FreeCinema

Follow us

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

TΣΙΜΙΣΚΗ 43 & ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2310 290290

Γενική είσοδος: 7,50€ , μέλη του club Cineφίλοι & παιδικό 6,50€ . Παιδικό/Οικογενειακό 6.50€ (με κουπόνι). Προβολές 3D 10€ , μέλη του club Cineφίλοι 9€ .

AMORE MIO

  • ΕΙΔΟΣ: Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χρήστος Δήμας
  • ΚΑΣΤ: Φάνης Μουρατίδης, Ιωάννα Τριανταφυλλίδου, Ναταλία Τσαλίκη, Χρήστος Χατζηπαναγιώτης, Πάνος Μουζουράκης, Αθηνά Οικονομάκου, Ιωάννα Πηλιχού, Μυρτώ Αλικάκη
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.20

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.40, 21.00, 23.20

CHAPPIE

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νιλ Μπλόμκαμπ
  • ΚΑΣΤ: Σάρλτο Κόπλεϊ, Ντεβ Πατέλ, Γιο-Λάντι Βίσερ, Ninja, Χιού Τζάκμαν, Σιγκούρνι Γουίβερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.40, 23.10

THE GUNMAN: ΣΕ ΘΕΣΗ ΒΟΛΗΣ

(THE GUNMAN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πιερ Μορέλ
  • ΚΑΣΤ: Σον Πεν, Τζασμίνε Τρίνκα, Χαβιέ Μπαρδέμ, Μαρκ Ράιλανς, Ρέι Γουίνστον, Ίντρις Έλμπα, Πέτερ Φρανζέν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS / ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.40

ΕΞΩΤΙΚΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΜΑΡΙΓΚΟΛΝΤ ΙΙ

(THE SECOND BEST EXOTIC MARIGOLD HOTEL)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Μάντεν
  • ΚΑΣΤ: Μάγκι Σμιθ, Ντεβ Πατέλ, Τζούντι Ντεντς, Μπιλ Νάι, Σίλια Ίμρι, Ρόναλντ Πίκαπ, Νταϊάνα Χάρντκασλ, Τίνα Ντεσάι, Ρίτσαρντ Γκιρ, Πενέλοπι Γουίλτον, Τάμσιν Γκριγκ, Λιλέτ Ντουμπέι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 122'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.20, 22.50

Η ΑΠΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΚΟΥ HEINEKEN

(KIDNAPPING MR. HEINEKEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δραματική Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντάνιελ Άλφρεντσον
  • ΚΑΣΤ: Τζιμ Στέρτζες, Σαμ Γουέρθινγκτον, Άντονι Χόπκινς, Ράιαν Κουάντεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.20, 23.30

Η ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ: ΑΝΤΑΡΣΙΑ

(INSURGENT)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόμπερτ Σβέντκε
  • ΚΑΣΤ: Σεϊλίν Γούντλεϊ, Θίο Τζέιμς, Κέιτ Γουίνσλετ, Άνσελ Έλγκορτ, Μάιλς Τέλερ, Ναόμι Γουάτς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.00 3D

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.00, 20.30, 23.00

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ: ΕΞΩ ΑΠ' ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ

(THE SPONGEBOB MOVIE: SPONGE OUT OF WATER)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πολ Τίμπιτ
  • ΚΑΣΤ: Αντόνιο Μπαντέρας, Τομ Κένι, Μπιλ Φάγκερμπακ, Ρότζερ Μπάμπας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 93’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.10 ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.10 ΜΕΤΑΓΛ

ΠΑΝΤΙΝΓΚΤΟΝ

(PADDINGTON)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμική Οικογενειακή Περιπέτεια
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πολ Κινγκ
  • ΚΑΣΤ: Μπεν Γουίσο (φωνή), Χιου Μπόνβιλ, Σάλι Χόκινς, Νικόλ Κίντμαν, Τζούλι Γουόλτερς, Πίτερ Καπάλντι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.30 ΜΕΤΑΓΛ

ΣΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ: Η ΤΑΙΝΙΑ

(SHAUN THE SHEEP MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μαρκ Μπέρτον, Ρίτσαρντ Στάρζακ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: SEVEN FILMS / ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20 ΣΑΒ, ΚΥΡ: ΚΑΙ 16.20

ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑ

(CINDERELLA)

  • ΕΙΔΟΣ: Ρομαντικό Παραμύθι
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κένεθ Μπράνα
  • ΚΑΣΤ: Λίλι Τζέιμς, Κέιτ Μπλάνσετ, Ρίτσαρντ Μάντεν, Έλενα Μπόναμ Κάρτερ, Στέλαν Σκάρσγκαρντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 112’
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.00 ΜΕΤΑΓΛ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.10 ΜΕΤΑΓΛ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.00