FreeCinema

Follow us

ASSASSIN'S CREED

  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζάστιν Κερζέλ
  • ΚΑΣΤ: Μάικλ Φασμπέντερ, Μαριόν Κοτιγιάρ, Τζέρεμι Άιρονς, Μπρένταν Γκλίσον, Σαρλότ Ράμπλινγκ, Αριάν Λαμπέντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 1

22:30

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 2

19:45 3D

LA LA LAND

  • ΕΙΔΟΣ: Ρομαντικό Μιούζικαλ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιμιεν Τσαζέλ
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Ράιαν Γκόσλινγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 128'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 2

22:15

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκάρεθ Έντουαρντς
  • ΚΑΣΤ: Φελίσιτι Τζόουνς, Ντιέγκο Λούνα, Μαντς Μίκελσεν, Φόρεστ Γουίτακερ, Ντόνι Γεν, Τζιανγκ Γουέν, Μπεν Μέντελσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

ΠΑΡ,ΣΚ 17:45

THE BYE BYE MAN

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στέισι Τάιτλ
  • ΚΑΣΤ: Ντάγκλας Σμιθ, Κρέσιντα Μπόνας, Νταγκ Τζόουνς, Κάρι-Ανν Μος, Φέι Ντάναγουεϊ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

20:15 22:30

ΒΑΪΑΝΑ

(MOANA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρον Κλέμεντς, Τζον Μάσκερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 2

ΠΑΡ,ΣΚ 17:00 ΜΕΤΑΓΛ

Η ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ

(BALLERINA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ερίκ Σουμέρ, Ερίκ Βαρέν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 1

ΠΑΡ,ΣΚ 17:15 ΜΕΤΑΓΛ

Η ΡΟΖΑ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Κορδέλλας
  • ΚΑΣΤ: Τάσος Νούσιας, Λήδα Πρωτοψάλτη, Ευγενία Δημητροπούλου, Γιλμάζ Γκρουντά, Γιούλικα Σκαφιδά, Τζεμ Ακσακάλ, Πέτρος Λαγούτης, Χάρης Εμμανουήλ, Κώστας Καζανάς, Αϊσάν Σουμερτζάν, Γιάννης Θωμάς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 1

19:30

ΚΡΥΦΗ ΟΜΟΡΦΙΑ

(COLLATERAL BEAUTY)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Φράνκελ
  • ΚΑΣΤ: Γουίλ Σμιθ, Έντουαρντ Νόρτον, Κέιτ Γουίνσλετ, Κίρα Νάιτλι, Έλεν Μίρεν, Μάικλ Πένια, Ναόμι Χάρις
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΝΥΚΤΟΒΙΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

(NOCTURNAL ANIMALS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τομ Φορντ
  • ΚΑΣΤ: Έιμι Άνταμς, Τζέικ Τζίλενχολ, Μάικλ Σάνον, Άαρον Τέιλορ-Τζόνσον, Άιλα Φίσερ, Άρμι Χάμερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.20

Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ

(LIVE BY NIGHT)

  • ΕΙΔΟΣ: Γκανγκστερικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπεν Άφλεκ
  • ΚΑΣΤ: Μπεν Άφλεκ, Ελ Φάνινγκ, Κρις Μεσίνα, Σιένα Μίλερ, Κρις Κούπερ, Ζόι Σαλντάνα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 128'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 5

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΣΙΩΠΗ

(SILENCE)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρησκευτικό Δράμα Εποχής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάρτιν Σκορσέζε
  • ΚΑΣΤ: Άντριου Γκάρφιλντ, Άνταμ Ντράιβερ, Λίαμ Νίσον, Ταντανόμπου Ασάνο, Ισέι Όγκατα, Σίνια Τσουκαμότο, Γιόσι Όιντα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 161'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

(THE GREAT WALL)

  • ΕΙΔΟΣ: Επική Φαντασία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζανγκ Γιμού
  • ΚΑΣΤ: Ματ Ντέιμον, Πέδρο Πασκάλ, Γουίλεμ Νταφόου, Τιάν Τζινγκ, Άντι Λάου, Λου Χαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20.00 - 22.15 ΣΑΒΒ - ΚΥΡ ΚΑΙ 17.40

ΤΡΑΓΟΥΔΑ!

(SING)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκαρθ Τζένινγκς, Κριστόφ Λουρντελέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 108'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΣΑΒΒ - ΚΥΡ 17.30 ΜΕΤΑΓΛ

ΤΡΕΧΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ

(OZZY)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλμπέρτο Ροντρίγκεθ, Νάτσο Λα Κάσα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ ΜΕΤΑΓΛ