FreeCinema

Follow us
ΠΑΤΗΣΙΩΝ

THE FLORIDA PROJECT

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σον Μπέικερ
  • ΚΑΣΤ: Γουίλεμ Νταφόου, Μπρούκλιν Πρινς, Μπρία Βινέτ, Βαλέρια Κότο, Κρίστοφερ Ριβέρα, Κέιλεμπ Λάντρι Τζόουνς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

18.00 ΔΕΥ - ΤΕΤ

ΜΝΗΜΕΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκος Καβουκίδης
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

16.00 ΠΕΜ - ΚΥΡ

Ο ΔΙΠΛΟΣ ΕΡΑΣΤΗΣ

(L' AMANT DOUBLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Ερωτικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φρανσουά Οζόν
  • ΚΑΣΤ: Μαρίν Βακτ, Ζερεμί Ρενιέ, Τζάκλιν Μπίσετ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

ΔΕΥ - ΤΕΤ 22.00

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ

(WONDERSTRUCK)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τοντ Χέινς
  • ΚΑΣΤ: Όουκς Φέγκλεϊ, Μίλισεντ Σίμοντς, Τζουλιάν Μουρ, Τζέιντεν Μάικλ, Μισέλ Γουίλιαμς, Τομ Νούναν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

18.00 ΠΕΜ - ΚΥΡ

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα Περιόδου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Παντελής Βούλγαρης
  • ΚΑΣΤ: Ανδρέας Κωνσταντίνου, Αντρέ Χένικε, Μελία Κράιλινγκ, Τάσος Δήμας, Αινείας Τσαμάτης, Βασίλης Κουκαλάνι, Λουκάς Κυριαζής, Λευτέρης Λαμπράκης, Μανώλης Ψαρουδάκης, Βασίλης Σύρρος
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

20:00

ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ

(THE SQUARE)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνική Σάτιρα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρούμπεν Έστλουντ
  • ΚΑΣΤ: Κλας Μπανγκ, Ελίζαμπεθ Μος, Ντόμινικ Γουέστ, Τέρι Νόταρι, Κρίστοφερ Λέσο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 142'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
STUDIO NEW STAR ART CINEMA

ΠΕΜ - ΚΥΡ 22.00

12 ΔΥΝΑΤΟΙ

(12 STRONG)

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νικολάι Φούγκλσιγκ
  • ΚΑΣΤ: Κρις Χέμσγουορθ, Μάικλ Σάνον, Μάικλ Πένια, Ναβίντ Νεγκαμπάν, Τρεβάντε Ρόουντς, Έλσα Πατάκι, Γουίλιαμ Φίχτνερ, Ρομπ Ριγκλ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 1

22:40

COCO

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λι Άνκριτς, Αντριάν Μολίνα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 105'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 2

17.15 ΣΑΒ - ΚΥΡ+ 15.00 ΚΥΡ+ 12.45 ΜΕΤΑΓΛ

JUMANJI: ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ

(JUMANJI: WELCOME TO THE JUNGLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέικ Κάσνταν
  • ΚΑΣΤ: Ντουέιν Τζόνσον, Κέβιν Χαρτ, Κάρεν Γκίλαν, Τζακ Μπλακ, Ρις Ντάρμπι, Μπόμπι Καναβάλε, Νικ Τζόνας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 2

19.30

MOLLY'S GAME

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άαρον Σόρκιν
  • ΚΑΣΤ: Τζέσικα Τσάστεϊν, Ίντρις Έλμπα, Κέβιν Κόστνερ, Μάικλ Σέρα, Τζέρεμι Στρονγκ, Κρις Ο’Ντάουντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 140'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 1

20:00

ΓΑΤΟ... ΣΥΜΜΟΡΙΑ: Η ΑΡΧΗ

(DON GATO: EL INICIO DE LA PANDILLA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αντρέ Κουτουριέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 1

ΣΑΒ 15.15 ΚΥΡ 11.45 - 13.45 - 15.45 ΜΕΤΑΓΛ.

Η ΛΗΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

(DEN OF THIEVES)

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρίστιαν Γκούντγκαστ
  • ΚΑΣΤ: Τζέραρντ Μπάτλερ, Πάμπλο Σράιμπερ, Κέρτις Τζάκσον, Ντον Ολιβιέρι, Ο’Σέι Τζάκσον Τζούνιορ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 140'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 3

23.00

Η ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΩΡΑ

(DARKEST HOUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζο Ράιτ
  • ΚΑΣΤ: Γκάρι Όλντμαν, Λίλι Τζέιμς, Κριστίν Σκοτ Τόμας, Μπεν Μέντελσον, Ρόναλντ Πίκαπ, Στίβεν Ντιλέιν, Νίκολας Τζόουνς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 125'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 3

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00 - 20.30

ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 4

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.15 - 21.45

Ο ΕΠΙΒΑΤΗΣ

(THE COMMUTER)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζάουμε Κόλετ-Σέρα
  • ΚΑΣΤ: Λίαμ Νίσον, Βέρα Φαρμίγκα, Πάτρικ Γουίλσον, Κίλιαν Σκοτ, Κλάρα Λάγο, Σαζάντ Λατίφ, Άντι Νάιμαν, Ρόλαντ Μόλερ, Έλα-Ρέι Σμιθ, Σαμ Νιλ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 2

Πεμ-Τετ 22:00

ΠΑΝΤΙΝΓΚΤΟΝ 2

(PADDINGTON 2)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμική Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πολ Κινγκ
  • ΚΑΣΤ: Μπεν Γουίσο (φωνή), Χιου Γκραντ, Χιου Μπόνβιλ, Σάλι Χόκινς, Σάμιουελ Τζόσλιν, Τζούλι Γουόλτερς, Μαρί-Φρανς Αλβάρεζ, Σαντζίβ Μπασκάρ, Μπεν Μίλερ, Τζέσικα Χάινς, Ρόμπι Τζι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 103'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 3

ΣΑΒ - ΚΥΡ 15.45 / ΚΥΡ & 11.15 & 13.30 ΜΕΤΑΓΛ.

ΦΕΡΔΙΝΑΝΔΟΣ

(FERDINAND)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάρλος Σαλντάνια
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 106'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΕΛΛΩ 3D CINEMAX CYTA 4

17.00 / ΚΥΡ & 12.30 & 14.45 ΜΕΤΑΓΛ.

THE POST: ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ

(THE POST)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Σπίλμπεργκ
  • ΚΑΣΤ: Μέριλ Στριπ, Τομ Χανκς, Σάρα Πόλσον, Μπομπ Όντενκερκ, Τρέισι Λετς, Μπράντλεϊ Γουίτφορντ, Μπρους Γκρίνγουντ, Μάθιου Ρις, Άλισον Μπρι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS

17.30 - 19.50 - 22.10

Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ

(TESTROL ES LELEKROL)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ίλντικο Ένιεντι
  • ΚΑΣΤ: Γκέζα Μορτζάνι, Αλεξάντρα Μπορμπέλι, Ρέκα Τένκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS / SEVEN FILMS
ΙΛΙΟΝ

ΠΕΜ -ΤΕΤ 20.00 - 22.10

ΘΑΥΜΑ

(WONDER)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Τσμπόσκι
  • ΚΑΣΤ: Τζέικομπ Τρέμπλεϊ, Τζούλια Ρόμπερτς, Ιζαμπέλα Βίντοβιτς, Όουεν Γουίλσον, Νόα Τζουπ, Μπράις Γκέισαρ, Μάντι Πατίνκιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΙΛΙΟΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00