FreeCinema

Follow us

Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ (2017)

(THE SNOWMAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόμας Άλφρεντσον
  • ΚΑΣΤ: Μάικλ Φασμπέντερ, Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Τζ. Κ. Σίμονς, Σαρλότ Γκενσμπούργκ, Ντέιβιντ Ντέντσικ, Βαλ Κίλμερ, Τζέιμς Ντ’ Άρσι, Κλόι Σεβινί
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP

Η εξαφάνιση μιας γυναίκας και η ύποπτη παρουσία ενός χιονάνθρωπου έξω από το σπίτι της, οδηγούν τις έρευνες του ντετέκτιβ Χάρι Χούλε σε δυσάρεστα συμπεράσματα, αφού φαίνεται πως πρόκειται για περίπτωση serial killer ο οποίος χρησιμοποιεί το ίδιο pattern για χρόνια.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.15

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 1 COCA COLA

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.30 - 21.00 - 23.30

VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 22.00

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΣΑΒΒ - ΚΥΡ 16.15

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.10

ΑΧΑΡΝΩΝ

ΟΣΚΑΡ

ΟΣΚΑΡ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.20

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.20

ΓΛΥΦΑΔΑ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.10 - 22.30

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 17.30 (ΕΚΤΟΣ Σ/Κ) - 20.00 - 22.30

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.00, 23.30

ODEON ESCAPE 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.15

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.30

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 2 COCA COLA

ΠΑΡ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.00 - 21.30 - 00.00

VILLAGE @ THE MALL 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.00 - 20.30 - 23.00

VILLAGE @ THE MALL 11

ΠΕΜ 19.00 - 21.30 - 00.00

VILLAGE @ THE MALL 14 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30 - 23.10

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.30

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.15

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.45

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.20

ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

ΑΛΙΚΗ

ΑΛΙΚΗ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.00

Π. ΦΑΛΗΡΟ

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 23.10

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 7 VMAX

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.20 - 22.00

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 9 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30 - 23.00

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 5 COCA COLA

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.30 - 21.00 - 23.30

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΠΕΜ - ΚΥΡ 20.00 - 22.15 ΔΕΥ -ΤΕΤ 22.15

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΦΟΙΒΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.30 - 22.45

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 2

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 13

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.50 - 20.20 - 22.50

VILLAGE 20 CINEMAS 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.00 - 19.50 - 22.20

VILLAGE 20 CINEMAS 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.30 - 21.00 - 23.30

VILLAGE 20 CINEMAS 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.10 - 21.40 - 00.10

ΣΥΓΓΡΟΥ

ODEON STARCITY

ODEON STARCITY 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.30

ODEON STARCITY 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30

ΧΑΙΔΑΡΙ

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.20 - 22.40

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΒΑΝΑ

ΑΒΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.30 - 22.45

ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00

ΑΙΓΙΟ

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΠΕΜ 21.00 ΠΑΡ - ΤΕΤ 20.00 - 22.00

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΗΛΥΣΙΑ

ΗΛΥΣΙΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ

CINEMA

CINEMA

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΑΡΤΑ

CINE ΠΑΛΛΑΣ

CINE ΠΑΛΛΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 2 CINEMAS VOLOS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.00 - 22.30

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21:15 - 23:30

ΔΡΑΜΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΕΓΚΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΕΓΚΑΣ (ΘΕΡΙΝΟ)

ΦΩΣΚΟΛΟΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΣ - ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 2

21:30

ODEON @ TALOS PLAZA 5

20:00 22:30

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ 20:15 & 22:30

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 5

20:15 & 22:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.30 ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: ΚΑΙ 19.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 11 COOL (ΘΕΡΙΝΟ)

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 22.15

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 4 COCA COLA

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 18.45 - 21.20 - 23.50 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 16.00 - 18.45 - 21.20 - 23.50

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.10 - 22.40

ΦΑΡΓΚΑΝΗ

ΦΑΡΓΚΑΝΗ

(ΠΡΟΒΟΛΕΣ: 23.15)

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

(ΠΡΟΒΟΛΕΣ 22.20, ΠΑΡ ΚΑΙ ΣΑΒ 23.45)

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 20:45, 23:15

Cineplexx One Salonica 6

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 22:15

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 6

20:00 22:30

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.30

ΑΠΟΛΛΩΝ 3

ΠΑΡ - ΣΑΒΒ - ΚΥΡ 20.00

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

CINE CENTER

CINE CENTER 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.15

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΚΟΜΟΤΗΝΗ

ODEON KOSMOPOLIS

ODEON KOSMOPOLIS 5

20:00 22:30

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.30

ΛΑΜΙΑ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.30

ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.40 - 22.00

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

ΑΡΙΩΝ

ΑΡΙΩΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.30

ΝΑΥΠΛΙΟ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΕΜ - ΚΥΡ

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 1

22:30

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 1

ΔΕΥ 22:00

ODEON VESO MARE 3

ΔΕΥ 17:30 ΠΕΜ,ΠΑΡ,ΣΚ,ΤΡΙ,ΤΕΤ 22:00

ODEON VESO MARE 5

20:30 23:00

ΠΥΡΓΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.30

ΡΟΔΟΣ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.55 - 22.25

ΣΗΤΕΙΑ

ΜΙΝΩΑ

ΜΙΝΩΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΣΠΑΡΤΗ

CINEMA CENTER

CINEMA CENTER

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.45

ΣΠΕΤΣΕΣ

ΤΙΤΑΝΙΑ

ΤΙΤΑΝΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

ΣΑΒΒ - ΤΡΙ 21.00

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 1

ΠΕΜ./ ΠΑΡ./ ΣΑΒ./ ΚΥΡ./ ΔΕΥ. / ΤΡΙΤ. / ΤΕΤ. 21:50

CINEVILLE 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.50

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 1

ΠΕΜ ΚΑΙ ΔΕΥΤ ΕΩΣ ΤΕΤ 22.00

MEGAPLACE 1

ΠΕΜ. & ΔΕΥ. ΕΩΣ ΤΕΤ. 22:00 ΠΑΡ. - ΚΥΡ. 19:15

MEGAPLACE 3

ΠΑΡ - ΚΥΡ 19.15

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 4

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.00

ΛΕΜΕΣΟΣ

K CINEPLEX LIMASSOL

K CINEPLEX LIMASSOL 4

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 22:00 22:15 - 24:30

K CINEPLEX LIMASSOL 5

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 22:00 22:15 - 24:30

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

K CINEPLEX NICOSIA

K CINEPLEX NICOSIA 5

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 22:00 22:15 - 24:30

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS 4

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 22:00 22:15 - 24:30

ΠΑΦΟΣ

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL 4

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 22:00 22:15 - 24:30