Καλαφάτις
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Πεμ-Τετ 18:30

ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΣΩΣΗΣ

(EXTINCT)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Σίλβερμαν, Ρέιμοντ Σ. Πέρσι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 84'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Κυριακή 12:00

ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΨΥΧΩΝ

(NIGHTMARE ALLEY)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκιγέρμο ντελ Τόρο
  • ΚΑΣΤ: Μπράντλεϊ Κούπερ, Κέιτ Μπλάνσετ, Ρούνεϊ Μάρα, Τόνι Κολέτ, Γουίλεμ Νταφόου, Ρίτσαρντ Τζένκινς, Ρον Πέρλμαν, Ντέιβιντ Στραδέρν, Χολτ ΜακΚάλανι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 150'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΒΑΚΟΥΡΑ 1

Πεμ-Τετ 18:45 & 21:30, Δευτέρα στις 18:00

ΤΡΑΓΟΥΔΑ! 2

(SING 2)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκαρθ Τζένινγκς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 112'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΒΑΚΟΥΡΑ 1

Κυριακή στις 12:00