FreeCinema

Follow us

SOUL

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πιτ Ντόκτερ, Κεμπ Πάουερς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
Cineplexx One Salonica 8 (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρ-Σαβ: 21:00 (μεταγλ)

ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ 2

(A QUIET PLACE PART II)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Κραζίνσκι
  • ΚΑΣΤ: Έμιλι Μπλαντ, Μίλισεντ Σίμοντς, Κίλιαν Μέρφι, Νόα Τζουπ, Ντζιμόν Χούνσου, Τζον Κραζίνσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 8 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ & Κυρ & Τρι-Τετ: 21:00, 22:55 / Παρ-Σαβ: 22:55 / Δευ: 21:00

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΕΙΔΑΝ ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ

(SEULES LES BÊTES)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντομινίκ Μολ
  • ΚΑΣΤ: Ντενί Μενοσέ, Λορ Καλαμί, Νταμιέν Μπονάρ, Βαλέρια Μπρούνι Τεντέσκι, Νάντια Τερέζκιεβιτς, Μπαστιέν Μπουιγιόν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21
ΑΛΕΞ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:30

CHUNGKING EXPRESS

(CHUNG HING SAM LAM)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόνγκ Καρ Γουάι
  • ΚΑΣΤ: Μπριτζίτ Λιν, Τακέσι Κανεσίρο, Τόνι Λιάνγκ, Φέι Γουόνγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 102'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD
ΑΠΟΛΛΩΝ (ΘΕΡΙΝΟ)

Σάββατο και Κυριακή 22:40

ΕΚΠΤΩΤΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ

(DO LOK TIN SI)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόνγκ Καρ Γουάι
  • ΚΑΣΤ: Λέον Λάι, Μισέλ Ρέις, Τακέσι Κανεσίρο, Τσάρλι Γιένγκ, Κάρεν Μοκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΠΟΛΛΩΝ (ΘΕΡΙΝΟ)

Τρίτη και Τετάρτη στις 22:40

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ

(CHUN GWONG CHA SIT)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόνγκ Καρ Γουάι
  • ΚΑΣΤ: Λέσλι Τσενγκ, Τόνι Λιάνγκ, Τσεν Τσανγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: CINOBO
ΑΠΟΛΛΩΝ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμπτη και Παρασκευή 22:40

ΜΗΛΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χρήστος Νίκου
  • ΚΑΣΤ: Άρης Σερβετάλης, Σοφία Γεωργοβασίλη, Άννα Καλαϊτζίδου, Αργύρης Μπακιρτζής, Μπάμπης Μακρίδης
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 91'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΠΟΛΛΩΝ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ & Τρ-Τετ 21:00

ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ 2

(A QUIET PLACE PART II)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Κραζίνσκι
  • ΚΑΣΤ: Έμιλι Μπλαντ, Μίλισεντ Σίμοντς, Κίλιαν Μέρφι, Νόα Τζουπ, Ντζιμόν Χούνσου, Τζον Κραζίνσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΥΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ 22:45 / Πεμ & 21:00

ΟΙ ΚΡΟΥΝΤΣ 2: ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

(THE CROODS: A NEW AGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόελ Κρόφορντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΑΥΡΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρ-Κυρ 21:00 (μεταγλ)

TOM & JERRY

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τιμ Στόρι
  • ΚΑΣΤ: Κλόι Γκρέις Μορέτς, Μάικλ Πένια, Τζόρνταν Μπόλγκερ, Ρομπ Ντιλέινι, Πάτσι Φεράν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΕΛΛΗΝΙΣ 2 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Κυρ & Τρ-Τετ 20:50 (μεταγλ)

Η ΡΑΪΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΔΡΑΚΟΣ

(RAYA AND THE LAST DRAGON)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντον Χολ, Κάρλος Λόπεζ Εστράντα, Πολ Μπριγκς, Τζον Ρίπα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΕΛΛΗΝΙΣ 1 (ΘΕΡΙΝΟ)

Σάββατο, Κυριακή 20:50

Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΝΟΜΑΔΩΝ

(NOMADLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κλόι Τζάο
  • ΚΑΣΤ: Φράνσις ΜακΝτόρμαντ, Ντέιβιντ Στραδέρν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΕΛΛΗΝΙΣ 2 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμπτη έως Κυριακή 22:40, Δευτέρα 20:50

ΟΙ ΚΡΟΥΝΤΣ 2: ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

(THE CROODS: A NEW AGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόελ Κρόφορντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΕΛΛΗΝΙΣ 1 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμπτη, Παρασκευή, Δευτέρα 20:50

ΠΡΟΣΤΙΜΟ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φωκίων Μπόγρης
  • ΚΑΣΤ: Βαγγέλης Ευαγγελινός, Στάθης Σταμουλακάτος, Μαρία Μπαλούτσου, Φένια Αποστόλου, Βαγγέλης Μουρίκης, Βασίλης - Άγγελος Αναστασίου, Τζένη Κιτσέλη, Κώστας Στεφανάκης, Αχιλλέας Κυριακίδης, Σίσσυ Τουμάση, Όμηρος Πουλάκης, Φίλιππος Λούβαρης, Κωνσταντίνος Βλάχος, Γιάννης Οικονομίδης, Δανάη Ντέμου, Χρήστος Καρτέρης, Λιάκος Μπουρνόβας, Βασίλης Μπισμπίκης, Πηνελόπη Τσιλίκα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS
ΕΛΛΗΝΙΣ 2 (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη 22:40

ΡΑΦΤΗΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σόνια Λίζα Κέντερμαν
  • ΚΑΣΤ: Δημήτρης Ήμελλος, Ταμίλλα Κουλίεβα, Θανάσης Παπαγεωργίου, Στάθης Σταμουλακάτος, Δάφνη Μιχοπούλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΕΛΛΗΝΙΣ 1 (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τρ 22:40

ΕΥΤΥΧΙΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άγγελος Φραντζής
  • ΚΑΣΤ: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Κάτια Γκουλιώνη, Πυγμαλίων Δαδακαρίδης, Θάνος Τοκάκης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Παύλος Ορκόπουλος, Ευαγγελία Συριοπούλου, Λίλα Μπακλέση, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Ευγενία Σαμαρά, Γιάννης Δρακόπουλος, Αντώνης Λουδάρος, Κρατερός Κατσούλης, Ματθίλδη Μαγγίρα, Χρύσα Ρώπα, Φοίβος Δεληβοριάς, Χάρης Μαυρουδής, Λεωνίδας Κακούρης, Κατερίνα Διδασκάλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ ΔΗΜΟΥ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (ΘΕΡΙΝΟ)

Δευ-Τρ 21:00

ΚΡΟΥΕΛΑ

(CRUELLA)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρεγκ Γκιλέσπι
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Έμμα Τόμσον, Τζόελ Φράι, Πολ Γουόλτερ Χάουζερ, Μαρκ Στρονγκ, Τζον ΜακΚρέι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 134'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΝΑΤΑΛΙ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ-Τετ 21:15

TOM & JERRY

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τιμ Στόρι
  • ΚΑΣΤ: Κλόι Γκρέις Μορέτς, Μάικλ Πένια, Τζόρνταν Μπόλγκερ, Ρομπ Ντιλέινι, Πάτσι Φεράν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΣΙΝΕ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή 21:00 (μεταγλ)

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΜΟΥ

(THOSE WHO WISH ME DEAD)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τέιλορ Σέρινταν
  • ΚΑΣΤ: Αντζελίνα Τζολί, Φιν Λιτλ, Νίκολας Χολτ, Έινταν Γκίλεν, Τζον Μπέρνθαλ, Τζέικ Γουέμπερ, Μεντίνα Σένγκχορ, Τάιλερ Πέρι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΣΙΝΕ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) (ΘΕΡΙΝΟ)

Πέμπτη, Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη 21:15 / Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή 22:40

SOUL

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πιτ Ντόκτερ, Κεμπ Πάουερς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΣΙΝΕ ΠΥΛΑΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Παρ-Κυρ 21:00 (μεταγλ)

Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΝΟΜΑΔΩΝ

(NOMADLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κλόι Τζάο
  • ΚΑΣΤ: Φράνσις ΜακΝτόρμαντ, Ντέιβιντ Στραδέρν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΣΙΝΕ ΠΥΛΑΙΑ (ΘΕΡΙΝΟ)

Πεμ, Δευ-Τετ 21:15