FreeCinema

Follow us
ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ

WONDER WHEEL

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γούντι Άλεν
  • ΚΑΣΤ: Κέιτ Γουίνσλετ, Τζιμ Μπελούσι, Τζούνο Τεμπλ, Τζάστιν Τίμπερλεϊκ, Τζακ Γκορ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.00

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΠΙΝΓΚ, ΣΤΟ ΜΙΖΟΥΡΙ

(THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάρτιν ΜακΝτόνα
  • ΚΑΣΤ: Φράνσις ΜακΝτόρμαντ, Σαμ Ρόκγουελ, Γούντι Χάρελσον, Κέιλεμπ Λάντρι Τζόουνς, Άμπι Κόρνις, Λούκας Χέτζες
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΟΠΕΡΑ 1

| ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΠΙΝΓΚ, ΣΤΟ ΜΙΖΟΥΡΙ ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.30, 20.00, 22.30

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

(ALL THE MONEY IN THE WORLD)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρίντλεϊ Σκοτ
  • ΚΑΣΤ: Μισέλ Γουίλιαμς, Μαρκ Γουόλμπεργκ, Κρίστοφερ Πλάμερ, Ρομέν Ντουρίς, Τσάρλι Πλάμερ, Τίμοθι Χάτον, Μάρκο Λεονάρντι, Αντρέα Πιεντιμόντε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 132'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΟΠΕΡΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.30

BLADE RUNNER 2049

  • ΕΙΔΟΣ: Επιστημονικής Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντενί Βιλνέβ
  • ΚΑΣΤ: Ράιαν Γκόσλινγκ, Άνα ντε Άρμας, Χάρισον Φορντ, Ρόμπιν Ράιτ, Σίλβια Χουκς, Τζάρεντ Λέτο, Ντέιβ Μπαουτίστα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 163'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΠΕΜ - ΚΥΡ 22.15

THE PARTY

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σάλι Πότερ
  • ΚΑΣΤ: Κριστίν Σκοτ Τόμας, Τίμοθι Σπολ, Πατρίσια Κλάρκσον, Μπρούνο Γκαντς, Κίλιαν Μέρφι, Τσέρι Τζόουνς, Έμιλι Μόρτιμερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 71'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΔΕΥ - ΤΕΤ 21.30

Ο ΔΙΠΛΟΣ ΕΡΑΣΤΗΣ

(L' AMANT DOUBLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Ερωτικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φρανσουά Οζόν
  • ΚΑΣΤ: Μαρίν Βακτ, Ζερεμί Ρενιέ, Τζάκλιν Μπίσετ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΠΕΜ - ΚΥΡ 20.30

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΕΛΑΦΙΟΥ

(THE KILLING OF A SACRED DEER)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Κόλιν Φάρελ, Νικόλ Κίντμαν, Μπάρι Κίγκαν, Ράφεϊ Κάσιντι, Σάνι Σούλτζικ, Μπιλ Καμπ, Αλίσια Σίλβερστοουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΔΕΥ - ΤΕΤ 23.00

ΟΤΑΝ Ο ΜΑΡΞ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΤΟΝ ΕΝΓΚΕΛΣ

(LE JEUNE KARL MARX)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ραούλ Πεκ
  • ΚΑΣΤ: Άουγκουστ Ντιλ, Στέφαν Κονάρσκε, Βίκι Κριπς, Χάνα Στιλ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 118'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21 / SEVEN FILMS
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

18.00 ΔΕΥ - ΤΡΙ

ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΤΕΧΕΡΑΝΗΣ

(TEHRAN TABOO)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλί Σουζαντέ
  • ΚΑΣΤ: Αράς Μαραντί, Ζαχρά Αμίρ Εμπραχίμι, Ελμίρα Ραφιζαντέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

20.00 ΔΕΥ - ΤΕΤ

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα Περιόδου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Παντελής Βούλγαρης
  • ΚΑΣΤ: Ανδρέας Κωνσταντίνου, Αντρέ Χένικε, Μελία Κράιλινγκ, Τάσος Δήμας, Αινείας Τσαμάτης, Βασίλης Κουκαλάνι, Λουκάς Κυριαζής, Λευτέρης Λαμπράκης, Μανώλης Ψαρουδάκης, Βασίλης Σύρρος
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΠΕ - ΣΑ 16:00 , ΚΥ 12:00, ΔΕ - ΤΕ 16:00

ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ

(THE SQUARE)

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνική Σάτιρα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρούμπεν Έστλουντ
  • ΚΑΣΤ: Κλας Μπανγκ, Ελίζαμπεθ Μος, Ντόμινικ Γουέστ, Τέρι Νόταρι, Κρίστοφερ Λέσο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 142'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΛΚΥΟΝΙΣ New Star Art Cinema

ΠΕΜ - ΚΥΡ 18.00

AFTERIMAGE

(POWIDOKI)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αντρέι Βάιντα
  • ΚΑΣΤ: Μπόγκουσλαβ Λίντα, Σόφια Βίxλατς, Μάριους Μποναζέφσκι, Σίμον Μπομπρόσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

ΠΕΜ. - ΠΑΡ. & ΔΕΥ. - ΤΕΤ. 13.00

ZAMA

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λουκρέσια Μαρτέλ
  • ΚΑΣΤ: Ντανιέλ Χιμένεθ Κάτσο, Λόλα Ντουένιας, Ματέους Ναχτεργκέλε, Χουάν Μινουχίν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

ΠΕΜ. - ΚΥΡ. & ΤΡΙ. - ΤΕΤ. 17.45 - 20.00 - 22.15

ΝΗΜΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Άγνωστο
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλέξανδρος Βούλγαρης
  • ΚΑΣΤ: Σοφία Κόκκαλη
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 94'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

ΣΑΒ. 00.30

ΠΟΙΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΟΣ

(POESIA SIN FIN)

  • ΕΙΔΟΣ: Σουρεαλιστική Αυτοβιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεχάντρο Χοντορόφσκι
  • ΚΑΣΤ: Αντάν Χοντορόφσκι, Μπρόντις Χοντορόφσκι, Πάμελα Φλόρες, Λεάντρο Τάουμπ, Αλεχάντρο Χοντορόφσκι, Χούλια Αβεντάνιο, Χερεμίας Χέρσκοβιτς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 128'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΣΤΟΡ

ΠΕΜ. - ΠΑΡ. & ΔΕΥ. - ΤΕΤ. 14.50

Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ

(TESTROL ES LELEKROL)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ίλντικο Ένιεντι
  • ΚΑΣΤ: Γκέζα Μορτζάνι, Αλεξάντρα Μπορμπέλι, Ρέκα Τένκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS / SEVEN FILMS
ΑΣΤΥ

ΠΕΜ -ΤΕΤ 19.50 - 22.05

ΛΑΙΔΗ ΜΑΚΜΠΕΘ

(LADY MACBETH)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Εποχής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουίλιαμ Όλντροϊντ
  • ΚΑΣΤ: Φλόρενς Πιου, Κόσμο Τζάρβις, Πολ Χίλτον, Νεϊόμι Άκι, Κρίστοφερ Φέρμπανκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS / SEVEN FILMS
ΑΣΤΥ

ΠΕΜ -ΤΕΤ 18.00

Η ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΩΡΑ

(DARKEST HOUR)

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζο Ράιτ
  • ΚΑΣΤ: Γκάρι Όλντμαν, Λίλι Τζέιμς, Κριστίν Σκοτ Τόμας, Μπεν Μέντελσον, Ρόναλντ Πίκαπ, Στίβεν Ντιλέιν, Νίκολας Τζόουνς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 125'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΕΛΛΗ

17:40, 20:00, 22:20

MARIA BY CALLAS

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τομ Βολφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FILMTRADE
ΙΝΤΕΑΛ

17.45, 20.00, 22.15

LOVING VINCENT

  • ΕΙΔΟΣ: Animation Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντορότα Κομπιέλα, Χιου Γουέλτσμαν
  • ΚΑΣΤ: Ντάγκλας Μπουθ, Σίρσα Ρόναν, Τζερόουμ Φλιν, Κρις Ο’Ντάουντ, Τζον Σέσιονς, Έλεν ΜακΚρόρι, Έινταν Τέρνερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 94'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΤΡΙΑΝΟΝ
ΤΡΙΑΝΟΝ

Πεμ 18:00 / Παρ-Τετ 16:50

ΤΟΥ ΘΕΟΥ Η ΧΩΡΑ

(GOD'S OWN COUNTRY)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φράνσις Λι
  • ΚΑΣΤ: Τζος Ο’Κόνορ, Άλεκ Σεκαρεάνου, Τζέμα Τζόουνς, Ίαν Χαρτ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΤΡΙΑΝΟΝ
ΤΡΙΑΝΟΝ

Πεμ 20:30, 22:30 / Παρ-Τετ 18:30, 20:30, 22:30