FreeCinema

Follow us
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

VENOM

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρούμπεν Φλάισερ
  • ΚΑΣΤ: Τομ Χάρντι, Μισέλ Γουίλιαμς, Ριζ Άχμεντ, Τζένι Σλέιτ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 112'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

17.30

ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ

(A STAR IS BORN)

  • ΕΙΔΟΣ: Μουσικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπράντλεϊ Κούπερ
  • ΚΑΣΤ: Lady Gaga, Μπράντλεϊ Κούπερ, Σαμ Έλιοτ, Ντέιβ Σαπέλ, Άντονι Ράμος, Άντριου Ντάις Κλέι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 135'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

19:50 22:20

Ο ΜΙΚΡΟΠΟΔΑΡΟΣ

(SMALLFOOT)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάρεϊ Κερκπάτρικ, Τζέισον Ρίσιγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 2

ΣΑ - ΚΥ 15:30

Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

(FIRST MAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιμιεν Τσαζέλ
  • ΚΑΣΤ: Ράιαν Γκόσλινγκ, Κλερ Φόι, Κρίστοφερ Άμποτ, Κάιλ Τσάντλερ, Τζέισον Κλαρκ, Πάμπλο Σράιμπερ, Ίθαν Έμπρι, Κόρεϊ Στολ, Πάτρικ Φούτζιτ, Λούκας Χάας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ΑΘΗΝΑΙΟΝ 3D DIGITAL 1

17.20 - 20.00 - 22.40

Η ΜΕΓΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΤΟΥ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ ΣΑΝΚΤΙΣ

(LA LARGA NOCHE DE FRANCISCO SANCTIS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φρανσίσκο Μάρκες, Αντρέα Τέστα
  • ΚΑΣΤ: Ντιέγκο Βελάσκες, Λάουρα Παρέδες, Βαλέρια Λοΐς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 78'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

ΠΕΜ - ΤΕΤ 18.30

ΑΝΔΟΡΑ

ΠΕΜ. - ΤΕΤ.: 18.30

ΠΟΘΟΣ

(GA'AGUA)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σάβι Γκάμπιζον
  • ΚΑΣΤ: Σάι Αβίβι, Άσι Λεβί, Σμιλ Μπεν Αρί, Σίρι Γκολάν, Έλα Άρμονι, Νέτα Ρίσκιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ΑΝΔΟΡΑ

ΠΕΜ. - ΤΕΤ.: 20.15 - 22.30

ΑΝΔΟΡΑ

ΠΕΜ - ΤΕΤ 20.15 - 22.30

ΑΔΕΛΦΙΚΟΙ ΕΧΘΡΟΙ

(FRÈRES ENNEMIS)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματικό Αστυνομικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νταβίντ Ελοφέν
  • ΚΑΣΤ: Ματίας Σχούναρτς, Ρεντά Κατέμπ, Αντέλ Μπενσερίφ, Φιανσό
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 22.00

ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΕΛ ΡΟΑΓΙΑΛ

(BAD TIMES AT THE EL ROYALE)

  • ΕΙΔΟΣ: Μυστηρίου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντρου Γκόνταρντ
  • ΚΑΣΤ: Τζεφ Μπρίτζες, Σίνθια Ερίβο, Ντακότα Τζόνσον, Τζον Χαμ, Κρις Χέμσγουορθ, Κάιλι Σπίνι, Λούις Πούλμαν, Νικ Όφερμαν, Ξαβιέ Ντολάν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 141'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 2

18.45 - 21.30

Ο ΚΥΡΙΟΣ & ΤΟ ΟΠΛΟ

(THE OLD MAN & THE GUN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Λόουερι
  • ΚΑΣΤ: Ρόμπερτ Ρέντφορντ, Κέισι Άφλεκ, Σίσι Σπέισεκ, Ντάνι Γκλόβερ, Τομ Γουέιτς, Τίκα Σάμπτερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 1

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 18.00- 20.00

LORO

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνική Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πάολο Σορεντίνο
  • ΚΑΣΤ: Τόνι Σερβίλο, Έλενα Σοφία Ρίτσι, Ρικάρντο Σκαμάρτσο, Κάζια Σμούτνιακ, Γιουρίντιτσε Άξεν, Τζοβάνι Εσπoζίτο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 145'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΔΑΝΑΟΣ 1

18.30 - 21.30

ALPHA

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άλμπερτ Χιουζ
  • ΚΑΣΤ: Κόντι Σμιτ-ΜακΦι, Γιοχάνες Χάουκουρ Γιοχάνεσον, Νατάσια Μάλτε, Γενς Χουλτέν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 2

ΣΑΒ - ΚΥΡ 17.00

COLETTE

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουός Γουεστμόρλαντ
  • ΚΑΣΤ: Κίρα Νάιτλι, Ντόμινικ Γουέστ, Ντενίζ Γκαφ, Φιόνα Σο, Έλενορ Τόμλινσον, Αλ Γουίβερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

17.45 - 20.00

ΚΤΗΝΟΣ

(BEAST)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάικλ Πιρς
  • ΚΑΣΤ: Τζέσι Μπάκλεϊ, Τζόνι Φλιν, Τζέραλντιν Τζέιμς, Τρίσταν Γκραβέλ, Όλγουεν Φουέρε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: STRADA FILMS
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

22:15ΕΚΤΟΣ ΔΕΥΤ. / ΑΙΘ 2 17:00 - 19:15

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΕΡΑΤΑ 3: ΩΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

(HOTEL TRANSYLVANIA 3: SUMMER VACATION)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκέντι Ταρτακόφσκι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 1

ΚΥΡ 15.45 ΜΕΤΑΓΛ

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΕ Ο ΤΖΑΚ

(THE HOUSE THAT JACK BUILT)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λαρς φον Τρίερ
  • ΚΑΣΤ: Ματ Ντίλον, Μπρούνο Γκαντς, Ούμα Θέρμαν, Σιβόν Φάλον Χόγκαν, Σοφί Γκρόμπελ, Ράιλι Κίου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 155'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS
ΝΙΡΒΑΝΑ CINEMAX 2

21.30