FreeCinema

Follow us

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO

ΠΑΛΑΙΑ ΛΕΩΦ. ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ 1 & ΜΩΡΑΪΤΙΝΗ 3 – ΔΕΛΤΑ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 1 48 48

Γενική είσοδος 7€ , Φοιτητικό Δευτ – Τρ. 5€. Προβολές 3D €12, φοιτ., παιδ., στρατιωτικό 11€.
Τηλ. αγορά εισιτηρίων με πιστωτική κάρτα (Visa ή Mastercard) στο τηλ. 14848 On-line αγορά εισιτηρίων στο www.villagecinemas.gr

BARBIE & ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

(BARBIE: SPY SQUAD)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κόνραντ Χέλτεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 75'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 5

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 17.45 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 16.00 - 17.45 ΜΕΤΑΓΛ

STAR WARS: Η ΔΥΝΑΜΗ ΞΥΠΝΑΕΙ

(STAR WARS: THE FORCE AWAKENS)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέι Τζέι Έϊμπραμς
  • ΚΑΣΤ: Ντέιζι Ρίντλεϊ, Τζον Μπογιέγκα, Άνταμ Ντράιβερ, Χάρισον Φορντ, Κάρι Φίσερ, Όσκαρ Άϊζακ, Ντόνολ Γκλίσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 135'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 18.15

THE BOY

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουίλιαμ Μπρεντ Μπελ
  • ΚΑΣΤ: Λόρεν Κόαν, Ρούπερτ Έβανς, Τζιμ Νόρτον, Νταϊάνα Χαρντκάσλ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.40 - 21.50 - 00.00

ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Κοινωνικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χριστόφορος Παπακαλιάτης
  • ΚΑΣΤ: Ταουφίκ Μπαρχόμ, Νίκη Βακάλη, Μηνάς Χατζησάββας, Χριστόφορος Παπακαλιάτης, Αντρέα Οσβάρτ, Τζ. Κ. Σίμονς, Μαρία Καβογιάννη
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 114'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: VILLAGE FILMS
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 3 EUROPA

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.50 - 20.10 - 22.30

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

(THE REVENANT)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αλεχάντρο Γκονζάλες Ινιάριτου
  • ΚΑΣΤ: Λεονάρντο ΝτιΚάπριο, Τόμας Χάρντι, Ντόνολ Γκλίσον, Γουίλ Πόλτερ, Φόρεστ Γκούντλακ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 156'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 7 VMAX

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.00 - 22.10

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 8 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 23.00

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 9 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.00 - 22.10

ΚΟΚΟΡΟΚΙ: Ο ΗΡΩΑΣ ΤΗΣ ΦΑΡΜΑΣ

(UN GALLO CON MUCHOS HUEVOS)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκαμπριέλ Ρίβα Παλάσιο Αλατρίστε, Ροντόλφο Ρίβα Παλάσιο Αλατρίστε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 1 COCA COLA

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 17.40 ΜΕΤΑΓΛ

ΚΡΙΝΤ: Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΕΝΟΣ ΘΡΥΛΟΥ

(CREED)

  • ΕΙΔΟΣ: Αθλητικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ράιαν Κούγκλερ
  • ΚΑΣΤ: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν, Σιλβέστερ Σταλόνε, Τέσα Τόμσον, Φιλίσια Ρασάντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 133'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30 - 23.15

Ο ΑΛΒΙΝ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ: ΣΚΙΟΥΡΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

(ALVIN AND THE CHIPMUNKS: THE ROAD CHIP)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουόλτ Μπέκερ
  • ΚΑΣΤ: Τζέισον Λι, Τζος Γκριν, Κίμπερλι Γουίλιαμς-Πέισλι, Μπέλα Θορν, Τόνι Χέιλ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 92'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 6

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 18.30 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 16.30 - 18.30

Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χρήστος Δήμας
  • ΚΑΣΤ: Μάκης Παπαδημητρίου, Ζέτα Δούκα, Ελένη Κοκκίδου, Κώστας Κόκλας, Λευτέρης Ελευθερίου, Δημήτρης Ήμελλος, Τάκης Παπαματθαίου, Αθηνά Οικονομάκου, Πηνελόπη Αναστασοπούλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 4

ΠΕΜ, ΠΑΡ, ΔΕΥ, ΤΡΙ, ΤΕΤ 17.10 - 19.20 - 21.30 - 23.40 ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 19.20 - 21.30 - 23.40

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ

(THE LITTLE PRINCE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαρκ Όσμπορν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 108'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 4

ΣΑΒ ΕΩΣ ΚΥΡ 17.00 ΜΕΤΑΓΛ

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ

(ROOM)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λένι Έιμπραμσον
  • ΚΑΣΤ: Μπρι Λάρσον, Τζέικομπ Τρέμπλεϊ, Σον Μπρίτζερς, Τζόαν Άλεν, Γουίλιαμ Χ. Μέισι, Τομ ΜακΚάμους
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 118'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ / SEVEN FILMS
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 1 COCA COLA

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 19.50 - 22.40

VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 8 GOLD CLASS

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 20.30

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΑΝΙΑ

(THE DANISH GIRL)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τομ Χούπερ
  • ΚΑΣΤ: Έντι Ρέντμεϊν, Αλίσια Βικάντερ, Ματίας Σχούναρτς, Μπεν Γουίσο, Άμπερ Χερντ, Σεμπάστιαν Κοχ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
VILLAGE 9 CINEMAS @ P.FALIRO 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ 21.00 - 23.30