FreeCinema

Follow us

ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ (2017)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα Περιόδου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιάννης Σμαραγδής
  • ΚΑΣΤ: Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος, Μαρίνα Καλογήρου, Νίκος Καρδώνης, Αλέξανδρος Καμπαξής, Στέφανος Ληναίος, Αργύρης Ξάφης, Θοδωρής Αθερίδης, Μαρία Σκουλά, Αμαλία Αρσένη, Γιούλικα Σκαφιδά, Ζέτα Δούκα, Αλέξανδρος Κολλάτος, Στάθης Ψάλτης
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 121'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: AUDIO VISUAL / ODEON

Ο βίος του σημαντικού και σεβαστού Έλληνα λογοτέχνη συναντά ακόμη ένα κινηματογραφικό «όραμα» του σκηνοθέτη Γιάννη Σμαραγδή.

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ

20.00

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.30 - 21.45

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ 2

18.30

ΓΛΥΦΑΔΑ

NOVACINEMA ODEON ΓΛΥΦΑΔΑ

NOVACINEMA ODEON ΓΛΥΦΑΔΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA 6

17.45 - 20.15

ΙΛΙΟΝ

ODEON ESCAPE

ODEON ESCAPE 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.50

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ODEON ΟΠΕΡΑ

ODEON ΟΠΕΡΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.30 ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΕΤ: ΚΑΙ 17.30

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 4

ΠΕΜ & ΤΕΤ 18.15 / ΠΑΡ - ΤΡΙΤ 20.45

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 11

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 18.10 - 20.45 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 20.45

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 1

ΤΡΙ: 20.00

NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ 3

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΕΤ: 20.30

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 2

22.15

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.15

Π. ΦΑΛΗΡΟ

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 3 EUROPA

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 19.15 ΔΕΥ 19.00

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.00

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 17.30 - 19.45

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

WESTCITY CINEMAS

WESTCITY CINEMAS 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.45

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.10 - 20.00

VILLAGE 20 CINEMAS 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 21.30

ΣΥΓΓΡΟΥ

ODEON STARCITY

ODEON STARCITY 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΘΗΝΑ PISCINES IDEALES

ΑΘΗΝΑ PISCINES IDEALES

19.45

ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

19.30

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 1 CINEMAS VOLOS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON @ TALOS PLAZA

ODEON @ TALOS PLAZA 8

17:30 20:10 22:40

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.40, 20.10, 22.40

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.15

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.15

ΒΑΚΟΥΡΑ

ΒΑΚΟΥΡΑ 2

(ΠΡΟΒΟΛΕΣ: 20.30)

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΣΑΒ - ΚΥΡ

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 5

ΔΕΥ: 22:50

Cineplexx One Salonica 6

ΠΕΜ - ΚΥΡ & ΤΡΙ - ΤΕΤ: 20:15

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 4

20:10

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ 9.00

ΚΟΜΟΤΗΝΗ

ODEON KOSMOPOLIS

ODEON KOSMOPOLIS 2

19:50

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS

ΦΛΟΙΒΟΣ CINEPLEX 3 CINEMAS 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΔΕΥΤ - ΤΕΤ

ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ 2

ΠΕΜ - ΠΑΡ & ΔΕΥΤ - ΤΕΤ

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 2

20:10

ΠΑΤΡΑ

ODEON VESO MARE

ODEON VESO MARE 2

19:30 22:15

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ 20:00

ΡΟΔΟΣ

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

19:45 22:15

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 3

Πεμ./ Παρ./ Σαβ./ Κυρ./ Δευ. / Τριτ. / Τετ. : 19:30

ΧΑΝΙΑ

ΑΤΤΙΚΟΝ

ΑΤΤΙΚΟΝ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΛΕΜΕΣΟΣ

K CINEPLEX LIMASSOL

K CINEPLEX LIMASSOL 3

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 21:55

K CINEPLEX LIMASSOL 5

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 21:55

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

K CINEPLEX NICOSIA

K CINEPLEX NICOSIA 2

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 21:55

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS

K CINEPLEX NICOSIA THE MALL OF CYPRUS 3

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 21:55

ΠΑΦΟΣ

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL

K CINEPLEX KINGS AVENUE MALL 5

ΠΑΡ - ΠΕΜ 19:45 - 21:55