FreeCinema

Follow us

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΤΟΜΠΑΖΗ 15 - ΠΥΛΑΙΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 14560 (χρέωση ανά λεπτό 0,49€ (από σταθερό) και 0,99€ (από κινητό).

Ηλεκτρ. αγορές: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr.

Τηλ. επικοινωνίας & αγορά εισιτηρίων: 14560 (χρέωση ανά λεπτό 0,49€ (από σταθερό) και 0,99€ (από κινητό).

Εισιτήρια: Δευτ. – Παρ.: €7,50

Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α.: €6,50

Άνεργοι: €5,00

Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €5,50

Εισιτήρια: Σαβ – Κυρ.: €8,00, Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α.: €7,00, Άνεργοι: €5,00, Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €5,50

3D προβολές Δευτ. – Κυρ.: €10,00

Cineφίλοι, παιδικό, φοιτητικό, συνταξιούχοι, Α.μ.Ε.Α., Άνεργοι: €9,00

Μεταγλωτ/μένες ταινίες: €6,50, Δωρεάν πάρκινγκ.

... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Ρομαντικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιάννης Παπαδάκος
  • ΚΑΣΤ: Γιάννης Τσιμιτσέλης, Κατερίνα Γερονικολού, Όλγα Δαμάνη, Χάρης Μαυρουδής, Ευγενία Σαμαρά, Πένυ Αγοραστού, Αντιγόνη Νάκα, Σπύρος Κυριάκος, Στέργιος Αντούλας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: VILLAGE FILMS
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.20

1917

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σαμ Μέντες
  • ΚΑΣΤ: Τζορτζ ΜακΚέι, Ντιν-Τσαρλς Τσάπμαν, Ντάνιελ Μέις, Κόλιν Φερθ, Άντριου Σκοτ, Μαρκ Στρονγκ, Τζον Χόλινγκγουορθ, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Ρίτσαρντ Μάντεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 2

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.30 ΚΥΡ: και 12.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.40

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40

BAD BOYS FOR LIFE

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμική Περιπέτεια Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Αντίλ Ελ Αρμπί, Μπιλάλ Φαλάχ
  • ΚΑΣΤ: Γουίλ Σμιθ, Μάρτιν Λόρενς, Βανέσα Χάτζενς, Τζέικομπ Σίπιο, Κέιτ ντελ Καστίγιο, Πάολα Νούνιεζ, Αλεξάντερ Λούντβιγκ, Τσαρλς Μέλτον, Τζο Παντολιάνο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.20, 22.50

JUMANJI: Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΙΣΤΑ

(JUMANJI: THE NEXT LEVEL)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέικ Κάσνταν
  • ΚΑΣΤ: Ντουέιν Τζόνσον, Κέβιν Χαρτ, Κάρεν Γκίλαν, Τζακ Μπλακ, Ακουαφίνα, Άλεξ Γουλφ, Ντάνι ΝτεΒίτο, Ρόρι ΜακΚαν, Ρις Ντάρμπι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.50 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 15.20 ΚΥΡ: και 12.10 (ΜΕΤΑΓΛ)

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.10 (ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ)

PLAYMOBIL: Η ΤΑΙΝΙΑ

(PLAYMOBIL: THE MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Λίνο ΝτιΣάλβο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 99'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 9

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.00 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 15.50

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.00 ΚΥΡ: και 12.20, 14.30

ΕΥΤΥΧΙΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άγγελος Φραντζής
  • ΚΑΣΤ: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Κάτια Γκουλιώνη, Πυγμαλίων Δαδακαρίδης, Θάνος Τοκάκης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Παύλος Ορκόπουλος, Ευαγγελία Συριοπούλου, Λίλα Μπακλέση, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Ευγενία Σαμαρά, Γιάννης Δρακόπουλος, Αντώνης Λουδάρος, Κρατερός Κατσούλης, Ματθίλδη Μαγγίρα, Χρύσα Ρώπα, Φοίβος Δεληβοριάς, Χάρης Μαυρουδής, Λεωνίδας Κακούρης, Κατερίνα Διδασκάλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 123'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 10

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.00

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 11

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30

Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΟΥ ΧΙΟΝΙΟΥ

(SNEZHNAYA KOROLEVA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Βλαντ Μπάρμπε, Μακσίμ Σβεσνίκοφ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 80'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 5

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 15.00, 16.50 ΚΥΡ: και 12.40

Η ΚΑΤΑΡΑ

(THE GRUDGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκολας Πες
  • ΚΑΣΤ: Άντρεα Ράιζμποροου, Ντεμιάν Μπιτσίρ, Λιν Σέι, Τζον Τσο, Τζάκι Γουίβερ, Φράνκι Φέιζον, Τάρα Γουέστγουντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 11

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 23.00

Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΙΤΣΑΡΝΤ ΤΖΟΥΕΛ

(RICHARD JEWELL)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Βιογραφία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κλιντ Ίστγουντ
  • ΚΑΣΤ: Πολ Γουόλτερ Χάουζερ, Σαμ Ρόκγουελ, Κάθι Μπέιτς, Ολίβια Γουάιλντ, Τζον Χαμ, Νίνα Αριάντα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 131'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.10

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.50

Η ΝΑΥΜΑΧΙΑ ΤΟΥ ΜΙΝΤΓΟΥΕΪ

(MIDWAY)

  • ΕΙΔΟΣ: Πολεμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόλαντ Έμεριχ
  • ΚΑΣΤ: Εντ Σκράιν, Πάτρικ Γουίλσον, Λουκ Έβανς, Άαρον Έκχαρτ, Γούντι Χάρελσον, Ντένις Κουέιντ, Νικ Τζόνας, Τζέικ Γουέμπερ, Τζέφρι Μπλέικ, Ταντανόμπου Ασάνο, Τζουν Κουνιμούρα, Ετσούσι Τογιοκάουα, Μάντι Μουρ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 138'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.20

ΚΑΤΗΓΟΡΩ...!

(J'ACCUSE)

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρομάν Πολάνσκι
  • ΚΑΣΤ: Ζαν Ντιζαρντέν, Λουί Γκαρέλ, Εμανουέλ Σενιέ, Γκρεγκορί Γκαντεμπουά, Μελβίλ Πουπό, Ματιέ Αμαλρίκ, Βενσάν Περέζ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 132'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.10

ΜΕΤΑ-ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

(SPIES IN DISGUISE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νικ Μπρούνο, Τρόι Κουέιν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.10 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 15.00 ΚΥΡ: και 12.40

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 11

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.10 ΚΥΡ: και 14.00

ΝΤΟΥΛΙΤΛ

(DOLITTLE)

  • ΕΙΔΟΣ: Οικογενειακή Κωμική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Γκέιγκαν
  • ΚΑΣΤ: Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ, Χάρι Κολέτ, Μάικλ Σιν, Αντόνιο Μπαντέρας, Τζιμ Μπρόουντμπεντ, Τζέσι Μπάκλεϊ, Καρμέλ Λανιάντο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 106'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TULIP
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.30 (ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ)

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.30 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.00 ΚΥΡ: και 13.40 (ΜΕΤΑΓΛ)

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.30 ΚΥΡ: και 12.30, 14.50 (ΜΕΤΑΓΛ)

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.50 (ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ)

ΨΥΧΡΑ ΚΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΙΙ

(FROZEN II)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κρις Μπακ, Τζένιφερ Λι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 103'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.50 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 16.20 ΚΥΡ: και 12.00, 14.10

ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 17.20 ΣΑΒ, ΚΥΡ: και 15.10 ΚΥΡ: και 13.00