FreeCinema

Follow us
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1917

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σαμ Μέντες
  • ΚΑΣΤ: Τζορτζ ΜακΚέι, Ντιν-Τσαρλς Τσάπμαν, Ντάνιελ Μέις, Κόλιν Φερθ, Άντριου Σκοτ, Μαρκ Στρονγκ, Τζον Χόλινγκγουορθ, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Ρίτσαρντ Μάντεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 20:30

SONIC: Η ΤΑΙΝΙΑ

(SONIC THE HEDGEHOG)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζεφ Φάουλερ
  • ΚΑΣΤ: Τζέιμς Μάρσντεν, Τζιμ Κάρεϊ, Τίκα Σάμπτερ, Νατάσα Ρόθγουελ, Νιλ ΜακΝτόνα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE ATHENS METRO MALL 2

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 15:20, 17:40 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 13:10, 15:20, 17:40 (ΜΕΤΑΓΛ)

VILLAGE ATHENS METRO MALL 5

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 16:30, 18:45 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 12:00, 14:15, 16:30, 18:45 (ΜΕΤΑΓΛ)

THE GENTLEMEN

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Παρανομίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκάι Ρίτσι
  • ΚΑΣΤ: Μάθιου ΜακΚόναχεϊ, Τσάρλι Χάναμ, Χιου Γκραντ, Μισέλ Ντόκερι, Χένρι Γκόλντινγκ, Τζέρεμι Στρονγκ, Κόλιν Φάρελ, Έντι Μαρσάν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 113'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE ATHENS METRO MALL 2

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 22:30

ΓΚΡΕΤΕΛ & ΧΑΝΣΕΛ

(GRETEL & HANSEL)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Οζ Πέρκινς
  • ΚΑΣΤ: Σοφία Λίλις, Σαμ Λίκι, Άλις Κριτζ, Τσαρλς Μπαμπαλόλα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 87'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:40, 23:45

ΕΥΤΥΧΙΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άγγελος Φραντζής
  • ΚΑΣΤ: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Κάτια Γκουλιώνη, Πυγμαλίων Δαδακαρίδης, Θάνος Τοκάκης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Παύλος Ορκόπουλος, Ευαγγελία Συριοπούλου, Λίλα Μπακλέση, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Ευγενία Σαμαρά, Γιάννης Δρακόπουλος, Αντώνης Λουδάρος, Κρατερός Κατσούλης, Ματθίλδη Μαγγίρα, Χρύσα Ρώπα, Φοίβος Δεληβοριάς, Χάρης Μαυρουδής, Λεωνίδας Κακούρης, Κατερίνα Διδασκάλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:00

ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

(LITTLE WOMEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Αισθηματικό Δράμα Εποχής
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκρέτα Γκέργουιγκ
  • ΚΑΣΤ: Σίρσα Ρόναν, Έμμα Γουότσον, Φλόρενς Πιου, Ελάιζα Σκάνλεν, Λόρα Ντερν, Τιμοτέ Σαλαμέ, Κρις Κούπερ, Μέριλ Στριπ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 135'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
VILLAGE ATHENS METRO MALL 2

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 19:50

ΝΤΟΥΛΙΤΛ

(DOLITTLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Κωμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Γκέιγκαν
  • ΚΑΣΤ: Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Χάρι Κολέτ, Μάικλ Σιν, Αντόνιο Μπαντέρας, Τζιμ Μπρόουντμπεντ, Τζέσι Μπάκλεϊ, Καρμέλ Λανιάντο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 106'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
VILLAGE ATHENS METRO MALL 4

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 16:45 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 12:15, 14:30, 16:45 (ΜΕΤΑΓΛ)

ΟΙ ΣΚΑΝΤΑΛΙΑΡΗΔΕΣ

(DIE HEINZELS: RÜCKKEHR DER HEINZELMÄNNCHEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ούτε φον Μίνχοου-Πολ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 76'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
VILLAGE ATHENS METRO MALL 1 COCA COLA

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 15:00 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 12:50, 15:00

ΣΤΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ

(L'UOMO DEL LABIRINTO)

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομικό Θρίλερ Μυστηρίου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντονάτο Καρίζι
  • ΚΑΣΤ: Τόνι Σερβίλο, Ντάστιν Χόφμαν, Βαλεντίνα Μπελέ, Βινίτσιο Μαρκιόνι, Κατερίνα Σούλια, Λουίς Νιέκο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 23:00

ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

(THE CALL OF THE WILD)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρις Σάντερς
  • ΚΑΣΤ: Χάρισον Φορντ, Ομάρ Σι, Νταν Στίβενς, Κάρα Τζι, Μπράντλεϊ Γουίτφορντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE ATHENS METRO MALL 3

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ : 16:10, 18:20 ΣΑΒ έως ΚΥΡ : 14:00, 16:10, 18:20

ΧΑΛΒΑΗ 5-0

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάνος Καμπίτης
  • ΚΑΣΤ: Μάρκος Σεφερλής, Ελένη Καστάνη, Γιάννης Ζουγανέλης, Γιάννης Καπετάνιος, Έλενα Τσαβαλιά, Γιώργος Αγγελόπουλος, Δημήτρης Τζουμάκης, Πηνελόπη Αναστασοπούλου, Νίκος Βουρλιώτης, Βίκυ Κάβουρα, Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου, Ιωάννης Απέργης, Αλεξάνδρα Παναγιώταρου, Δημήτρης Σταρόβας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: VILLAGE FILMS
VILLAGE ATHENS METRO MALL 1 COCA COLA

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 17:00, 19:30, 22:10

VILLAGE ATHENS METRO MALL 5

ΠΕΜ έως ΤΕΤ : 21:00, 23:30