FreeCinema

Follow us

ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΙΒΛΙΟ (2018)

(GREEN BOOK)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφική Δραματική Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πίτερ Φαρέλι
  • ΚΑΣΤ: Βίγκο Μόρτενσεν, Μαχερσαλά Αλί, Λίντα Καρντελίνι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ

Στις αρχές της δεκαετίας του ’60, ένας Ιταλιάνος μπράβος αναλαμβάνει χρέη chauffer για μαύρο τζαζίστα και virtuoso του piano, ο οποίος αποφασίζει να προχωρήσει σε μια σχεδόν… αυτοκτονική tour προς τον βαθύ αμερικανικό Νότο. Βασισμένη σε αληθινή ιστορία.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 17.30- 20.00 - 22.30

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΔΑΦΝΗ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΩΤΖΙΟΣ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.20

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΟΛΩΝΑΚΙ

ΕΜΠΑΣΣΥ NOVACINEMA ODEON

ΕΜΠΑΣΣΥ NOVACINEMA ODEON

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.10, 20.00, 22.40

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 12

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.40 - 22.20

VILLAGE @ THE MALL 13 GOLD CLASS

ΠΕΜ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 19.00

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.40

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.00- 21.30

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

Π. ΦΑΛΗΡΟ

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 9 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.30

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30 - 23.10

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.10 - 22.50

ΠΑΤΗΣΙΩΝ

ΙΛΙΟΝ

ΙΛΙΟΝ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΙΛΙΟΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.30 - 21.00

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 17.30- 20.00 - 22.25

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.30- 21.00

WESTCITY CINEMAS 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

WESTCITY CINEMAS 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

WESTCITY CINEMAS 3

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.15

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 21.00 - 23.40

ΣΥΓΓΡΟΥ

ODEON STARCITY

ODEON STARCITY 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.40, 22.20

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΒΑΝΑ

ΑΒΑΝΑ

ΠΕΜ - ΚΥΡ 17.30 - 20.00 - 22.30 ΔΕΥ - ΤΕΤ 18.30 - 21.00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 6

19:40

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.20, 22.00

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30

ΦΑΡΓΚΑΝΗ

ΦΑΡΓΚΑΝΗ

(ΠΡΟΒΟΛΕΣ: 20.10, ΚΥΡ 20.50)

ΦΑΡΓΚΑΝΗ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

(ΠΡΟΒΟΛΕΣ: 21.40)

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 2

19:30

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΛΑΡΙΣΑ

VICTORIA CINEMAS

VICTORIA CINEMAS 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 3

20:30

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΡΟΔΟΣ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΧΑΝΙΑ

ΑΤΤΙΚΟΝ

ΑΤΤΙΚΟΝ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ