FreeCinema

Follow us

Η ΡΟΖΑ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (2016)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Κορδέλλας
  • ΚΑΣΤ: Τάσος Νούσιας, Λήδα Πρωτοψάλτη, Ευγενία Δημητροπούλου, Γιλμάζ Γκρουντά, Γιούλικα Σκαφιδά, Τζεμ Ακσακάλ, Πέτρος Λαγούτης, Χάρης Εμμανουήλ, Κώστας Καζανάς, Αϊσάν Σουμερτζάν, Γιάννης Θωμάς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD

Αρχιτέκτονας, επιμελητής έκθεσης με αντικείμενα που Ρωμιοί άφησαν πίσω στη Σμύρνη εξαιτίας της Μικρασιατικής Καταστροφής, εντοπίζει νυφικό φόρεμα με ίχνη από αίμα επάνω του και, στο εσωτερικό του, γράμμα επιμελώς κρυμμένο, το οποίο τον οδηγεί στην εξερεύνηση της ιστορίας της Ρόζας, κόρης εύπορης οικογένειας που παντρεύτηκε (;) εσπευσμένα το 1922. Άραγε, ζει ακόμη;

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΑΡ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

20.00 ΚΑΘΗΜ ΕΚΤΟΣ ΣΚ+ 18.00

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

VILLAGE ATHENS METRO MALL

VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 17.50 - 20.15 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 20.15

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

18.20

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

18.00 - 20.00 - 22.00

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΟΦΙΑ

ΣΟΦΙΑ

20.30 - 22.30

ΑΧΑΡΝΩΝ

ΟΣΚΑΡ

ΟΣΚΑΡ

18.00 - 20.00

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ

ΒΑΡΚΙΖΑ 1

18.15

ΓΛΥΦΑΔΑ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 3

18.00 - 20.00 - 22.00

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 4

ΣΑΒ - ΚΥΡ 16.00

ΔΑΦΝΗ

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA 2

18.00 - 20.15 ΣΑΒ - ΚΥΡ + 15.45

ΝΑΝΑ 3D CINEMAX CYTA 3

21.10

ΙΛΙΟΝ

STER ΙΛΙΟΝ

STER ΙΛΙΟΝ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.40 ΠΕΜ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ: 19.30

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2

18.15 - 20.15

ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 4

18.00 - 20.15 ΣΑΒ - ΚΥΡ+ 15.45

ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ

18.00 - 20.10 - 22.20

ΚΗΦΙΣΙΑ

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX - CYTA 3 CLASS

17.45 - 20.00 - 22.15

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΠΕΜ - ΤΡΙ 17.15 - 19.00 - 20.30 - 22.15,ΤΕΤ 19.00

ΜΑΡΟΥΣΙ

VILLAGE @ THE MALL

VILLAGE @ THE MALL 9

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΣΑΒ, ΚΥΡ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 18.15 - 20.45 - 23.00 ΔΕΥ 18.15 - 23.30

ΔΙΑΝΑ

ΔΙΑΝΑ

17.50

Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D DIGITAL 1

18.15 - 20.30

Ν. ΣΜΥΡΝΗ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1

17.45 - 19.30

Π. ΦΑΛΗΡΟ

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.30 - 19.40 - 21.50

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS

VILLAGE 5 PAGRATI CINEMAS 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.40 - 20.50

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΣΙΝΕΑΚ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 17.40 - 19.30

ΡΕΝΤΗ

VILLAGE 20 CINEMAS

VILLAGE 20 CINEMAS 12

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 18.50 - 21.00 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 16.40 - 18.50 - 21.00

VILLAGE 20 CINEMAS 15

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.30 - 19.50 - 22.00

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

ΟΝΕΙΡΟ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

20.30 - 22.00

ΣΥΓΓΡΟΥ

ODEON STARCITY

ODEON STARCITY 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10

ΧΑΙΔΑΡΙ

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1

ΑΝΟΙΞΗ (ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ) 2+1 2

18.15 - 20.15

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL 1

18.20 - 20.30 - 22.30

ΑΜΑΛΙΑΔΑ

CINEMA

CINEMA

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΑΡΤΑ

CINE ΠΑΛΛΑΣ

CINE ΠΑΛΛΑΣ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΒΕΡΟΙΑ

ΣΤΑΡ

ΣΤΑΡ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΒΟΛΟΣ

VILLAGE CINEMAS VOLOS

VILLAGE 1 CINEMAS VOLOS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.00

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΦΩΣΚΟΛΟΣ

ΦΩΣΚΟΛΟΣ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ODEON TALOS

ODEON TALOS 8

20:10

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ

ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ 5

20:30

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10

STER ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

STER ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.40, 21.00, 23.10

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS

VILLAGE MEDITERRANEAN COSMOS 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30 - 22.50

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΠΣΚ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΝ

ΠΕΜ - ΤΕΤ 18.30 - 20.30

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ

ΠΕΜ - ΤΕΤ 18.30

Cineplexx One Salonica

Cineplexx One Salonica 6

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 19:50, 21:50

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ

ODEON ΠΑΡΑΛΗΜΝΙΟ 3

19:00

ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 2

ΕΚΤΟΣ ΣΑΒ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

CINE CENTER

CINE CENTER 2

Από Σάββατο έως Τετάρτη: 19:00

ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ 1

7.30

ΚΟΜΟΤΗΝΗ

ODEON KOSMOPOLIS

ODEON KOSMOPOLIS 2

19:00

ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΚΩΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΕΚΤΟΣ ΠΑΡ

ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ

ODEON ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX

ΦΙΛΙΠΠΟΣ CINEPLEX 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΝΑΥΠΛΙΟ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΞΑΝΘΗ

ODEON COSMOS

ODEON COSMOS 2

18:10

ΠΥΡΓΟΣ

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX

ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ 20:00

ΡΟΔΟΣ

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 1

19:30

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

CINE VILLAGIO

CINE VILLAGIO

ΠΕΜ - ΚΥΡ

ΤΡΙΠΟΛΗ

CINEVILLE

CINEVILLE 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΧΑΝΙΑ

MEGAPLACE

MEGAPLACE 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

MEGAPLACE 3

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19:40

ΕΛΛΗΝΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΣ 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ