FreeCinema

Follow us

ΣΜΥΡΝΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ (2021)

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γρηγόρης Καραντινάκης
  • ΚΑΣΤ: Μιμή Ντενίση, Λεωνίδας Κακούρης, Μπουράκ Χακί, Κρατερός Κατσούλης, Ταμίλλα Κουλίεβα, Κατερίνα Γερονικολού, Ντίνα Μιχαηλίδου, Αναστασία Παντούση, Οζντεμίρ Τζιφτζίογκλου, Νέδη Αντωνιάδη, Γιάννης Εγγλέζος, Έφη Γούση, Νέιθαν Τόμας, Ντάνιελ Κρόσλεϊ, Γιάννης Βογιατζής, Τζέιν Λαποτέρ, Σούζαν Χάμσαϊρ, Ρούπερτ Γκρέιβς, Χρήστος Στέργιογλου, Θοδωρής Κατσαφάδος, Ντάνκαν Σκίνερ, Δάφνη Αλεξάντερ, Μιχάλης Μητρούσης, Nαταλία Δραγούμη, Ανδρέας Νάτσιος, Μανώλης Γεραπετρίτης, Ίαν Ρόμπερσον, Τζοάνα Καλαφάτις
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER

Η ζωή της οικογένειας Μπαλτατζή κλονίζεται τραγικά από τα γεγονότα που οδήγησαν στην καταστροφή της Σμύρνης από τον τουρκικό στρατό του Μουσταφά Κεμάλ, το 1922.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:20

VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:40 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:30, 18:40

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

Πεμ-Τετ 18:30

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

Πεμ-Τετ 17:00, 19:30

ΓΛΥΦΑΔΑ

TOWN CINEMAS (πρώην Cinepolis)

TOWN CINEMAS 1

Πεμ-Τετ 20:45

TOWN CINEMAS 2

Πεμ-Τετ 18:45

TOWN CINEMAS 4

Κυρ 17:30

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 1

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 20:00

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 3

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 18:20

ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ 2

Πεμ-Τετ 17:45

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.00

ODEON ESCAPE 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.30

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1

Πεμ-Τετ 18:30

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 2

ΠΕΜΠΤΗ έως ΤΕΤΑΡΤΗ 19:00

ΙΝΤΕΑΛ

ΙΝΤΕΑΛ

Πεμ-Τετ 18:45

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - 2

ΠΕΜΠ. ΠΑΡ & ΔΕΥΤ. έως ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 20:30 ΣΑΒΒΑΤΟ & ΚΥΡΙΑΚΗ 20:30

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 1

Πεμ-Τετ 18:30

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 4

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:10, 21:10 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:10, 18:10, 21:10

VILLAGE @ THE MALL 6 EUROPA

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 19:00, 22:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:00, 16:00, 19:00, 22:00

VILLAGE @ THE MALL 14 GOLD CLASS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:00

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

Πεμ-Τετ 20:00

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

Πεμ-Τετ 18:30

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

Πεμ-Τετ 20:30

ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

ΑΛΙΚΗ

ΑΛΙΚΗ

Πεμ-Τρι 21:00 / Τετ 18:30

Π. ΦΑΛΗΡΟ

CINERAMA

CINERAMA

Πεμ-Τετ 18:30

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 1

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:10

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 3

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:50

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 18:30

ΖΕΑ Digital Cinema

ΖΕΑ Digital Cinema

Πεμ-Τετ 18:30

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 1

Πεμ-Τετ 19:00

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 13

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:10, 21:10 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:10, 18:10, 21:10

VILLAGE 20 CINEMAS 14

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 19:00, 22:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 16:00, 19:00, 22:00

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Σαβ 18:30

ΧΑΙΔΑΡΙ

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1 1

Πεμ-Τετ 18:15, 21:30

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 4

Πεμ-Τετ 18:10, 21:00

ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 18:15

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΗΛΥΣΙΑ

ΗΛΥΣΙΑ

Πέμπτη, Κυριακή, Δευτέρα, Τετάρτη: 19:00, Παρασκευή: 21:15, Σάββατο, Τρίτη: 22:00

ΑΜΑΛΙΑΔΑ

CINE CINEMA AMALIADA

CINE CINEMA AMALIADA 2

Πεμ-Τετ 22:00

ΒΕΡΟΙΑ

ΣΤΑΡ

ΣΤΑΡ 2

Πεμ-Τετ 19:00

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 4 CINEMAS VOLOS COCA COLA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:30, 21:30

ΔΡΑΜΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

Πεμ-Τετ 19:00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 1

Πεμ-Τεμ 17:30, 20:00

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 5

Πεμ-Τετ 17:30, 20:00 & 22:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20, 21.10

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 11

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20, 21.10

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 3

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 18:00, 21:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:00, 18:00, 21:00

ΒΑΚΟΥΡΑ

ΒΑΚΟΥΡΑ 2

Πεμ-Τετ 18:30

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Παρ-Κυρ 20:30

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

Πέμπτη έως Τετάρτη 18.00, 21.00

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

Πεμ-Τετ 18:00

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 2

Πεμ-Τετ: 19:45

Cineplexx One Salonica 6

Πεμ-Τετ: 18:45

Cineplexx One Salonica 7

Πεμ-Τετ: 20:50

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

Παρ-Κυρ 20:30

ΘΗΒΑ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΘΗΒΑΣ

Πεμ-Τετ 18:00

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS

Δευ-Τετ 18:45

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 2

ΠΕΜ-ΣΑΒ & ΔΕΥ-ΤΕΤ: 19:20, 22:10, ΚΥΡ: 19:20

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 3

Πεμ-Παρ & Δευ-Τετ 19:15 / Σαβ-Κυρ 22:15

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Πεμ-Τετ 19:00

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ 2

Πεμ-Τετ 18:40

ΚΕΡΚΥΡΑ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Πεμ-Τετ 19:00

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 1

Πεμ-Τετ 18:45

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΛΟΙΣΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 2

Πεμ-Τετ 19:15, 22:00

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Πεμ & Κυρ 19:15, Δευ 21:30, Τρ 18:45

ΛΑΡΙΣΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS 3

Πεμ-Τετ 19:00, 21:45

VILLAGE FASHION CITY OUTLET

VILLAGE FASHION CITY OUTLET 1

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:20

ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX 1

Πεμ-Τετ 19:30

ΝΑΥΠΛΙΟ

CINE NAFPLIO

CINE NAFPLIO

Πεμ-Τετ 18:30

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 4

ΠΕΜ-ΣΑΒ & ΔΕΥ-ΤΕΤ: 19:20, 22:10, ΚΥΡ: 19:20

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

CINE ΔΙΟΝΥΣΟΣ

CINE ΔΙΟΝΥΣΟΣ

Σαβ-Κυρ 18:15

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 6

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 19:10, 22:10

ΠΥΡΓΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX 3

Πεμ-Τετ 20:00

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1

Πεμ-Τετ 19:20

ΡΟΔΟΣ

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

ΠΕΜ-ΤΕΤ: 18:30, 21:30

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

Πεμ-Τετ 18:45, 22:10

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

CINE VILLAGIO

CINE VILLAGIO

Πεμ-Κυρ 18:50

ΣΕΡΡΕΣ

ΚΡΟΝΙΟ

ΚΡΟΝΙΟ

Πεμ-Τετ 19:00

ΣΗΤΕΙΑ

ΜΙΝΩΑ

ΜΙΝΩΑ

Δευ-Τετ 18:45

ΣΠΑΡΤΗ

CINEMA CENTER

CINEMA CENTER

Πεμ-Τετ 18:30

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 1

Πεμ-Τετ 19:00

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 1

Πεμ. /Παρ. /Σαβ. /Κυρ. /Δευ. /Τριτ. /Τετ. : 18:30

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 3

Πεμ-Τετ 19:45

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 2

Πεμ-Τετ 20:00, 22:30

ΛΑΡΝΑΚΑ

K CINEPLEX LARNACA

K CINEPLEX LARNACA 2

Πεμ-Τετ 20:00

ΛΕΜΕΣΟΣ

K CINEPLEX LIMASSOL

K CINEPLEX LIMASSOL 4

Πεμ-Τετ 20:00

RIO CINEMA (LIMASSOL)

RIO CINEMA (LIMASSOL) 4

Πεμ-Τετ 19:30 / Σαβ-Κυρ & 16:50

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

K CINEPLEX NICOSIA

K CINEPLEX NICOSIA 2

Πεμ-Τετ 20:00

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS 1

Πεμ-Τετ 19:30

RIO PREMIER CINEMAS (NICOSSIA MALL)

RIO PREMIER CINEMAS 4

Πεμ-Τετ 19:45

ΠΑΦΟΣ

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL 2

Πεμ-Τετ 20:00