FreeCinema

Follow us

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ

TΣΙΜΙΣΚΗ 43 & ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2310 290290

Γενική είσοδος: 7,50€ , μέλη του club Cineφίλοι & παιδικό 6,50€ . Παιδικό/Οικογενειακό 6.50€ (με κουπόνι). Προβολές 3D 10€ , μέλη του club Cineφίλοι 9€ .

ASSASSIN'S CREED

  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζάστιν Κερζέλ
  • ΚΑΣΤ: Μάικλ Φασμπέντερ, Μαριόν Κοτιγιάρ, Τζέρεμι Άιρονς, Μπρένταν Γκλίσον, Σαρλότ Ράμπλινγκ, Αριάν Λαμπέντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 115'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 7

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 19.30, 22.00 ΣΑΒ, ΚΥΡ: ΚΑΙ 17.00

LA LA LAND

  • ΕΙΔΟΣ: Ρομαντικό Μιούζικαλ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιμιεν Τσαζέλ
  • ΚΑΣΤ: Έμμα Στόουν, Ράιαν Γκόσλινγκ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 128'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 5

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.00, 22.40 ΣΑΒ, ΚΥΡ: ΚΑΙ 17.20

THE BYE BYE MAN

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στέισι Τάιτλ
  • ΚΑΣΤ: Ντάγκλας Σμιθ, Κρέσιντα Μπόνας, Νταγκ Τζόουνς, Κάρι-Ανν Μος, Φέι Ντάναγουεϊ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.50, 21.00

XXX: ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ

(XXX: RETURN OF XANDER CAGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντι Τζέι Καρούζο
  • ΚΑΣΤ: Βιν Ντίζελ, Ντιπίκα Παντουκόνε, Ντόνι Γεν, Τόνι Τζάα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.30, 20.50, 23.10

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 22.20

ΑΡΝΗΣΗ

(DENIAL)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δικαστικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μικ Τζάκσον
  • ΚΑΣΤ: Ρέιτσελ Βάις, Τίμοθι Σπολ, Τομ Γουίλκινσον, Άντριου Σκοτ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 109'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10, 22.30

ΒΑΪΑΝΑ

(MOANA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρον Κλέμεντς, Τζον Μάσκερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.30 ΜΕΤΑΓΛ

ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ

  • ΕΙΔΟΣ: Αστυνομικό Θρίλερ Μυστηρίου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σωτήρης Τσαφούλιας
  • ΚΑΣΤ: Πυγμαλίων Δαδακαρίδης, Δημήτρης Καταλειφός, Μάνος Βακούσης, Ιωάννα Κολλιοπούλου, Γιώργος Χρυσοστόμου, Αννα Καλαϊτζίδου, Kόρα Καρβούνη, Βασίλης Ρίσβας, Αντώνης Αντωνίου, Νατάσα Ασίκη, Φρανσουά Κλουζέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 21.10, 23.20

Η ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ

(BALLERINA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ερίκ Σουμέρ, Ερίκ Βαρέν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.10 ΣΑΒ, ΚΥΡ: ΚΑΙ 16.10 ΜΕΤΑΓΛ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.50 ΜΕΤΑΓΛ

Η ΡΟΖΑ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Κορδέλλας
  • ΚΑΣΤ: Τάσος Νούσιας, Λήδα Πρωτοψάλτη, Ευγενία Δημητροπούλου, Γιλμάζ Γκρουντά, Γιούλικα Σκαφιδά, Τζεμ Ακσακάλ, Πέτρος Λαγούτης, Χάρης Εμμανουήλ, Κώστας Καζανάς, Αϊσάν Σουμερτζάν, Γιάννης Θωμάς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 97'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 3

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.10

ΜΑΓΙΑ Η ΜΕΛΙΣΣΑ: Η ΤΑΙΝΙΑ

(MAYA THE BEE MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Άλεξ Στάντερμαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 89'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: WEIRD WAVE
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 1

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.20 ΜΕΤΑΓΛ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.20

Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ

(LIVE BY NIGHT)

  • ΕΙΔΟΣ: Γκανγκστερικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπεν Άφλεκ
  • ΚΑΣΤ: Μπεν Άφλεκ, Ελ Φάνινγκ, Κρις Μεσίνα, Σιένα Μίλερ, Κρις Κούπερ, Ζόι Σαλντάνα
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 128'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 6

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 23.10

ΤΕΛΕΙΟΙ ΞΕΝΟΙ

  • ΕΙΔΟΣ: Κομεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Θοδωρής Αθερίδης
  • ΚΑΣΤ: Θοδωρής Αθερίδης, Σμαράγδα Καρύδη, Άλκις Κούρκουλος, Μαρία Ναυπλιώτου, Μάκης Παπαδημητρίου, Γιάννος Περλέγκας, Ευαγγελία Συριοπούλου
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 92'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 20.30, 22.40

ΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

(THE GREAT WALL)

  • ΕΙΔΟΣ: Επική Φαντασία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζανγκ Γιμού
  • ΚΑΣΤ: Ματ Ντέιμον, Πέδρο Πασκάλ, Γουίλεμ Νταφόου, Τιάν Τζινγκ, Άντι Λάου, Λου Χαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 104'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 2

ΠΕΜ ΕΩΣ ΤΕΤ: 18.50

ΤΡΑΓΟΥΔΑ!

(SING)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γκαρθ Τζένινγκς, Κριστόφ Λουρντελέ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 108'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 4

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 16.00 ΜΕΤΑΓΛ

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ 8

ΣΑΒ, ΚΥΡ: 17.50