FreeCinema

Follow us

1917 (2019)

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σαμ Μέντες
  • ΚΑΣΤ: Τζορτζ ΜακΚέι, Ντιν-Τσαρλς Τσάπμαν, Ντάνιελ Μέις, Κόλιν Φερθ, Άντριου Σκοτ, Μαρκ Στρονγκ, Τζον Χόλινγκγουορθ, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Ρίτσαρντ Μάντεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON

Πρώτος Παγκόσμιος Πόλεμος. Δύο Βρετανοί φαντάροι αναλαμβάνουν την παράτολμη αποστολή να περάσουν από εδάφη που ελέγχει ο γερμανικός στρατός, με την ελπίδα να παραδώσουν έγκαιρα ένα μήνυμα που θα σταματήσει επερχόμενη πολεμική επίθεση κατά του εχθρού, ο οποίος όμως έχει στήσει θανάσιμη παγίδα για σχεδόν 1.600 άνδρες.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 2

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:50, 21:20, 23:50

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

Πεμ-Τετ 18:00, 20:15, 22:30

ΓΛΥΦΑΔΑ

NOVACINEMA ODEON ΓΛΥΦΑΔΑ

NOVACINEMA ODEON ΓΛΥΦΑΔΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.30, 20.00, 22.30

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 3

ΠΕΜΠTH ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 19:45 22:20

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX 4

ΠΕΜΠTH ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 18:30 21:00

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.00

ODEON ESCAPE 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30

ODEON ESCAPE 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.00

ODEON ESCAPE 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.50

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ODEON ΟΠΕΡΑ

ODEON ΟΠΕΡΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.30, 20.00, 22.30

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX 1

ΠΕΜΠTH ΕΩΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 17:45 20:15 22:45

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

ΑΡΤΕΜΙΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΑΡΤΕΜΙΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Παρ-Τετ 21:30

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 4

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 17:30, 22:30

VILLAGE @ THE MALL 4

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:00 DOLBY ATMOS

VILLAGE @ THE MALL 7 VMAX

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:00, 23:50

VILLAGE @ THE MALL 14 GOLD CLASS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:30, 23:10

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.20

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.10

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 1

Πεμ-Τετ 22:40

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

Πεμ-Τετ 20:30

Π. ΦΑΛΗΡΟ

CINERAMA

CINERAMA

Πεμ-Τετ 19:45

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 6

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 18:15, 20:50, 23:30

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 9 GOLD CLASS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:20, 23:00

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 4

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:20, 22:50

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Τετ 17:40, 22:20

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 1

Πεμ-Τετ 17:30

WESTCITY CINEMAS 2

Πεμ-Τετ 19:20, 21:45

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 12

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 23:50

VILLAGE 20 CINEMAS 6

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:40, 23:10

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΒΑΝΑ

ΑΒΑΝΑ

Πεμ-Τετ 20:00, 22:15

ΑΙΓΙΟ

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΑΠΟΛΛΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Πεμ-Κυρ & Τρ-Τετ 21:30 / Δευ 19:00

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΗΛΥΣΙΑ

ΗΛΥΣΙΑ

Πέμπτη, Κυριακή, Δευτέρα, Τετάρτη: 22:00, Παρασκευή, Σάββατο, Τρίτη: 19:30

ΑΜΑΛΙΑΔΑ

CINE CINEMA AMALIADA

CINE CINEMA AMALIADA 2

Πεμ-Τετ 19:45, 22:00

ΑΡΓΟΣ

CINE VALIA

CINE VALIA

Πεμ-Κυρ 20:15

ΒΕΡΟΙΑ

ΣΤΑΡ

ΣΤΑΡ 2

Πεμ-Τετ 21:30

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 1 CINEMAS VOLOS

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:00, 22:30

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

ΣΙΝΕ ΑΣΤΕΡΙΑ

ΣΙΝΕ ΑΣΤΕΡΙΑ

Πεμ-Τετ 21:15

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΣΙΝΕ ΓΡΕΒΕΝΑ

ΣΙΝΕ ΓΡΕΒΕΝΑ

Πεμ-Τετ 21:30

ΔΡΑΜΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑ

Πεμ-Τετ 21:30

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΦΩΣΚΟΛΟΣ

ΦΩΣΚΟΛΟΣ

Πεμ-Τετ 22:00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 3

Πεμ-Τετ 20:00 22:30

ODEON @ TALOS PLAZA 5

Πεμ-Τετ 19:00 21:30

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 1

Πεμ-Τετ 20:15, 22:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.00, 21.30

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30 ΠΕΜ ΕΩΣ ΣΑΒ & ΔΕΥ ΕΩΣ ΤΕΤ: και 23.00

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.40

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.20

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 2

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.30 ΚΥΡ: και 12.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.40

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 10 COMFORT

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 23:00

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 4 COCA COLA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:50, 22:30

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 8

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 23:30

ΒΑΚΟΥΡΑ

ΒΑΚΟΥΡΑ 1

Πεμ-Τετ 19:00, 21:15 (Δευτέρα μόνο 19:00)

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 1

Πεμ-Τετ: 19:40 IMAX 2D

Cineplexx One Salonica 2

Πεμ-Τετ: 21:00

Cineplexx One Salonica 6

Πεμ-Παρ & Δευ-Τετ: 17:50

Cineplexx One Salonica 7

Πεμ-Τετ: 23:00

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS

Πεμ-Παρ 19:30 / Σαβ 20:15

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 1

Πεμ-Τετ 20:00, 22:30 / Παρ-Κυρ 17:30

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 2

Πεμ-Τετ 22:30

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

CINE CENTER

CINE CENTER 1

Σαβ, Τετ 18:45 / Κυρ 21:15

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Πεμ-Τετ 22:30

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

CITY CENTER

CITY CENTER 1

Πεμ-Τετ 19:00, 21:30 (Παρ μόνο 19:00)

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 1

Πεμ-Τετ 22:00

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 2

Πεμ-Τετ 19:30

ΚΟΜΟΤΗΝΗ

ODEON KOSMOPOLIS

ODEON KOSMOPOLIS 1

Πεμ-Τετ 20:00 22:30

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΛΟΙΣΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 1

Πεμ-Τετ 22:15

ΛΑΜΙΑ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

Πέμ έως Τετ: 19.00, 22.00

ΛΑΡΙΣΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS 2

Πεμ-Τετ 22:20

VILLAGE FASHION CITY OUTLET

VILLAGE FASHION CITY OUTLET 2

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 22:40

ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX 2

Πεμ-Τετ 19:40, 22:00

ΜΥΤΙΛΗΝΗ

ΑΡΙΩΝ

ΑΡΙΩΝ 1

Πεμ-Σαβ & Δευ-Τετ 21:30 / Σαβ, Κυρ, Τετ & 19:00

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 3

Πεμ-Τετ 20:00 22:30

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 5

Πεμ-Τετ 19:00 21:30

ODEON VESO MARE 6

Πεμ-Τετ 20:10 22:40

ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΑΧΙΛΛΕΙΟΝ

ΑΧΙΛΛΕΙΟΝ

Πεμ-Τετ 19:30, 22:00

ΠΥΡΓΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX 1

Πεμ-Τετ 21:40

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2

Πεμ-Τετ 19:45, 22:20

ΡΟΔΟΣ

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

Πεμ-Τετ 19:45 22:15

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

CINE VILLAGIO

CINE VILLAGIO

Πεμ-Τετ 21:30

ΣΗΤΕΙΑ

ΜΙΝΩΑ

ΜΙΝΩΑ

Πεμ-Παρ 19:30 / Σαβ 20:15

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 1

Πεμ-Τετ 22:00

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 3

Πεμ. /Παρ. /Σαβ. /Κυρ. /Δευ. /Τριτ. /Τετ. : 21:50

ΦΙΛΙΑΤΡΑ

CINELUX ΦΙΛΙΑΤΡΑ

CINELUX ΦΙΛΙΑΤΡΑ

Πεμ-Τετ 21:20

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 1

Πεμ-Τετ 20:00, 22:30

ΧΙΟΣ

PREMIERE CINEMA

PREMIERE CINEMA

Πεμ-Τετ 21:30

ΛΑΡΝΑΚΑ

K CINEPLEX LARNACA

K CINEPLEX LARNACA 5

Πεμ-Τετ 19:30

ΛΕΜΕΣΟΣ

K CINEPLEX LIMASSOL

K CINEPLEX LIMASSOL 2

Πεμ-Τετ 22:15

K CINEPLEX LIMASSOL 4

Πεμ-Τετ 19:40, 22:15

RIO CINEMA (LIMASSOL)

RIO CINEMA (LIMASSOL) 3

Πεμ-Τετ 22:10

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

K CINEPLEX NICOSIA

K CINEPLEX NICOSIA 5

Πεμ-Τετ 19:30

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS 5

Πεμ-Τετ 19:30

RIO PREMIER CINEMAS (NICOSSIA MALL)

RIO PREMIER CINEMAS 4

Πεμ-Τετ 19:45, 22:10

ΠΑΦΟΣ

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL 4

Πεμ-Τετ 19:30