FreeCinema

Follow us

GREENLAND: ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ

(GREENLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Καταστροφής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρικ Ρόμαν Γουό
  • ΚΑΣΤ: Τζέραρντ Μπάτλερ, Μορένα Μπακαρίν, Ρότζερ Ντέιλ Φλόιντ, Σκοτ Γκλεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
MEGAPLACE 1

Πεμ-Τετ 20:00, 22:30

SCOOBY-DOO!

(SCOOB!)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόνι Σερβόουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
MEGAPLACE 1

Πεμ-Τετ 18:00

ΜΟΥΛΑΝ

(MULAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκι Κάρο
  • ΚΑΣΤ: Γιφέι Λιου, Γκονγκ Λι, Ντόνι Γιεν, Τζέισον Σκοτ Λι, Τζετ Λι, Τζι Μα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
MEGAPLACE 2

Σαβ-Κυρ 19:00 (μεταγλ)

MEGAPLACE 2

Πεμ-Τετ 21:30 (υποτ)

ΟΙ ΕΥΧΟΥΛΗΔΕΣ 2: ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ

(TROLLS WORLD TOUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόλτ Ντορν, Ντέιβιντ Π. Σμιθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
MEGAPLACE 3

Σαβ-Κυρ 18:00

ΟΙ ΖΩΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ

(THE ROADS NOT TAKEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σάλι Πότερ
  • ΚΑΣΤ: Χαβιέρ Μπαρδέμ, Ελ Φάνινγκ, Λόρα Λίνεϊ, Σάλμα Χάγεκ, Μιλένα Τσάρντκε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
MEGAPLACE 3

Πεμ-Τετ 20:00, 22:00

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ

(DEUX)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φιλίπο Μενεγκέτι
  • ΚΑΣΤ: Μπάρμπαρα Ζούκοβα, Μαρτίν Σεβαλιέ, Λεά Ντρουκέρ, Ζερόμ Βαρανφρέν, Μιριέλ Μπεναζεράφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FILMTRADE / TANWEER
ΑΤΤΙΚΟΝ CYTA (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Παρ 19:45, 21:45

ΜΑΡΙΑ ΚΙΟΥΡΙ: Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

(RADIOACTIVE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαρζάν Σατραπί
  • ΚΑΣΤ: Ρόζαμουντ Πάικ, Σαμ Ράιλι, Άνιουριν Μπάρναρντ, Σίαν Μπρουκ, Άνια Τέιλορ-Τζόι, Ντρου Τζάκομπι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΤΤΙΚΟΝ CYTA (ΘΕΡΙΝΟ)

Σαβ-Κυρ 19:45, 21:45

ΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

(GUEST OF HONOUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ατόμ Εγκογιάν
  • ΚΑΣΤ: Ντέιβιντ Θιούλις, Λάισλα Ντε Ολιβέιρα, Λουκ Γουίλσον, Ροσίφ Σάδερλαντ, Γκέιτζ Μάνροου, Τενίλ Ριντ, Αρσινέ Καντζιάν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΤΤΙΚΟΝ CYTA (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευ-Τετ 19:45, 21:45

AFTER 2: ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ

(AFTER WE COLLIDED)

  • ΕΙΔΟΣ: Νεανικό Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρότζερ Καμπλ
  • ΚΑΣΤ: Τζοζεφίν Λάνγκφορντ, Χίροου Φάινς Τίφιν, Λουίζ Λόμπαρντ, Ντίλαν Σπράους, Κάντις Κινγκ, Τσάρλι Γουέμπερ, Σέλμα Μπλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΕΛΛΗΝΙΣ 2

Πεμ-Τετ 20:30, 22:30

GREENLAND: ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ

(GREENLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Καταστροφής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρικ Ρόμαν Γουό
  • ΚΑΣΤ: Τζέραρντ Μπάτλερ, Μορένα Μπακαρίν, Ρότζερ Ντέιλ Φλόιντ, Σκοτ Γκλεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΕΛΛΗΝΙΣ 3

Πεμ-Τετ 20:30, 22:30

SCOOBY-DOO!

(SCOOB!)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόνι Σερβόουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΕΛΛΗΝΙΣ 2

Πεμ-Τετ 19:00

ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟΣ

(IRRESISTIBLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Πολιτική Σάτιρα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Στούαρτ
  • ΚΑΣΤ: Στιβ Καρέλ, Ρόουζ Μπερν, Κρις Κούπερ, Μακένζι Ντέιβις, Τόφερ Γκρέις, Μπρεντ Σέξτον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΕΛΛΗΝΙΣ 4

Πεμ-Τετ 20:30, 22:30

ΜΟΥΛΑΝ

(MULAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκι Κάρο
  • ΚΑΣΤ: Γιφέι Λιου, Γκονγκ Λι, Ντόνι Γιεν, Τζέισον Σκοτ Λι, Τζετ Λι, Τζι Μα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΕΛΛΗΝΙΣ 1

Πεμ-Τετ 20:30, 22:30 (υποτ)

ΕΛΛΗΝΙΣ 1

Σαβ-Κυρ 18:40 (μεταγλ)