FreeCinema

Follow us

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL

ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ 7 & A. ΜΕΤΑΞΑ, ΓΛΥΦΑΔΑ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 211 2112222, 210 8983238

Γενική είσοδος Δευτ. – Πέμ. 7,50€ , Παρ.- Κυρ. 8€, καθημερινά έως 18.30 6,50€ . Για άτομα άνω των 60 & παιδιά κάτω των 12 & φοιτητικό γενική είσοδος 6,50€ . Προβολές 3D: 10,50€ .

On-line αγορά εισιτηρίων στο www.athinaioncinemas.com.

Τηλεφ. αγορά εισιτ. στο 211-2112222.

EMOJI: Η ΤΑΙΝΙΑ

(THE EMOJI MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τόνι Λεοντίς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 86'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 4

ΣΑΒ - ΚΥΡ 15.10 ΜΕΤΑΓΛ

HAPPY END

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Μίκαελ Χάνεκε
  • ΚΑΣΤ: Ιζαμπέλ Ιπέρ, Ζαν-Λουί Τρεντινιάν, Ματιέ Κασοβίτς, Τόμπι Τζόουνς, Φραντς Ρογκόφσκι, Φαντίν Αρντουάν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 107'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ROSEBUD.21 / SEVEN FILMS
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 2

20.10 22.20

JUSTICE LEAGUE

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ζακ Σνάιντερ
  • ΚΑΣΤ: Μπεν Άφλεκ, Γκαλ Γκαντότ, Έζρα Μίλερ, Τζέισον Μόμοα, Ρέι Φίσερ, Χένρι Κάβιλ, Έιμι Άνταμς, Νταϊάν Λέιν, Τζέρεμι Άιρονς, Άμπερ Χερντ, Τζ. Κ. Σίμονς, Κόνι Νίλσεν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 1

18:00 20:20 22:40

STRONGER: ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

(STRONGER)

  • ΕΙΔΟΣ: Βιογραφικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ντέιβιντ Γκόρντον Γκριν
  • ΚΑΣΤ: Τζέικ Τζίλενχολ, Τατιάνα Μασλάνι, Μιράντα Ρίτσαρντσον, Ρίτσαρντ Λέιν Τζούνιορ
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 119'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ΣΠΕΝΤΖΟΣ
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 4

Πεμ-Τετ 19:30, 21:45

THOR: RAGNAROK

  • ΕΙΔΟΣ: Περιπέτεια Φαντασίας
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τάικα Γουαϊτίτι
  • ΚΑΣΤ: Κρις Χέμσγουορθ, Τομ Χίντλστον, Κέιτ Μπλάνσετ, Καρλ Έρμπαν, Τζεφ Γκόλντμπλαμ, Τέσα Τόμσον, Μάρκ Ράφαλο, Άντονι Χόπκινς, Ίντρις Έλμπα, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 130'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 4

17.00

ΑΡΔΕΝΝΕΣ

(D’ARDENNEN)

  • ΕΙΔΟΣ: Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Ρόμπιν Προντ
  • ΚΑΣΤ: Κέβιν Γιάνσενς, Γερούν Πέρσεφαλ, Φέρλε Μπάτενς
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: ONE FROM THE HEART
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 3

Πεμ-Τετ 22:10

ΕΓΩ Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3

(DESPICABLE ME 3)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κάιλ Μπάλντα, Πιέρ Κοφέν, Ερίκ Γκιγιόν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 90'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: UIP
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 2

ΣΑΒΒ - ΚΥΡ 15.10 ΜΕΤΑΓΛ

Η ΤΑΙΝΙΑ LEGO NINJAGO

(THE LEGO NINJAGO MOVIE)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τσάρλι Μπιν, Πολ Φίσερ, Μπομπ Λόγκαν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 101'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 3

ΣΑ - ΚΥ 15:30 ΜΕΤΑΓΛ

ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

(HAPPY FAMILY)

  • ΕΙΔΟΣ: Animation
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Χόλγκερ Τάπε
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 96'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 1

ΣΑ - ΚΥ 16:10 ΜΕΤΑΓΛ

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΕΛΑΦΙΟΥ

(THE KILLING OF A SACRED DEER)

  • ΕΙΔΟΣ: Ψυχολογικό Δράμα
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Γιώργος Λάνθιμος
  • ΚΑΣΤ: Κόλιν Φάρελ, Νικόλ Κίντμαν, Μπάρι Κίγκαν, Ράφεϊ Κάσιντι, Σάνι Σούλτζικ, Μπιλ Καμπ, Αλίσια Σίλβερστοουν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 120'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FEELGOOD
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 3

19.50

ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

(KEDI)

  • ΕΙΔΟΣ: Ντοκιμαντέρ
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Τζεϊντά Τορούν
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 79'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: FILMTRADE
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 2

17.00, 18.30

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

  • ΕΙΔΟΣ: Ιστορικό Δράμα Περιόδου
  • ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Παντελής Βούλγαρης
  • ΚΑΣΤ: Ανδρέας Κωνσταντίνου, Αντρέ Χένικε, Μελία Κράιλινγκ, Τάσος Δήμας, Αινείας Τσαμάτης, Βασίλης Κουκαλάνι, Λουκάς Κυριαζής, Λευτέρης Λαμπράκης, Μανώλης Ψαρουδάκης, Βασίλης Σύρρος
  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ: 117'
  • ΔΙΑΝΟΜΗ: TANWEER
ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL 3

17:30