FreeCinema

Follow us
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

CAPTAIN MARVEL

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άννα Μπόντεν, Ράιαν Φλεκ
  • ΚΑΣΤ: Μπρι Λάρσον, Σάμιουελ Λ. Τζάκσον, Τζουντ Λο, Ανέτ Μπένινγκ, Ντζιμόν Χούνσου, Τζέμα Τσαν, Λι Πέις, Μπεν Μέντελσον, Κλαρκ Γκρεγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 124'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

ΣΑΒ - ΔΕΥΤ 17.30

ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

22.10

ΒΕΡΟΛΙΝΟ, Σ' ΑΓΑΠΩ

(BERLIN, I LOVE YOU)

  • ΕΙΔΟΣ: Σπονδυλωτό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νταϊάνα Άγκρον, Πίτερ Τσέλσομ, Φερνάντο Έιμπκε, Τζάστιν Φράνκλιν, Ντένις Γκάνζελ, Ντάνι Λέβι, Ντάνιελ Λβόβσκι, Γιόζεφ Ρούσνακ, Τιλ Σβάιγκερ, Μάσι Τατζεντίν, Γκαμπριέλα Τσέρνιακ
  • ΚΑΣΤ: Έλεν Μίρεν, Κίρα Νάιτλι, Λουκ Γουίλσον, Τζιμ Στέρτζες, Μίκι Ρουρκ, Ντιέγκο Λούνα, Τζένα Ντιούαν, Χέιντεν Πανετιέρ, Νταϊάνα Άγκρον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

17:30 19:50

ΕΜΕΙΣ

(US)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζόρνταν Πιλ
  • ΚΑΣΤ: Λουπίτα Ενγιόνγκ’ο, Γουίνστον Ντουκ, Σαχέιντι Ράιτ Τζόζεφ, Έβαν Άλεξ, Μάντισον Κάρι, Ελίζαμπεθ Μος, Τιμ Χάιντεκερ, Κάλι Σέλντον, Νόελ Σέλντον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 116'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

ΠΕΜ ΤΕΤ 20.10 - 22.30, ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΤΡ, ΤΕΤ ΚΑΙ 17.50

ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΒΟΜΒΑΗ

(HOTEL MUMBAI)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άντονι Μάρας
  • ΚΑΣΤ: Ντεβ Πατέλ, Άρμι Χάμερ, Ναζανίν Μπονιάντι, Ανουπάμ Κερ, Τίλντα Κόμπαμ-Χέρβεϊ, Τζέισον Άιζαακς, Αμαντίπ Σινγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.30

ΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ ΣΙΣΤΕΡΣ

(THE SISTERS BROTHERS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Γουέστερν
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζακ Οντιάρ
  • ΚΑΣΤ: Χοακίν Φίνιξ, Τζον Σ. Ράιλι, Τζέικ Τζίλενχολ, Ριζ Άχμεντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00 -20.15

ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

(DRAGGED ACROSS CONCRETE)

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σ. Κρεγκ Ζάλερ
  • ΚΑΣΤ: Μελ Γκίμπσον, Βινς Βον, Τζένιφερ Κάρπεντερ, Τόρι Κιτλς, Λόρι Χόλντεν, Μάικλ Τζάι Γουάιτ, Ντον Τζόνσον, Ούντο Κίερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 159'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 21.30

ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ

(WONDER PARK)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντίλαν Μπράουν, Ντέιβιντ Φάις, Κλερ Κίλνερ, Ρόμπερτ Άισκοουβ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΜΟΝΟ ΠΑΡ - ΣΑΒ - ΚΥΡ & ΔΕΥ 17.00 ΜΕΤΑΓΛ

ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΙΒΛΙΟ

(GREEN BOOK)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφική Δραματική Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πίτερ Φαρέλι
  • ΚΑΣΤ: Βίγκο Μόρτενσεν, Μαχερσαλά Αλί, Λίντα Καρντελίνι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 19.10

FREE SOLO

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζίμι Τσιν, Ελίζαμπεθ Τσάι Βασαρχέλι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: NEO FILMS
ΔΑΝΑΟΣ 2

ΠΑΡ ΕΩΣ ΤΕΤ- 18:00, 20:10 (ΣΑΒ ΚΑΙ ΔΕΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 16:00) ΠΕΜ- 20:10, 22:10

ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΞ ΑΙΜΑΤΟΣ

(LA TERRA DELL'ABBASTANZA)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νταμιάνο Ντ’Ινοτσέντζο, Φάμπιο Ντ’Ινοτσέντζο
  • ΚΑΣΤ: Αντρέα Καρπεντζάνο, Ματέο Ολιβέτι, Μιλένα Μαντσίνι, Μασιμιλιάνο Τορτόρα, Λούκα Τζινγκαρέτι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS
ΔΑΝΑΟΣ 2

ΠΑΡ ΕΩΣ ΤΕΤ - 22:10

ΑΚΙΝΗΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άγγελος Φραντζής
  • ΚΑΣΤ: Κάτια Γκουλιώνη, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Ίντρα Μπουρκόφσκα, Γιούρις Μπαρτκέβικς, Ίβαρς Πούγκα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 129'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: DANAOS FILMS
ΔΑΝΑΟΣ 1

17:10, 19:45, 22:15

ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βασίλης Τσικάρας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ
ΔΑΝΑΟΣ 2

ΚΥΡ.- 16:00

VOX LUX

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπρέιντι Κόρμπετ
  • ΚΑΣΤ: Νάταλι Πόρτμαν, Ράφεϊ Κάσιντι, Στέισι Μάρτιν, Τζουντ Λο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 114'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 2

19.00 21.30

Η ΕΥΝΟΟΥΜΕΝΗ

(THE FAVOURITE)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Ολίβια Κόλμαν, Έμμα Στόουν, Ρέιτσελ Βάις, Νίκολας Χολτ, Τζο Άλγουιν, Γουίλεμ Ντάλμπι, Τζέιμς Σμιθ, Μαρκ Γκάτις, Τζον Λοκ, Λίαμ Φλέμινγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

17.30 - 20.00 - 22.30