FreeCinema

Follow us

LIFE

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Επιστημονικής Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντάνιελ Εσπινόζα
  • ΚΑΣΤ: Τζέικ Τζίλενχολ, Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Ράιαν Ρέινολντς, Άριγιον Μπάκαρι, Χιρογιούκι Σανάντα, Όλγκα Ντιχοβιντσνάγια
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 1

20:00 22:30

ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑ

(THE BOSS BABY)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τομ ΜακΓκραθ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

ΠΕΜ,ΠΑΡ,ΣΚ 17:30 ΜΕΤΑΓΛ

Η ΠΕΝΤΑΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ

(BEAUTY AND THE BEAST)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπιλ Κόντον
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Γουότσον, Νταν Στίβενς, Λουκ Έβανς, Κέβιν Κλάιν, Γιούαν ΜακΓκρέγκορ, Έμμα Τόμσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 129'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

22:15

ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 3

19:30 ΜΕΤΑΓΛ

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΥΓΗΣ

(UN SAC DE BILLES)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κριστιάν Ντιγκέ
  • ΚΑΣΤ: Ντοριάν ΛεΚλες, Μπατίστ Φλεριάλ, Πατρίκ Μπρουέλ, Έλσα Ζιλμπερστάιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 110'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 2

19:45 22:00

ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ 2: ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ

(L' EMPEREUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λικ Ζακέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 82'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΜΕΤΡΟΠΟΛ ODEON 2

ΠΕΜ,ΠΑΡ,ΣΚ 17:45 ΜΕΤΑΓΛ

FAST & FURIOUS 8: ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ

(THE FATE OF THE FURIOUS)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φ. Γκάρι Γκρέι
  • ΚΑΣΤ: Βιν Ντίζελ, Ντουέιν Τζόνσον, Τζέισον Στέιθαμ, Σαρλίζ Θέρον, Μισέλ Ροντρίγκεζ, Λουκ Έβανς, Ταϊρίς Γκίμπσον, Λούντακρις, Νάταλι Εμάνιουελ, Έλσα Πατάκι, Έλεν Μίρεν, Κερτ Ράσελ, Σκοτ Ίστγουντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 136'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 5

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.50 - 22.30

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 1

ΠΕΜ - ΚΥΡ 17.30

O ΚΟΣ ΤΙΠΟΤΑ

(NORMAN: THE MODERATE RISE AND TRAGIC FALL OF A NEW YORK FIXER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιόζεφ Τσένταρ
  • ΚΑΣΤ: Ρίτσαρντ Γκιρ, Λίορ Ασκενάζι, Μάικλ Σιν, Στιβ Μπουσέμι, Σαρλότ Γκενσμπούρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ

SUBURRA: ΥΠΟΓΕΙΑ ΠΟΛΗ

(SUBURRA)

  • ΕΙΔΟΣ: Πολιτικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στέφανο Σολίμα
  • ΚΑΣΤ: Πιερφραντσέσκο Φαβίνο, Έλιο Τζερμάνο, Αλεσάντρο Μπόργκι, Γκρέτα Σκαράνο, Κλάουντιο Αμέντολα, Τζούλια Γκοριέτι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ 22:25

Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΓΡΑΦΗ

(THE SECRET SCRIPTURE)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζιμ Σέρινταν
  • ΚΑΣΤ: Ρούνεϊ Μάρα, Θίο Τζέιμς, Έινταν Τέρνερ, Τζακ Ρέινορ, Έρικ Μπάνα, Βανέσα Ρέντγκρεϊβ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 108'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ

Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

(INTERLUDE: CITY OF A DEAD WOMAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Ερωτικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντζελα Ισμαήλος
  • ΚΑΣΤ: Άντζελα Ισμαήλος, Σον Μπένσον, Έριχ Γουίλντπρετ, Σάρα Μάιλς, Μπέρναρντ Χιλ, Ρούλα Πατεράκη, Γιάννης Βόγλης
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΠΕΜ - ΠΑΡ 20.05

Η ΤΑΙΝΙΑ LEGO BATMAN

(THE LEGO BATMAN MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρις ΜακΚέι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ ΜΕΤΑΓΛ

ΚΟΝΓΚ: Η ΝΗΣΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΝΙΟΥ

(KONG: SKULL ISLAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόρνταν Βογκτ-Ρόμπερτς
  • ΚΑΣΤ: Τομ Χίντλστον, Σάμιουελ Λ. Τζάκσον, Μπρι Λάρσον, Τζον Σι Ράιλι, Τζον Γκούντμαν, Κόρεϊ Χόκινς, Τζον Ορτίζ, Τιαν Τζινγκ, Τόμπι Κέμπελ, Σέι Γουίγκαμ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 1

ΠΕΜ - ΤΕΤ

ΜΠΑΝΤΙ: Ο ΡΟΚ ΣΤΑΡ

(ROCK DOG)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ας Μπράνον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 3

ΠΕ - ΚΥ ΜΕΤΑΓΛ

ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΣΤΟ ΚΕΛΥΦΟΣ

(GHOST IN THE SHELL)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Επιστημονικής Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρούπερτ Σάντερς
  • ΚΑΣΤ: Σκάρλετ Τζοχάνσον, Πίλου Άσμπεκ, Τακέσι Κιτάνο, Μάικλ Πιτ, Ζιλιέτ Μπινός
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 106'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΠΑΛΛΑΣ CINEPLEX 4

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.30