FreeCinema

Follow us

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ 1943 (2021)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Περιόδου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νικόλας Δημητρόπουλος
  • ΚΑΣΤ: Μαξ φον Σίντοφ, Αστρίντ Ρους, Δανάη Σκιάδη, Νικόλας Παπαγιάννης, Μάρτιν Λάερ, Άλις Κριτζ, Τόμας Αράνα, Γιώργος Βογιατζής, Μάξιμος Λιβιεράτος, Τάσος Καρλής
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER

Η απόπειρα της γερμανικής Κυβέρνησης, να απαξιώσει τις πολεμικές αποζημιώσεις για την περίοδο της ναζιστικής κατοχής στην Ελλάδα, επαναφέρει άσχημες μνήμες από τη Σφαγή των Καλαβρύτων, στα 1943.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 19:00

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 2

ΣΑΒ : 19:40

VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 19:00, 21:30 ΣΑΒ : 18:45

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

Πεμ, Παρ, Κυρ, Δευ, Τρι, Τετ 20:00 / Σαβ 20:15

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΔΑΝΑΟΣ

ΔΑΝΑΟΣ 1

Πεμ-Τετ 19:30

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.20 ΠΕΜ ΕΩΣ ΣΑΒ & ΔΕΥ ΕΩΣ ΤΕΤ: και 21.30

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 5 EUROPA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 17:20, 19:40, 22:00

VILLAGE @ THE MALL 12

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:30

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

Πεμ-Τετ 18:00

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

Πεμ-Τετ 20:15

ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

ΑΛΙΚΗ

ΑΛΙΚΗ

Πεμ-Κυρ 21:00 / Δευ-Τετ 18:30

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 2

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:40, 21:00

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 18:00

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 3

Πεμ-Τετ 21:00

WESTCITY CINEMAS 4

Πεμ-Τετ 18:30

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 11

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 17:20, 19:50, 22:20 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 15:00, 17:20, 19:50, 22:20

VILLAGE 20 CINEMAS 8

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:45

ΣΥΓΓΡΟΥ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ

Πεμ-Τετ 18:00

ΧΑΙΔΑΡΙ

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1 2

Πεμ-Τετ 19:00

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 1

Πεμ-Τετ 22:10

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 2

Πεμ-Τετ 19:30

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 4

Πεμ-Τετ 18:30

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΗΛΥΣΙΑ

ΗΛΥΣΙΑ

Πέμπτη, Δευτέρα: 19:45, Παρασκευή, Κυριακή, Τρίτη, Τετάρτη: 19:45 & 22:15, Σάββατο: 22:1

ΑΜΑΛΙΑΔΑ

CINE CINEMA AMALIADA

CINE CINEMA AMALIADA 1

Πεμ-Σαβ 22:00 / Κυρ-Τετ 22:30

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 4 CINEMAS VOLOS COCA COLA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:20

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

ΣΙΝΕ ΑΣΤΕΡΙΑ

ΣΙΝΕ ΑΣΤΕΡΙΑ

Πεμ-Τετ 19:30

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 2

Πεμ-Παρ, Κυρ-Τετ 19:30 / Κυρ & 17:30 / Σαβ 18:00

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 4

Σαβ 20:00

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 5

Πεμ-Παρ & Κυρ-Δευ 21:00

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.50 ΠΕΜ ΕΩΣ ΣΑΒ & ΔΕΥ ΕΩΣ ΤΕΤ: και 22.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.20

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 8

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:30, 21:50

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Πεμ-Κυρ 21:00

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 5

Πεμ-Τετ: 20:00

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

Πεμ-Κυρ 21:15

ΘΗΒΑ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΘΗΒΑΣ

Πεμ-Τετ 18:30

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 2

ΠΕΜ-ΤΕΤ 19:10 εκτός ΚΥΡ 18:15

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 3

Πεμ, Παρ 20:00

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

CINE CENTER

CINE CENTER 2

Πεμ-Τετ 21:15

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Πεμ, Παρ, Κυρ 20:30

ΚΕΡΚΥΡΑ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Πεμ, Παρ, Τετ 18:45

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΛΟΙΣΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 2

Πεμ-Τετ 22:00

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 3

Πεμ-Τετ 20:00

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

Παρ 19:00 / Κυρ 22:00 / Δευ 19:00 / Τετ 19:15

ΛΑΡΙΣΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS 4

Πεμ-Τετ 19:15, 22:00

VILLAGE FASHION CITY OUTLET

VILLAGE FASHION CITY OUTLET 2

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 19:20

ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX 3

Πεμ-Τετ 19:50, 22:00

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 2

ΣΑΒ-ΚΥΡ 16:20

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 6

ΠΕΜ-ΤΕΤ 20:00, 22:20

ΠΑΝΘΕΟΝ

ΠΑΝΘΕΟΝ

Πεμ-Τετ 19:00

ΠΥΡΓΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX 1

Πεμ-Τετ 21:10

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2

Πεμ-Τετ 20:30 (Σαβ 19:20)

ΡΟΔΟΣ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

Πεμ-Τετ 22:00

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 5

Πεμ-Τετ 19:00

ΣΕΡΡΕΣ

ΚΡΟΝΙΟ

ΚΡΟΝΙΟ

Πεμ-Τετ 19:45

ΣΠΑΡΤΗ

CINEMA CENTER

CINEMA CENTER

Πεμ-Τετ 19:15

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 1

Πεμ. /Παρ. /Κυρ. /Δευ. /Τριτ. /Τετ. : 21:10

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 3

Πεμ-Παρ & Κυρ-Τετ 20:00

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 2

Πεμ-Τετ 20:30, 22:30

ΛΑΡΝΑΚΑ

K CINEPLEX LARNACA

K CINEPLEX LARNACA 4

Πεμ-Τετ 22:05

ΛΕΜΕΣΟΣ

K CINEPLEX LIMASSOL

K CINEPLEX LIMASSOL 4

Πεμ-Τετ 22:05

RIO CINEMA (LIMASSOL)

RIO CINEMA (LIMASSOL) 5

Πεμ-Τετ 19:45, 22:00

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

K CINEPLEX NICOSIA

K CINEPLEX NICOSIA 4

Πεμ-Τετ 22:05

RIO PREMIER CINEMAS (NICOSSIA MALL)

RIO PREMIER CINEMAS 6

Πεμ-Τετ 19:30