FreeCinema

Follow us

Cineplexx One Salonica

Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34 54627 Θεσσαλονίκη

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2310515351

Γενική Είσοδος Πέμπτη 7,50

Γενική Είσοδος Παρασκευή ως Κυριακή 8,00

Γενική Είσοδος Δευτέρα ως Τετάρτη 6,50

RealD 3D Επιπλέον χρέωση επί της οποιασδήποτε κανονικής τιμής 2,00

Φοιτητικό/Στρατιωτικό (Όλες τις ημέρες) 6,00

Couples Night Κάθε Τρίτη. Ισχύει από 2 άτομα και πάνω 4,00

Girls Night Out Κάθε Τετάρτη-Για γυναίκες. Ισχύει από 2 άτομα και πάνω 4,00

Παιδικό Δευτέρα ως Παρασκευή Ισχύει μόνο για μέλη του Family Film Club. Ως 14 ετών 5,00

Παιδικό Σάββατο-Κυριακή Ισχύει μόνο για μέλη του Family Film Club. Ως 14 ετών. 6,00

Family Film Club (Οικογενειακό) Όλες τις ημέρες. Ελάχιστος αριθμός ατόμων 3 5,00

ΑΜΕΑ 4,00

AMITYVILLE: ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ

(AMITYVILLE: THE AWAKENING)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Φρανκ Καλφούν
  • ΚΑΣΤ: Τζένιφερ Τζέισον Λι, Μπέλα Θορν, Μακένα Γκρέις, Κάμερον Μόναχαν, Τζένιφερ Μόρισον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 19:20, 21:20, 23:10

GAME NIGHT

  • ΕΙΔΟΣ: Τζον Φράνσις Ντέιλι, Τζόναθαν Γκόλντσταϊν
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Φράνσις Ντέιλι, Τζόναθαν Γκόλντσταϊν
  • ΚΑΣΤ: Τζέισον Μπέιτμαν, Ρέιτσελ ΜακΆνταμς, Κάιλ Τσάντλερ, Σάρον Χόργκαν, Μπίλι Μάγκνουσεν, Λαμόρν Μόρις, Κάιλι Μπάνμπερι, Τζέσι Πλέμονς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 100'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 21:00

PACIFIC RIM: ΕΞΕΓΕΡΣΗ

(PACIFIC RIM UPRISING)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Σ. ΝτεΝάιτ
  • ΚΑΣΤ: Τζον Μπογιέγκα, Σκοτ Ίστγουντ, Κάιλι Σπέινι, Μπερν Γκόρμαν, Τσάρλι Ντέι, Τιαν Τζινγκ, Ρίνκο Κικούτσι
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 111'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 2

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 16:00

RAMPAGE: ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ

(RAMPAGE)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μπραντ Πέιτον
  • ΚΑΣΤ: Ντουέιν Τζόνσον, Ναόμι Χάρις, Τζέφρι Ντιν Μόργκαν, Μάλιν Άκερμαν, Τζέικ Λέισι, Τζο Μανγκανιέλο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 1

ΠΕΜ - ΤΡΙ: 17:40, 19:50, 22:15 ΣΑΒ - ΚΥΡ: 15:30, 17:40, 19:50, 22:15 ΤΕΤ: 17:40, 19:50

READY PLAYER ONE

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Στίβεν Σπίλμπεργκ
  • ΚΑΣΤ: Τάι Σέρινταν, Ολίβια Κουκ, Μπεν Μέντελσον, Λένα Γουέιδι, Τι Τζέι Μίλερ, Μαρκ Ράιλανς, Σάιμον Πεγκ, Φίλιπ Ζάο, Γουίν Μορισάκι, Χάνα Τζον-Κέιμεν, Ραλφ Ίνεσον, Σούζαν Λιντς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 140'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 5

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 20:40 ΠΕΜ - ΠΑΡ & ΔΕΥ - ΤΕΤ: 17:50, 20:40

TAD: ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ ΜΙΔΑ

(TADEO JONES 2: EL SECRETO DEL REY MIDAS)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νταβίντ Αλόνσο, Ενρίκε Γκάτο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 7

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 12:45, 15:20, 17:15 ΜΕΤΑΓΛ

TOMB RAIDER: LARA CROFT

(TOMB RAIDER)

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Δράσης
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρούαρ Ούταγκ
  • ΚΑΣΤ: Αλίσια Βικάντερ, Ντόμινικ Γουεστ, Γουόλτον Γκόγκινς, Ντάνιελ Γου, Κριστίν Σκοτ Τόμας, Ντέρεκ Τζάκομπι, Νικ Φροστ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 118'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 2

ΠΕΜ - ΤΡΙ: 18:10, 22:30 ΤΕΤ: 18:10

ΓΚΑΣΤΟΝ, Ο ΓΚΑΦΑΤΖΗΣ

(GASTON LAGAFFE)

  • ΕΙΔΟΣ: Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Πιερ-Φρανσουά Μαρτάν-Λαβάλ
  • ΚΑΣΤ: Τεό Φερναντέζ, Πιερ-Φρανσουά Μαρτάν-Λαβάλ, Αρνό Ντικρέ, Ζερόμ Κομαντέρ, Άλισον Γουίλερ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 84'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 6

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 12:15, 14:15, 16:15 ΜΕΤΑΓΛ

ΕΚΔΙΚΗΤΕΣ: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑΣ

(AVENGERS: INFINITY WAR)

  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 149'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
Cineplexx One Salonica 1

ΤΕΤ: 22:00

Cineplexx One Salonica 2

ΤΕΤ: 22:20 3D

Cineplexx One Salonica 4

ΤΕΤ: 23:00

Cineplexx One Salonica 6

ΤΕΤ: 22:30

ΕΝΑ ΗΣΥΧΟ ΜΕΡΟΣ

(A QUIET PLACE)

  • ΕΙΔΟΣ: Θρίλερ Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Κραζίνσκι
  • ΚΑΣΤ: Έμιλι Μπλαντ, Τζον Κραζίνσκι, Νόα Τζουπ, Μίλισεντ Σίμοντς, Κέιντ Γούντγουορντ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 7

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 19:40, 21:40, 23:30

ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ

(GHOST STORIES)

  • ΕΙΔΟΣ: Τρόμου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζέρεμι Ντάισον, Άντι Νάιμαν
  • ΚΑΣΤ: Άντι Νάιμαν, Μάρτιν Φρίμαν, Πολ Γουάιτχαουζ, Άλεξ Λόδερ, Πολ Γουόρεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 5

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 23:20

Cineplexx One Salonica 6

ΠΕΜ - ΤΡΙ: 20:00, 22:00 ΤΕΤ: 20:00

ΛΕΟ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΟΝΑ ΛΙΖΑ

(LEO DA VINCI: MISSIONE MONNA LISA)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σέρτζιο Μάνφιο
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 85'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
Cineplexx One Salonica 1

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 11:45, 13:40 ΜΕΤΑΓΛ

Cineplexx One Salonica 3

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 17:30 ΣΑΒ - ΚΥΡ: 15:45, 17:30 ΜΕΤΑΓΛ

Ο ΗΛΙΟΣ ΤΟΥ ΜΕΣΟΝΥΧΤΙΟΥ

(MIDNIGHT SUN)

  • ΕΙΔΟΣ: Ρομαντική Δραμεντί
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Σκοτ Σπιρ
  • ΚΑΣΤ: Μπέλα Θορν, Πάτρικ Σουορτσενέγκερ, Ρομπ Ριγκλ, Κουίν Σέπαρντ, Νίκoλας Κουμπ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 91'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ODEON
Cineplexx One Salonica 2

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 20:30

ΠΙΤΕΡ ΡΑΜΠΙΤ

(PETER RABBIT)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation Οικογενειακή Κωμωδία
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γουίλ Γκλακ
  • ΚΑΣΤ: Ντόνολ Γκλίσον, Ρόουζ Μπερν, Σαμ Νιλ, Μαριάν Ζαν-Μπατίστ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 95'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
Cineplexx One Salonica 2

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 12:00, 14:00 ΜΕΤΑΓΛ

Cineplexx One Salonica 4

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 17:00 ΣΑΒ - ΚΥΡ: 13:00, 15:00, 17:00, 19:00 ΜΕΤΑΓΛ

Cineplexx One Salonica 6

ΠΕΜ - ΤΕΤ: 18:00 ΜΕΤΑΓΛ

ΣΕΡΛΟΚ ΖΟΥΜΠΟΜΣ

(SHERLOCK GNOMES)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζον Στίβενσον
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
Cineplexx One Salonica 3

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 11:30, 13:20 ΜΕΤΑΓΛ

Cineplexx One Salonica 5

ΣΑΒ - ΚΥΡ: 12:30, 14:30, 16:45, 18:40 ΜΕΤΑΓΛ

Cineplexx One Salonica 7

ΠΕΜ - ΠΑΡ & ΔΕΥ - ΤΕΤ: 17:15 ΜΕΤΑΓΛ

ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ

(UNLOCKED)

  • ΕΙΔΟΣ: Κατασκοπευτικό Θρίλερ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μάικλ Άπτεντ
  • ΚΑΣΤ: Νούμι Ραπάς, Τόνι Κολέτ, Ορλάντο Μπλουμ, Τζον Μάλκοβιτς, Μάικλ Ντάγκλας
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 98'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
Cineplexx One Salonica 4

ΠΕΜ - ΤΡΙ: 23:00